RUSIJA JE ZAPANJENA: Legendarna Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a onda ju je zadesilo - ovo
101. 06. 2026. u 19:20
201. 06. 2026. u 19:20
Insider/Zoran Sinko
Kolumne
Jedna porodica prestala je da postoji – duša ovog društva. Od siline udara, telo deteta pronađeno je u gepeku automobila. Tragedija u kojoj nijedna reč nema smisao, nesreća pred kojom normalan čovek mora da zaćuti.
Međutim, i u tim momentima tišine, progovorio je Igor Avžner, koga ostrašćene političke trovačnice N1 i Nova S predstavljaju kao marketinškog stručnjaka, sa jezivim komentarom: „Ćaci, koji žele samo da se provode“.
U trenucima kada bi svaka reč trebalo da nestane pred težinom gubitka, antisrbin Avžner besramno koristi smrt jedne porodice, ne da bi pokazao saosećanje, već da bi iskoristio tragediju za promociju blokaderskih političkih ideja.
Nije tajna da je Avžner, bivši savetnik Mlađana Dinkića, čoveka koji svakom građaninu Srbije duguje 1.000 evra, organizovao obuke za blokadere na kojima im je davao uputstva kako da deluju protiv demokratskih institucija u Srbiji. Istovremeno, savetovao je i članove pokreta „Sviće“ i PSG kako da lažima izbegnu odgovornost za pripremanje državnog udara, dok je i lično upućivao pretnje članovima SNS-a, podstičući različite vrste nasilja.
„Stručnjak“ Avžner, savetnik NATO generala Ponoša, onoga koji je hteo Vojsku Srbije da svede na lovačko društvo, sve naprednjake i sve srpske patriote ubraja u političke neprijatelje. A kada se skine marketinški omot sa njegovih političkih uverenja, ostaje vidljiva stara titoistička poruka: „Mi treba da ubijamo sve naše protivnike“.
Ovakva poruka u javnom prostoru, gde se lični interesi stapaju sa politikom i medijskom manipulacijom, nije izolovan fenomen. Reditelj Goran Marković u intervjuu za Fonet, vlast u Srbiji je uporedio sa nacističkim i fašističkim režimom. Kroz njegove izjave, ali i filmove poput antisrpske „Turneje“, prisutna su stalna poređenja Srba sa nacistima – kao da čitav srpski narod poistovećuje sa jednim članom svoje familije, koji je imao veoma blizak odnos sa vojnicima Vermahta u Beogradu. Njegova majka, glumica Olivera Marković, nije bila gadljiva na česta ispijanja „kave i rahat-lokuma“ sa nemačkim fašistima u okupiranom Beogradu za vreme Drugog svetskog rata. I njegov otac, Rade Marković, veliki antisrbin, preminuo je mirno u hrvatskom Zaboku, gde se osećao kao kod svoje kuće, za razliku od 700.000 Srba pobijenih u NDH i pola miliona proteranih sa svog vekovnog ognjišta pre i tokom zločnačke ustaške operacije „Oluja“.
Nije zanemarljiv broj javnih ličnosti u Srbiji, drugosrbijanaca, samozvanih elitista i sledbenika titoističke ideje, koji čitav srpski narod nazivaju neukim i prostim, jer je samo tzv. krug dvojke, gde oni žive, odrednica za kulturu i ispravno mišljenje. Za takve bi i Nikola Tesla, da je živ danas, bio seljačina iz Smiljana, a Ivo Andrić bosanski migrant i šovinista.
I uvek moramo da razlikujemo srpske komuniste koji su ginuli u borbi protiv fašista verujuću u svoju Srbiju i pravednije društvo, od srpskih komunjara i titoista, koji su 1944. otimali nekretnine od srpske kulturne elite. Razlikujte ih dobro i zapamtite – u periodu kada su seljačka deca Srbije i srpski komunisti ginuli na Sremskom frontu, srpske komunjare, preci savremene „elite iz kruga dvojke“, birali su sebi i svojim potomcima, vile na Dedinju i stanove u centru Beograda, pritom streljajući vlasnike i proterujući njihove porodice.
