HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
113. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
213. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Sloboda je najveća vrednost, ljudska, politička, civilizacijska. U toj slobodi najvažniji je pojedinac. Godinama unazad svugde, na televiziji, portalima, u novinama, na društvenim mrežama, slušamo i čitamo da svako ima pravo da se pita, da o nečemu odlučuje, da ima pravo na svoj sud, mišljenje, slobodu izražavanja. POJEDINAC je najvažniji, JA sam dovoljan, JA mislim, JA odlučujem, JA sam centar sveta. Nemam ništa protiv toga. Svako od nas treba da drži konce svog života u svojim rukama. Da, svako od nas mora da ima slobodu. Ali, može li moja sloboda da ugrožava slobodu nekog drugog?
Čini mi se, pa makar vas iznervirao, da se danas pojam slobode zloupotrebljava. I to se radi sistemski. Razmislite.
Taj pojedinac za koga se svi borimo, uživalac svih svojih sloboda, postaje samoživ, uveren da je sebi dovoljan, jedinka, otuđen, sam, a zbog svega toga i nesvesno besan. Ne postaje slobodan, već zatvorenik sopstvene usamljene ličnosti. Kako će da se bori za slobodu i onjoj raspravlja ako nema nikoga oko sebe, ako nema sistema, policije, sudstva, prijatelja, kolega, države…? Anarhija nije sloboda, već zatočeništvo na otvorenom, strah od nepoznatog, "sistem" koji vas sažvaće.
Razmislite dalje, ta ličnost koja teži "anarhiji" gubi identitet. Društvene mreže prepune su materijala u kojima se forsiraju likovi bez identiteta, ali sa jasnim porukama - političkim, reklamnim, društvenim, seksualnim… Društveni "trend", nazovimo ga tako, sve više insitira na tome da postanemo "svi", iako ne znamo ko su to "svi", a ne da budemo "mi". Pitate li se zbog čega? Upravo zato, da se ni za šta ne pitate, uprkos tome što mislite da se centar sveta.
Onaj Ja sa početka teksta ima toliko slobode da ne zna šta će sa njom. Možda nije popularno reći ili napisati, ali slobode je na pretek. Svako može da napište ili kaže sve što hoće. Društvene mreže, portali, blogovi, Tik-tok i ostali "prozori u svet" bukvalno vrište na sve nas - psovkama, idiotskim snimcima, nesrećama, veštačkom inteligencijom, ličnim frustracijama, pretnjama, nasiljem, ubistvima… Nekada se sve radilo za "lajk", sada se svi "praznimo".
To "pražnjenje" preliva se sa društvenih mreža u stvarni život, na ulice, u vrtiće, škole, fakultete, firme, porodice, društvo u celini… Ako može on, mogu i ja - nova je mantra te "nove realnosti". A u "novoj realnosti", baš kao i na društvenim mrežama trenutno, sve je dozvoljeno. Ama baš sve, blokirati ulicu, napasti nekog na ulici, ne dozvoliti nekome da uđe negde, demolirati nekome kola, kuću, lokal, pa čak i ubiti nekoga ko vam se ne sviđa… Jer, Ja sam najvažniji, Ja jedini znam šta je dobro za mene, Ja imam pravo, Ja sam slobodan i ne interesuje me niko drugi.
Stavite prst na čelo, da li živimo danas slobodu? Ili robujemo slobodi u kojoj niko više ne veruje u svog komšiju, stambenu zajednicu, prijatelje, školstvo, kolege, državu, narod, sistem i, na kraju krajeva, čovečanstvo? Podrazumeva li ta "sloboda" strah nekog drugog za reč, stav, mišljenje? Postoji li kraj evolucije i da li je čovek danas, u 21. veku, dostigao svoj vrhunac i započeo nepovratan proces deevolucije, slobodan put ka svojoj propasti? Mislite o tome. Odgovor leži u svakom Ja, pa i u vašem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Samo na Informer TV, ne propustite!
13.03.2026
12:02
Na Informer televiziji, od ponedeljka 16. marta, počinje prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
12.03.2026
13:25
Veljko Odalović, predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica gostujući u Info jutru komentarisao je nezavidnu poziciju premijera lažne države Aljbina Kurtija.
12.03.2026
13:01
Tokom skupa građana protiv blokada u Obrenovcu, mladić iz tog grada, šetao je, i to na štakama, bez jedne noge, kako bi podržao svoje istomišljenike, a ono što je poželeo tada, ostvareno je danas.
13.03.2026
18:51
Veliki požar izbio je večeras između Beočina i Rakovca.
13.03.2026
19:17
Zimska oprema u Srbiji obavezna je do 1. aprila, u uslovima snega i leda na kolovozu, a nakon ovog datuma vozači će morati da gume zamene letnjim, koje ove sezone imaju različite cene.
13.03.2026
11:31
Ukoliko trenutno nemate posao, izgovorite molitvu koja će vam pomoći pri nalaženju smernica i dati podršku u potrazi za zaposlenjem.
