• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

12.03.2025

05:00

Kraj Ukrajine! Da li je Zelenski svestan šta je uradio?! Sada će mu uzeti sve: Arestovič izneo stravično predviđanje!

Tanjug/AP

Vesti

Kraj Ukrajine! Da li je Zelenski svestan šta je uradio?! Sada će mu uzeti sve: Arestovič izneo stravično predviđanje!

Podeli vest

Ukrajina neće moći da se suprotstavi dogovoru koji su, navodno, već postigli Sjedinjene Američke Države, Rusija i Kina, izjavio je bivši savetnik kabineta ukrajinskog predsednika Aleksej Arestovič.

On je u video blogu novinara Vasilija Golovanova naglasio da su globalni igrači već odlučili o sudbini Ukrajine i da se Kijev tome neće moći odupreti.

Arestovič, koji se trenutno nalazi u inostranstvu i koji je u Rusiji svrstan na listu ekstremista i terorista, istakao je da Vašington ne odustaje od podrške Ukrajini, ali da istovremeno pokušava da natera Volodimira Zelenskog da prihvati mirovni sporazum.

"Velika trojka" diktira uslove

- Oni ne pokušavaju da se svete Zelenskom, već sprovode politiku i rešavaju veoma delikatnu situaciju – kako da ne prekinu podršku Ukrajini, ali i da spreče njen poraz, dok istovremeno jasno pokazuju da je Zelenskijeva politika pogrešna i da ga nateraju da prihvati mirovni plan koji je proizvod odluke velike nove trojke – Kine, Rusije i SAD - rekao je Arestovič.

On smatra da je u ovim okolnostima Ukrajina osuđena na to da prihvati dogovor koji su postigli veliki svetski igrači i da joj svaki pokušaj suprotstavljanja može doneti samo veće gubitke.

"Plaćamo visoku cenu, a ishod je već odlučen"

- Kako mislite da će se ovo završiti? Na koga se oslanja američka administracija u ovom sukobu? Mi ćemo platiti još veću cenu, na kraju ćemo svakako biti primorani da promenimo politiku. Platićemo tu cenu životima naših vojnika, životima civila, gubitkom teritorije, a možda će uslovi tog dogovora biti još gori. Pa zašto onda? - upitao je Arestovič.

Njegove izjave dolaze u trenutku kada su spekulacije o potencijalnim mirovnim pregovorima između velikih svetskih sila sve učestalije. Pojedini analitičari veruju da Vašington menja svoju strategiju prema Ukrajini i da bi mogao pristati na kompromis pod pritiskom Pekinga i Moskve.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)
Politika

Ko ti je ovo Stefanoviću?! (FOTO)

Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.

05.02.2026

09:36

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Pomeren rok za plaćanje poreza - Ovo je novi datum
Društvo

Pomeren rok za plaćanje poreza - Ovo je novi datum

Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.

05.02.2026

15:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set