Danas, iz tih otetih stanova, njihovi naslednici vređaju srpske seljake, nazivajući ih sendvičarima, krezubim spodobama, samo zato što podržavaju politiku koja Srbiju održava celovitom. Njihova ideja nije moderna i snažna Srbija, već titoistička agenda, određena još na Drezdenskom kongresu, bez Kosova i Vojvodine, a kasnije nadograđena i austrougarskim i ustaškim ciljem da Raška oblast, ili kako je oni nazivaju Sandžak, takođe ne bude deo Srbije.
Antisrpska Jugoslavija je za njih nikad prežaljena država i, iz njihove vizure, Zagreb je grad kulture, čak i kada pola miliona ljudi urla „Za dom spremni“ na Tompsonovom koncertu, dok srpske zastave u Beogradu predstavljaju šovinizam, nacizam i fašizam.
Avžner Igori i Marković Gorani su ostaci zla Brozovog režima. Pripadaju snažnoj titoističkoj blokaderskoj frakciji, koja želi da sprovede ideju rasparčavanja nezavisne i slobodarske Srbije predsednika Vučića. Njihov cilj je zaustaviti državu, obesmisliti zakone i za početak uperiti prst u svakog ko misli drugačije. A kasnije ih hapsiti i suditi im bez sudova. I bacati ih u Savu i Dunav, kao što su radile hrvatske ustaše.
P.S. Aleksandar Vučić: „Mi jesmo jedinstven narod i to nam nikada neće moći da oduzmu. Više od 200 godina to pokušavaju i nisu uspeli da promene“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Informer TV slavi 3. rođendan! Uz balone i emocije na slavljeničkom Kolegijumu, TV lica su se prisetila početaka i zahvalila moćnom timu iza kamera.
31.05.2026
15:39
Pre tačno tri godine počela je sa radom Informer TV - televizija koja je za kratko vreme postala najuticajnija i najgledanija u Srbiji.
31.05.2026
08:43
Ne propustite!
30.05.2026
08:54
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" jer vas u subotu od 20 časova očekuje pravi spektakl.
29.05.2026
11:52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući na TV Prva u emisiji "Ćirilica", između ostalog, pomenuo je i prosečne plate u našoj zemlji, ističući da smo kao država najbrže napredovali.
01.06.2026
21:30
Srbiju je pogodilo jako nevreme koje je donelo obilne padavine, grmljavinu i munje, kao i snažne udare vetra. Na pojedinim mestima došlo je do obaranja drveća, a zabeleženi su i incidenti u saobraćaju. Prema dostupnim informacijama, nema povređenih osoba.
01.06.2026
16:35 >> 19:01
Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, doc. dr Milan Lazarević, pozvao je sve građane i pacijente koji imaju bilo kakav problem u ostvarivanju zdravstvene zaštite da se svakog radnog dana obrate Upravi UKC Niš.
01.06.2026
20:43
U Braneškom polju, nedaleko od puta Užice – Kremna, stoji porkiran sivo-plav automobil, koji podseća na policijski. Ali, nešto tu nije u redu!
01.06.2026
19:24
Srbiju je danas pogodilo jako nevreme koje je donelo obilne padavine, grmljavinu i munje, kao i snažne udare vetra, a meteorolog Ivan Ristić posavetovao je građane da koriste pravilo 30:30.
01.06.2026
19:15
Građevinski radnik I. D. (24), državljanin Azerbejdžana, teško je povređen danas oko 11.30 časova na gradilištu u Raškoj ulici na Savskom vencu.
01.06.2026
16:11
Nakon što je učenik trećeg razreda Srednje škole "Sveti Sava" u Bujanovcu sekirom napao školskog druga i naneo mu povredu u predelu grudi, oglasila se direktorka škole Svetlana Manasijević.
01.06.2026
19:27
Kamion u Inđiji prešao je preko devojčice na uglu Novosadske i Zanatlijske ulice.