13.03.2026
22:00
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali danas je posetio Bajinu Baštu i istakao da je pre 2012. godine prosečna plata u ovom mestu bila oko 300 evra, dok je danas preko 800.
13.03.2026
20:18
Mihailo S. (18) i tinejdžerka Neda P. (19) iz Batajnice, poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Busija na putu ka Ugrinovcima, a na društvenim mrežama od stradale Nede P. (19) oprostila se i njena Osnovna škola "Svetislav Golubović Mitraljeta".
14.03.2026
01:00
Protiv M.K. (46) iz Stare Pazove podneta je krivična prijava zbog nedozvoljenog prometa akciznih proizvoda i nedozvoljeno skladištenje robe.
14.03.2026
00:45
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Novom Sadu, a prema nezvaničnim informacijama teško su povređeni mladić (17) i devojka (16).
14.03.2026
00:30
Tinejdžeri Mihailo S. (18) i njegova drugarica Neda P. (19) poginuli su sinoć u teškoj saobraćajnoj nesreći kod Busija na putu ka Ugrinovcima, a kako Informer nezvanično saznaje zbog ove tragedije u kafićima u Batajnici sutra neće biti muzike.
13.03.2026
23:52
Mihailo S. (18) i njegova drugarica Neda P. (19) poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Busija na putu ka Ugrinovcima, a prema recima meštana ovog mesta i onih koji su poznavali nastradale, Mihailu je pas izleteo pred automobil i tom prilikom je mladi vozač izgubio kontrolu nad vozilom.
13.03.2026
23:07
Četranesti dan američko-izraelske operacije protiv Irana i uzvratnih udara Teherana na Izrael, američke baze, ali i druge lokacije u regionu Bliskog istoka. Pratite uživo na Informer.rs.
13.03.2026
07:38 >> 23:53
Zdravstveno stanje novog iranskog vrhovnog vođe Modžtabe Hamneija i njegova navodna nesposobnost da redovno komunicira sa državnim institucijama izazvali su političke tenzije i kritike unutar iranskog verskog i političkog vrha.
13.03.2026
23:30
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina spremna za novu rundu pregovora o okončanju rata, ali da mesto održavanja sastanka još nije dogovoreno zbog različitih stavova Sjedinjenih Američkih Država i Rusije.
13.03.2026
23:00
Video-snimak koji je potvrdio list Njujork tajms prikazuje lansiranje balističkih raketa iz Bahreina ka Iranu, što predstavlja prvi potvrđeni napad na Islamsku republiku iz neke zemlje Persijskog zaliva od početka rata.
13.03.2026
22:58
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 10. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
13.03.2026
22:00
Film "Čitulja za Eskobara" Milorada Milinkovića inspirisan je istinitim događajem, sve zahvaljujući potezu dvojice Beograđana.
13.03.2026
16:01
Američki glumac Miki Rurk oglasio se nakon što je ostao bez kuće u Los Anđelesu zbog duga od 60.000 dolara.
13.03.2026
14:51
U devetoj epizodi serije "Katarina Velika" koja je emitovana na Informer TV veći deo radnje bio je posvećen testamenu Jelisavete Petrovne.
13.03.2026
14:30
Objavljen je novi trejler za film "Đavo nosi Pradu 2", nastavak kultnog ostvarenja iz 2006. godine.
13.03.2026
14:04
Često se dešava da korektor ispod očiju naglašava fine linije umesto da ih prikrije. Uz nekoliko jednostavnih trikova može ostati gladak, a lice sveže i odmorno tokom celog dana.
13.03.2026
20:20
Snimak iz aviona postao je viralan nakon što je putnik podigao bose noge i naslonio ih na zid kabine, što je izazvalo brojne reakcije na društvenim mrežama.
13.03.2026
19:40
Prženo testo, poput uštipaka ili mekika, često upija previše ulja, ali jednostavni trikovi mogu ga učiniti laganim i vazdušastim, bez upijanja i jedne kapi.
13.03.2026
18:20
ChatGPT je postao nezamenljiv digitalni pomoćnik, ali ljudske greške često umanjuju njegovu moć i kvalitet odgovora.
13.03.2026
17:40
Pas po imenu Henri, kojeg je usvojila Medison Ostin iz azila verujući da je čivava, na kraju je izrastao u velikog labradora i postao neizostavan deo njihove svakodnevice u Njujorku.
13.03.2026
17:00
Muzičar Đorđe David prisetio se zanimljivog i pomalo komičnog incidenta iz detinjstva.
13.03.2026
23:50
Zbog nasrtaja na Anđela Rankovića, Veliki šef odlučio je da kazni Luku Vujovića oduzimanjem šestomesečnog honorara.
13.03.2026
23:35
Pevačica Milica Todorović otkrila je kako se oseća nakon porođaja.
13.03.2026
22:54
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović oglasio se nakon što ga je supruga Kristina Spalević optužila da ju je pokrao.
13.03.2026
22:30
Bogdana Ražnatović, supruga boksera Veljka Ražnatovića, danas je proslavila 31. rođendan.
13.03.2026
22:19
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar