Izrael će prihvatiti predlog izaslanika američkog predsednika Donalda Trampa, Stiva Vitkofa, o privremenom prekidu vatre u Gazi tokom Ramazana i Pashe, saopštio je kabinet premijera Benjamina Netanjahua, svega nekoliko sati nakon isteka prve faze ranije dogovorenog primirja.
„Prema sporazumu, Izrael može nastaviti borbena dejstva nakon 42 dana ako proceni da su pregovori neefikasni“, stoji u saopštenju.
Istovremeno, izraelski kabinet optužio je Hamas za kršenje prethodnog primirja, prenosi Rojters.
Predlog razmene talaca i trajnog primirja
Prema Vitkofovom predlogu, prvog dana primene sporazuma trebalo bi da bude oslobođena polovina talaca u Gazi, i živih i mrtvih, dok bi preostali taoci bili pušteni nakon postizanja dogovora o trajnom prekidu vatre.
Netanjahuova kancelarija saopštila je da je američki izaslanik predložio produženje trenutnog primirja, uvidom da su pregovori o trajnom rešenju i dalje u toku i da je potrebno više vremena za postizanje dogovora.
Hamas odbija izraelski predlog, ali ne pominje Vitkofov plan
Portparol Hamasa Hazem Kasem izjavio je juče da ta organizacija odbija izraelski predlog za produženje prve faze primirja u Gazi, ali nije konkretno pomenuo Vitkofov plan.
Prethodni sporazum o prekidu vatre, postignut u januaru, okončao je 15-mesečne borbe i omogućio razmenu 33 izraelska taoca i pet Tajlanđana za oko 2.000 palestinskih zatvorenika i pritvorenika. Ovaj dogovor je trebalo da omogući dalje pregovore o trajnom primirju.
Razgovori su u toku, ali poslednja runda pregovora u Kairu nije donela konkretan dogovor o nastavku prekida vatre.
Zelenski će imati sreće ako ne završi u Gvantanamu nakon svađe u Beloj kući, izjavio je analitičar Dmitrij Drobnički, komentarišući težak sastanak ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog lidera Donalda Trampa.
Agresor ne sme biti nagrađen u raspletu ukrajinske krize, izjavio je hrvatski premijer Andrej Plenković, upozoravajući da bi kapitulacija Ukrajine i poniženje zapadne politike imali ozbiljne posledice.
Izrael vrši pritisak na Sjedinjene Američke Države da zadrže Siriju slabom i decentralizovanom, uključujući i podršku ostanku ruskih vojnih baza u toj zemlji, kako bi se suzbio rastući uticaj Turske, tvrde četiri izvora upoznata sa ovim nastojanjima.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da su pojedine svetske zvezde dobijale milione dolara za nastupe u Ukrajini, ali ne iz saosećanja prema toj zemlji, već zbog velikih honorara koje im je isplaćivala Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zelenski će imati sreće ako ne završi u Gvantanamu nakon svađe u Beloj kući, izjavio je analitičar Dmitrij Drobnički, komentarišući težak sastanak ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i američkog lidera Donalda Trampa.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
OpenAI navodno predstavlja "Dreaming V3" kao novu verziju sistema memorije za ChatGPT, koja bi trebalo da omogući da razgovori budu mnogo prilagođeniji svakom korisniku.
Meri Filips, poznata šminkerka mnogih slavnih dama, otkrila je trik koji pomaže da lice izgleda sveže i prirodno, a šminka ostane postojana od jutra do večeri.
Grčka već godinama važi za omiljenu letnju destinaciju srpskih turista, a posebno se izdvaja Halkidiki. Pet je razloga zašto Srbi već godinama biraju ovu destinaciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.