01.06.2026
17:44
Suđenje M.M.M. i M.M., roditeljima maloletnika koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji nasmrt izbo nožem svog školskog druga, trinaestogodišnjeg Andreja Simića, biće nastavljeno 26. maja kada će biti saslušan dečak ubica.
01.06.2026
13:07
U Kaluđerici je noćas došlo do pucnjave u kojoj je povređen I.J. (41) koji je, nakon zbrinjavanja u bolnici, policiji dao oprečne izjave.
01.06.2026
11:47
Iran je uspeo da obnovi čak dve trećine svojih tajnih podzemnih raketnih baza koje su nedavno bile mete vazdušnih udara Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, prenosi američka televizijska mreža CNN.
01.06.2026
19:45
Nemački zvaničnici i privrednici ponovo se vraćaju na Međunarodni ekonomski forum u Sankt Peterburgu (SPIEF).
01.06.2026
19:15
U Njujorku je održana tradicionalna Parada u čast Izraela, koja je ove godine privukla ogromnu pažnju javnosti i okupila najviše političke zvaničnike ove američke savezne države.
01.06.2026
18:45
Pet osoba je poginulo, a još tri se vode kao nestale nakon snažne eksplozije zaostale bombe koja je pogodila stambeno naselje u Indoneziji.
01.06.2026
18:07
Kolektivna izložba "Dani Nikole Tesle", biće otvorena u Galeriji Nikola Radošević, u ponedeljak 1. juna u 19 časova.
01.06.2026
12:33
Ćerka peavčice Dženifer Lopez na proslavi mature pojavila se pod muškim imenom i predstavila kao Oskar Muniz.
31.05.2026
12:08
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
30.05.2026
12:14
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
29.05.2026
19:12
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
29.05.2026
17:05
Estrogen pomaže u zaštiti od srčanog udara, a nakon menopauze njegov nivo se smanjuje.
01.06.2026
22:00
Mekane iznutra, blago hrskave spolja i pune ukusa, pogačice sa šunkom i sirom savršeno se uklapaju uz jutarnju kafu, laganu večeru ili druženje sa porodicom i prijateljima.
01.06.2026
21:00
Na današnji dan navršava se 100 godina od rođenja Merilin Monro. Tim povodom, njen poslednji intervju i dugo izgubljene fotografije ponovo osvetljavaju manje poznatu stranu žene koja se krila iza holivudskog glamura.
01.06.2026
20:00
Eplova sledeća generacija Ajfon Pro modela donosi jedno od najvećih unapređenja kamere u poslednjih nekoliko godina, što ukazuje na značajan skok u kvalitetu fotografija i video snimaka u odnosu na prethodne verzije.
01.06.2026
18:00
Visoke temperature podstakle su mnoge vlasnike pasa da razmišljaju kako da olakšaju svojim ljubimcima. Ipak šišanje može doneti više štete nego koristi za deset rasa.
01.06.2026
16:00
Pevačica Rada Manojlović priznala je da je prvi put videla kupatilo kod drugarice.
01.06.2026
20:33
Poznati estradni frizer Milo Joksimović, poznatiji kao Milo Fox prokomentarisao je aktuelna dešavanja iz rijalitija i žestoko iskritikovao Asmina i Maju.
01.06.2026
19:59
Supruga Halida Bešlića izgubila je najvažniju bitku, a od opake bolesti lečila se na onkologiji gde je bila podvrgnuta zračenju i hemioterapijama.
01.06.2026
18:56
Interesovanje za prvi solistički koncert Milančeta Radosavljevića u Beogradu ne jenjava, zbog čega su kapaciteti za spektakl koji će biti održan 3. jula na Tašmajdanu ponovo prošireni.
01.06.2026
18:53
Pevač Halid Bešlić odveo je suprugu Sejda Bešlić na lekarski pregled, ne sluteći da će se i sam suočiti sa ozbiljnim zdravstvenim problemom.
01.06.2026
18:29
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar