(FOTO) Skandal na Trampovom imanju: Tajanstveni grafiti preplavili golf odmaralište u Škotskoj!
Podeli vest
Odmaralište sa terenom za golf američkog predsednika Donalda Trampa u mestu Turnberi u Škotskoj jutros je išarano propalestinskim grafitima, za čije je ispisivanje odgovornost preuzela grupa Paletinska akcija, preneli su lokalni mediji.
Crvenom bojom su ispisane parole "Slobodna Gaza" i "Slobodna Palestina", kao i "Gaza nije na prodaju", dok su na terenu za golf iskopane rupe, preneo je Rojters.
Iranski vrhovni lider, ajatolah Ali Hamnei, izjavio je danas da Teheran neće biti uvučen u pregovore "nasilničkih vlada", a to je poručio dan nakon što je američki predsednik Donald Tramp rekao da je poslao pismo najvišem organu vlasti u Iranu u kome je pozvao na pokretanje pregovara o nuklearnom sporazumu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Ukrajina planira da pošalje četiri zvaničnika da se sastanu sa delegacijom Sjedinjenih Američkih Država u Saudijskoj Arabiji radi pregovora o postizanju mira u Ukrajini.
08.03.2025
15:46
Grupa Palestinska akcija je preuzela je u saopštenju na platformi Iks odgovornost za vandalizovanje Trampovog odmarališta.
Evropa je oduvek bila samo oruđe u rukama Sjedinjenih Američkih Država, koje poslušno izvršava naređenja Vašingtona, izjavio je bivši obaveštajac američke mornaričke pešadije Skot Riter u emisiji na Jutjub kanalu.
"Dok Tramp pokušava da tretira Gazu kao svoju imovinu, trebalo bi da zna da je njegova sopstvena imovina na dohvat ruke", navodi se u objavi Palestinske akcije.
Tramp je prošlog meseca razgnevio arapski svet neočekivanom izjavom da će Sjedinjene Američke Države preuzeti Gazu, preseliti više od dva miliona Palestinaca, i od tog područja napraviti "rivijeru Bliskog istoka".
Policija Škotske je saopštila da je jutros oko 4.40 sati primila prijavu štete na golf terenu i prostorijama u Turnberiju, kao i da je istraga o tom događaju u toku.
Tokom dana u Londonu se jedan čovek koji je mahao palestinskom zastavom popeo na toranj Big Ben u Vestminsterskoj palati.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iranski vrhovni lider, ajatolah Ali Hamnei, izjavio je danas da Teheran neće biti uvučen u pregovore "nasilničkih vlada", a to je poručio dan nakon što je američki predsednik Donald Tramp rekao da je poslao pismo najvišem organu vlasti u Iranu u kome je pozvao na pokretanje pregovara o nuklearnom sporazumu.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Sutra nas očekuje hladno jutro sa slabim prizemnim mrazem i najnižom temperaturom koja će se kretati od -2 do 4 stepena, a od sledeće nedelje moguće su padavine, ponegde kiša i slab sneg u planinama.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
U Galeriji Matice srpske u Novom Sadu danas su uručene nagrade "Kapetan Miša Anastasijević“, koje se dodeljuju za vrhunske rezultate u privredi, društvenim delatnostima i preduzetništvu u Srbiji.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar