Osmogodišnja devojčica koja je silovana u Bangladešu, preminula je od zadobijenih povreda, što je izazvalo proteste širom zemlje.
Prema izveštajima lokalnih medija, devojčica je bila hospitalizovana 8. marta u Vojnoj bolnici u Daki, gde je juče preminula usled komplikacija, piše BBC. Njeno telo je prebačeno u rodni grad Magura, gde se okupio veliki broj građana.
Tokom oproštajne ceremonije održane na lokalnom stadionu, demonstranti su pozvali na brzo sprovođenje pravde i strožiju zaštitu dece.
Zvaničnici su saopštili da je istraga u toku i da će nadležni organi preduzeti dalje korake u skladu sa zakonom.
Devojčica je silovana prilikom posete starijoj sestri u noći između 5. i 6. marta, a slučaj je prijavila njena majka.Policija je uhapsila i odredila pritvor 18-godišnjem mužu devojčicine starije sestre, kao i njegovim roditeljima i bratu.
Prema statističkim podacima Centra za pravo i arbitražu, u Bangladešu je u poslednjih osam godina podneto 3.438 slučajeva silovanja dece. Najmanje 539 njih je mlađe od šest godina, a 933 od sedam do dvanaest godina.
straživanja su pokazala da u većini slučajeva decu seksualno zlostavljaju ili siluju osobe koje poznaju.
Velibor Manev, drugooptuženi za ubistvo Vanje Gorčevske (14) i Panča Žežovskog, izjavio je juče u Osnovnom krivičnom sudom u Skoplju da poznaje sve optužene, osim oca ubijene devojčice, i da je Ljupčo Palevski Palčo koordinirao otmicom.
Entoni Džejms (35), bivši britanski olimpijac, osuđen je na 21 godinu zatvora zbog seksualnih delikata, uključujući silovanje dve tinejdžerke mlađe od 18 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Velibor Manev, drugooptuženi za ubistvo Vanje Gorčevske (14) i Panča Žežovskog, izjavio je juče u Osnovnom krivičnom sudom u Skoplju da poznaje sve optužene, osim oca ubijene devojčice, i da je Ljupčo Palevski Palčo koordinirao otmicom.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Urednik tajkunske Nove S Slobodan Georgiev doživeo je potpuni debakl na društvenoj mrežama nakon što je izmislio napad na predsednika Aleksandra Vučića! Na njegove nebuloze i izlive panike odmah je reagovala novinarka TV Pink Gordana Uzelac
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Gradski menadžer Miroslav Čučković, zajedno sa neumornim aktivistima Srpske napredne stranke, krenuo je u veliku terensku akciju od vrata do vrata širom prestonice!
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je danas da je na jednom gazdinstvu na području opštine Raška, na kojem se nalazilo 67 ovaca i 60 jagnjadi, potvrđeno žarište boginja ovaca i koza.
Kiša, hladnoća, mantili… malo ko bi tog 25. jula 1960. godine rekao da se nalazi usred leta. Jer, temperatura je naglo pala, praćena upornom kišom, i Beograđani su tog dana bili u skoro pa zimskoj garderobi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u jutarnjem programu TV Prva, gde govori o ukidanju američkih carina za Srbiju, ali i o merama pomoći građanima čija isplata počinje u septembru.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
Velika drama odigrala se sinoć u naselju Ripanj u Beogradu, gde je u požaru do temelja izgorela porodična kuća, a u trenutku incidenta u prostorijama su se nalazile 76-godišnja žena G. N. i njena unuka. Obe su, na sreću, uspele na vreme da izađu iz kuće i izbegnuta je tragedija.
Nepoznata osoba jutros oko 2.50 časova ispalila je pet hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće policijskog službenika Mervana Eća u Podgorici, saopštila je Uprava policije.
Tarik Prusac, monstrum koji je na Dobrinji ubio suprugu Elmu Godinjak, počinio je samoubistvo u KPZ-u Igman. Jutros je pronađeno obešeno telo i objavljen je uviđaj.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pancanela je dokaz da za savršen letnji obrok nisu potrebni skupi sastojci, dovoljno je spojiti sočan paradajz, hrskavi hleb, maslinovo ulje i nekoliko mediteranskih dodataka.
Veštačka inteligencija može da objasni simptome, ali ne može da postavi dijagnozu, oslanjanje na AI umesto odlaska kod lekara može dovesti do ozbiljnih posledica.
Sara Mia Jokić dobila je sina Lea sa suprugom Brankom Milojevićem, vojnim pilotom Vojske Srbije, za kog se udala prošle godine u tajnosti, nakon samo mesec i po dana veze.
Bivša rijaliti učesnica Aneli Ahmić oglasila se nakon što je njen bivši suprug Asmin Durdžić izneo tvrdnje da je u Austriji pokrenuo postupak zbog njihove ćerke Nore.
Pevačica Mala Cana danas je došla ispred kuće pokojnog muža Andrije Bajića kako bi preuzela svoje stvari koje su tamo ostale, a tamo je napravila dramu.
Nakon serije snimaka u kojima Kristina Spalević optužuje bivšeg partnera Kristijana Golubovića za nasilno ponašanje, oglasio se i on i naveo da je problem nastao jer ona navodno više ne može da ga "muze za novac".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.