Orban očitao lekciju Briselu i Kijevu, pa spomenuo Srbiju! "Mađarska će imati odlučujuću reč!"
Podeli vest
Brisel želi da Ukrajina postane članica EU do 2030. godine, ali odlučujuću reč ima Mađarska, jer bi prijem Kijeva uništio mađarsku ekonomiju, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban, dodajući da su zemlje Zapadnog Balkana, uključujući Srbiju, mnogo spremnije za pristupanje EU od Ukrajine.
Prema njegovim rečima, predsednik Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je ranije da Ukrajina treba da se pridruži EU u toku aktuelnog ciklusa Evropskog parlamenta, odnosno do 2029-2030. godine.
Vreme je, kao i do sada, na strani Rusije u sukobu u Ukrajini, ali je neophodno što pre pronaći rešenje jer rat nanosi ogromnu štetu evropskoj ekonomiji, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Mađari će glasati o tome da li žele da se Ukrajina pridruži Evropskoj uniji, rekao je mađarski premijer Viktor Orban, iako glasanje nije obavezujuće i skoro sigurno će biti protiv Kijeva.
Orban je takođe naglasio da prema logici Brisela, Ukrajina će dobiti članstvo prema ubrzanom postupku u zamenu za nastavak ratnih dejstava, ali u tom slučaju "stradaće mađarska ekonomija".
Istovremeno, on je izrazio uverenje da su zemlje Zapadnog Balkana, uključujući Srbiju, Severnu Makedoniju, i Crnu Goru, mnogo bolje pripremljene za pristupanje EU od Ukrajine.
Evropska unija ne može sebi da priušti finansiranje vojnih napora Ukrajine, kada finansijska pomoć Sjedinjenih Američkih Država više nije garantovana, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban, nakon što Mađarska nije potpisala zajedničku izjavu o podršci Ukrajini 26 lidera zemalja EU.
Svih 27 lidera EU saglasilo se večeras na samitu u Briselu sa zaključcima Evropskog saveta o odbrani, u kojima se poručuje da će EU ubrzati mobilizaciju neophodnih instrumenata i finansiranja u cilju jačanja bezbednosti bloka i zaštite njegovih građana, dok je usvajanje zaključaka o Ukrajini blokirao mađarski premijer Viktor Orban.
06.03.2025
21:29
Prema njegovom mišljenju, oni bi mogli da budu primljeni u zajednicu "još sutra ujutru" i to bi bilo od koristi za celu Evropu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vreme je, kao i do sada, na strani Rusije u sukobu u Ukrajini, ali je neophodno što pre pronaći rešenje jer rat nanosi ogromnu štetu evropskoj ekonomiji, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da odlaganje primene tzv. prištinskog zakona o strancima i odluke o vozilima na dva meseca ne sme da ostane krajnji rezultat međunarodnog delovanja.
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar