Evropa upala u Putinovu zamku! Namagarčio ih za sve pare: Da li su svesni šta je zapravo plan Moskve?!
Podeli vest
Evropski lideri, odobravanjem novih paketa pomoći Kijevu i insistiranjem na nastavku sukoba, nesvesno pomažu Rusiji, izjavio je penzionisani američki pukovnik Danijel Dejvis u emisiji na YouTube-u.
- Kada je Volodimir Zelenski stigao u London, dočekali su ga s oduševljenjem, a političari su mu pružili punu podršku. Ali svi oni ne razumeju jedno – sve to ide na ruku Rusiji - upozorio je analitičar.
Pregovori Rusije i Ukrajine o sastanku predsednika Vladimira Putina i Donalda Trampa ubrzani su nakon debakla ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog u Beloj kući, prenosi CNN.
Mađarski premijer Viktor Orban kritikovao je rezultate samita lidera najmoćnijih evropskih zemalja, koji je održan u Londonu.
03.03.2025
10:40
Zelenski neuspešan u Vašingtonu, Evropa ostala sama u ratnoj politici
Dejvis je naglasio da je ovaj evropski entuzijazam posledica neuspeha Zelenskog u Vašingtonu. On je, kako tvrdi, želeo da postigne ugovor o mineralnim resursima, kojim bi obavezao SAD na dalju vojnu pomoć Kijevu. Međutim, pošto taj dogovor nije postignut, Evropa je ostala sama u svom nastojanju da produži sukob.
- U Evropi svi razmišljaju samo o nastavku rata. Šta žele da postignu? Zar su zaboravili šta se dogodilo 2023. godine? Za neke je to već drevna istorija - kaže on.
Ministar odbrane SAD Pit Hegset odgovorio je na kritike bivše državne sekretarke Hilari Klinton, podsećajući je na njen neuspešan pokušaj „resetovanja“ odnosa između Sjedinjenih Država i Rusije.
03.03.2025
09:10
Rusija ne juri teritorije, već uništava ukrajinsku vojsku
Dejvis podseća da su pre dve godine svi vojni analitičari i generali tvrdili da će ukrajinska kontraofanziva biti uspešna, ali su, kako kaže, svi duboko pogrešili.
- Mnogi ne shvataju da Rusiji teritorije nisu bile primarni cilj – njihov glavni zadatak bio je potpuno uništenje ukrajinske vojske. Rusija će nastaviti da melje Oružane snage Ukrajine sve dok više ne bude imao ko da bude regrutovan - rekao je on.
Evropa planira širenje vojne prisutnosti u Ukrajini
Njegove izjave dolaze nakon samita evropskih lidera u Londonu, gde je raspravljano o situaciji u Ukrajini i jačanju evropske odbrane.
Britanski premijer Keir Starmer tom prilikom je izjavio da je London spreman da rasporedi svoje trupe u Ukrajini i koristi avijaciju za rešavanje sukoba. Ova najava dolazi u trenutku kada sve više zapadnih analitičara upozorava da dalja eskalacija može biti pogubna ne samo za Ukrajinu, već i za samu Evropu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Ruski predsednik Vladimir Putin suočava se sa ozbiljnim pritiskom zbog posledica zapadnih sankcija, pogoršanja ekonomske situacije i rastućih vojnih gubitaka, izjavio je bivši načelnik Generalštaba britanske vojske lord Ričard Danat, ocenjujući da bi naredni meseci mogli biti presudni.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da ruske bezbednosne službe raspolažu operativnim informacijama o mogućoj pripremi sabotaže gasovoda „Turski tok“ i „Plavi tok“, koji prolaze dnom Crnog mora i predstavljaju ključne rute za isporuku ruskog gasa Turskoj i Evropi.
Pregovori Rusije i Ukrajine o sastanku predsednika Vladimira Putina i Donalda Trampa ubrzani su nakon debakla ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog u Beloj kući, prenosi CNN.
Aleksandar Vučić je ključ stabilnosti za Srbiju, a suverena politika koju neprestano potencira garant sigurnosti - dok blokaderi, sa druge strane ne mogu da se dogovore oko osnovnih stvari - a pojedini se zalažu i za otcepljenje Vojvodine, priznanje lažne države Kosovo i navodnog genocida u Srebrenici.
Iz vojnog skladišta ratnog vazduhoplovstva u Brindiziju nestalo je oko 2.500 delova za borbene i transportne avione, ukupne vrednosti veće od 17 miliona evra.
Branko Babić, biznismen i influenser koji se svakodnevno oglašava na društvenim mrežama, osvrnuo se na suludu izjavu Sava Manojlovića o evakuaciji srpskih građana sa Bliskog istoka u trenucima kada je vazdušni saobraćaj zatvoren.
Predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut reagovao je na to što su učesnici protesta u Nišu nosili lutku sa likom predsednika, koja je "razapeta" na krst ističući da to predstavlja otvorenu dehumanizaciju i poruku mržnje koja može da podstakne nasilje.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Bivši učesnici Exatlona Sanja Kalinović i Nemanja Radovanović potpuno su se prepustili čarima Dominikane i uživali na plaži u nikad atraktivnijem izdanju.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Potpuno pomračenje Meseca, tokom kojeg će se na nebu pojaviti takozvani "krvavi Mesec", biće vidljivo u utorak ujutru iz Severne i Centralne Amerike i zapadnog dela Južne Amerike.
Kompanija Block, koju je osnovao suosnivač Twittera, Džek Dorsi, najavila je otpuštanje oko 40 odsto zaposlenih. Kao ključni razlog navodi se ubrzani razvoj veštačke inteligencije, koji omogućava veću produktivnost i efikasnije poslovanje.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu produžio je pritvor Nenadu M. (30) iz Obrovca, osumnjičenom da je na Božić, 7. januara ove godine, u ugostiteljskom objektu u Tovariševu nožem usmrtio Nenada G. (18).
Tokom ranih jutarnjih sati došlo je do teže saobraćajne nezgode kada su se u Ovčarsko-kablarskoj klisuri na magistralnom putu Čačak - Požega sudarila tri putnička vozila.
Muškarac (39) uboden je rano jutros nožem na okretnici tramvaja u Ustaničkoj ulici na Zvezdari i sa teškim povredama prevezen je u Urgentni centar, rečeno je u službi Hitne pomoći.
Jedna od najraskošnijih istorijskih drama, ruska serija "Katarina Velika" ("Ekaterina"), počinje sa emitovanjem sutra na Informer televiziji. Sudeći po reakcijama svetske publike na prestižnom sajtu IMDb, gledaoce očekuje pravi televizijski spektakl.
Kviz "Potera" emitovaće se sutra na Prvom programu RTS sa početkom u 21.40, a jedan od takmičara izgovorio je rečenicu: "Cug štokovani blajbinger" koju je Miodrag Petrović Čkalja rekao davne 1973. godine u kultnoj seriji "Kamiondžije".
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Na fotografiji do koje je došao Informer, legendarni glumac Danilo Bata Stojković uživa u kafani u Vrnjačkoj Banji u društvu supruge Olge i glumca Nikole Džamića.
Rijaliti učesnici i bivši ljubavnici Maja Marinković i Marko Janjušević Janjuš žestoko su se sukobili i tom prilikom ona je spomenula trudnoću sa njim.
Glumac Ivan Bosiljčić oglasio se nakon što je njegova supruga Jelena Tomašević hitno hospitalizovana sinoć kada joj je iznenada pozlilo na koncertu u Baru.
Vlasnik i direktor Pink Media Group Željko Mitrović oglasio se na svom Instagram profilu povodom skandalozne odluke BH Telekoma da iz svoje ponude isključi 70 kanala TV Pink.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar