CIA potvrdila sa najvišeg mesta! Putin likuje, Zelenski u košmaru, ovaj potez Trampa znači samo jedno!
Podeli vest
Direktor Centralne obaveštajne agencije (CIA) Džon Retklif potvrdio je danas da je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp naredio obustavu obaveštajne i vojne pomoći Ukrajini.
On je za Foks biznis njuz rekao da je Tramp bio u pravu kada je upitao da li je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski posvećen mirovnom procesu, zbog čega je rekao da napravimo pauzu.
Američki predsednik Donald Tramp mogao bi da ukine sankcije protiv medijske kuće "Russia today" u roku od samo dve nedelje, tvrdi istraživački novinar Ben Svan.
Američki predsednik Donald Tramp ni u jednom trenutku svog godišnjeg obraćanja Kongresu nije upotrebio reč „invazija“ kada je govorio o ruskim akcijama u Ukrajini, pokazala je analiza govora koju je sproveo ruski list RIA Novosti.
05.03.2025
14:10
Retklif je izrazio nadu da će pauza uskoro biti ukinuta i naglasio svoju posvećenost radu s Ukrajinom na postizanju mira, nakon pisma ukrajinskog predsednika Trampu, prenosi CNN.
- I mislim da ćemo raditi rame uz rame sa Ukrajinom jer moramo da oteramo agresiju koja je tamo, da stavimo svet na bolje mesto kako bi ovi mirovni pregovori krenuli napred - rekao je on.
Donald Tramp održao je govor pred oba doma Kongresa SAD, koji je trajao oko sat i 40 minuta, a kamere su usnimile trenutak kada se američki predsednik pozdravlja sa jednom od svojih najvatrenijih pristalica Mardžori Tejlor Grin, gde su se skoro pa poljubili.
Kina je žestoko reagovala na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da udvostruči carine na kineski uvoz. Dok je Tramp završavao svoj govor u Kongresu, kineska ambasada objavila je saopštenje u kojem osuđuje nove trgovinske mere Vašingtona i poručuje da će Kina uzvratiti.
05.03.2025
13:30
Foto: EPA
Džon Redklif, direktor CIA
Pojasnio je da su SAD već ograničile razmenu obaveštajnih podataka, uključujući izvođenje manjeg broja obaveštajnih, nadzornih i izviđačkih letova koji bi mogli da utiču na ofanzivne i odbrambene operacije, uključujući protivvazdušnu odbranu, budući da Ukrajina zavisi od američkih obaveštajnih podataka za nadzor.
Istovremeno, Dejli mejl je naveo da je Vašington zabranio Velikoj Britaniji da sa Ukrajinom deli američke obaveštajne podatke, a ta zabrana se odnosi na britansku obaveštajnu službu GCHQ, špijunske agencije i obaveštajne ogranke Ministarstva odbrane Velike Britanije.
Ove agencije su, prema pisanju Dejli mejla, dobile zabranu deljenje obaveštajnih podataka koje su generisale SAD, ranije poznate kao "Rel UKR", odnosno da je dozvoljeno da se podele sa Ukrajinom (Releasable to Ukraine).
Srbija bi morala da prepiše recept Donalda Trampa i najoštrije sankcioniše vinovnike opozicionog terorizma. Srpsko pravosuđe mora da postupi beskompromisno i najoštrije kazni hiligane koji su od Skupštine napravili ratnu zonu, smatraju sagovornici Informera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) u tajnosti je obučavala ukrajinske snage za izvođenje napada na ključne delove ruske naftne infrastrukture i takozvanu "flotu tankera u senci", koja Moskvi služi za zaobilaženje međunarodnih sankcija, piše britanski The Telegraph.
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Na sastanku s liderima naftnih i gasnih kompanija predsednik SAD Donald Tramp je otkrio razočarenje ruskim liderom Vladimirom Putinom i otkrio da li se za Rusiju sprema isti scenario kao u Venecueli.
Američki predsednik Donald Tramp mogao bi da ukine sankcije protiv medijske kuće "Russia today" u roku od samo dve nedelje, tvrdi istraživački novinar Ben Svan.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić razbucao je odmetnuto Tužilaštvo u Srbiji i izneo dokaze crno na belo na koji način ono funkcioniše po nalozima Vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac i Mladena Nenadića, čelnika Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK).
Tajkunska televizija N1, koja direktno propagira antisrpstvo i u tome ne bira sredstva, služeći se najsramnijim lažima, ponovo je uspela da zaprepasti širenjem strašnih izmišljotina.
Dok se građani Srbije pitaju zašto evropski put zemlje godinama stoji u mestu, iza zavese se vode ozbiljni razgovori o ključnim državnim pitanjima, poput izbora članova Saveta REM, a za pregovaračkim stolom, prema saznanjima iz izvora bliskih pregovorima, sede predstavnici Građanskih inicijativa i Nacionalnog konventa o EU.
Posle jedne od borbi na Exatlonu Crveni tim, a posebno Radojica Lazić, provocirao je Sanju Kalinović, na šta je ona uzvratila sarkastičnim poljupcima i lažnom zahvalnošću.
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Mladići rođeni 2008. godine, kao i oni stariji koji do sada nisu "uvedeni u tefter" vojske, imaju rok do 27. februara da se jave lokalnim centrima Ministarstva odbrane. Ukoliko to ne urade, slede ogromne kazne.
Posle više od 50 godina, "mercedes benz" se vratio na tron evropske automobilske industrije, pošto je model "CLA" na sajmu automobila u Briselu proglašen za Evropski automobil godine.
Desetine uginulih svinja bačenih u sneg zatekli su veterinarski inspektori u selu Metković kod Bogatića i naložili hitno uklanjanje i transport u kafileriju.
Planinari niškog udruženja "Stazama slavnih predaka", koji su krenuli iz Pećke patrijaršije na Marš sećanja stigli su do Skadra, da bi jutros krenuli na Krf.
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
Kada su krajem decembra ušli u atelje porodične kuće u Balšićevoj ulici, Ljubiša Bata Đidić i njegova sestra, slikarka Mirjana Kaurin Đidić, nisu ni slutili da će ih dočekati prizor koji će, kako kažu, ostaviti dubok trag u njihovim životima.
Kruševačka policija je u saradnji sa tužilaštvom u ovom gradu, rasvetlila dve teške krađe i krađu i podneće krivičnu prijavu protiv S. R. (20) iz Kruševca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ova krivična dela.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre tačno 26 godina u beogradskom hotelu "Interkontinental", a tim povodom čitulje u novinama dali su Aca Mandić sin ubijenog Milenka Mandića Mande, koji je ubijen zajedno sa Arkanom, kao i Srpska dobrovoljačka garda.
Navijači Partizana masovno se opraštaju od muškarca Aleksandra A., koji je, kako se sumnja, juče pao sa sprata jedne zgrade u baštu kafića u centru Beograda.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Španska vlada razmatra mogućnost da oduzme medalju za likovnu umetnost koju je pevač Hulio Iglesijas (83) dobio 2010. godine, nakon što su ga bivše zaposlene u njegovom timu optužile za seksualno uznemiravanje.
Kefir dijeta poslednjih godina sve češće se pominje u stranim lijfstajl medijima kao kratkoročni način da se telo "resetuje", smanji nadutost i ubrza gubitak kilograma.
Ako imate masno vlasište, verovatno se susrećete sa slepljenom kosom, peruti, svrabom i ubrzanom proizvodnjom sebuma. Srećom, uz odgovarajuće proizvode i navike, možete značajno poboljšati stanje.
Isključite automatsko primanje MMS poruka na Ajfonu i Android-u, jer mogu da predstavljaju sigurnosni rizik. Moderni sistemi poput RCS-a, iMessage-a i aplikacija za dopisivanje ostaju potpuno sigurni.
Porodica i prijatelji obeležili su danas 26. godišnjicu smrti Željka Ražnatovića Arkana na Novom groblju ovoga puta bez njegove dece Veljka i Anastasije.
Danas se navršava 26 godina od ubistva Željka Ražnatovića Arkana, a pomenu je prisustvovala i njegova supruga Svetlana Ceca Ražnatović sa porodicom i prijateljima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar