Postupci izbora članova Saveta REM-a su čisti kao suza, transparentni, inkluzivni što potvrđuju Predsednica Evropske komisije, Ursula fon der Lajen i Ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i opozicione NVO. Srbija je iskreno posvećena evrointegracijama.
Mi iz SNS, smo zajedno sa predsednicom Skupštine, pauzirali ceo postupak u julu, da bi pružili priliku opoziciji i NVO da se vrate u postupak. Postigli smo kompromis. Bili smo asertivni i pomirljivi, jer kako reče predsednik Vučić, ovo nije ni fašistička ni komunistička zemlja. Ovo je država u kojoj vladaju i meritokratija i demokratija. Odgovorno tvrdim da većina medija pripada ili je naklonjena opoziciji, na čelu sa dinosaurusom RTS-om. RTS je opozicioni medij, naklonjen tajkunu od 619 miliona evra. Druga opoziciona-blokaderska klika želi da od Multikom tajkuna preuzme RTS, da bi oni izvlačili novac iz RTS, umesto tajkuna od 619 miliona evra. Firme Multikom tajkuna posluju sa RTS-om punih 25 godina. To je potvrdio i predsednik Upravnog odbora RTS Branko Klanšček, koji je 2.12.2024. podneo krivičnu prijavu protiv direktora RTS-a Dragana Bujoševića, zbog fiktivnih ugovora sa firmama čiji je vlasnik tajkun od 619 miliona evra. Klanšček tvrdi da je RTS nezakonito fakturisao emitovane sadržaje marketinških agencija ,,Direct Media’’ doo Beograd i ,,Media Pool’’ doo Beograd, na osnovu ugovora koji ne postoje i da je naneta šteta RTSu od 9 miliona evra.
Poslanici Skupštine Srbije izabrali su u sredu osam od devet članova za novi saziv Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM), čiji će mandati trajati dve, četiri ili šest godina.
Evropska unija je pozdravila izbor osam novih članova Regulatornog tela za elektronske medije (REM) i pohvalila napore svih aktera koji su učestvovali u procesu, uključujući i organizacije civilnog društva.
Poslanici Skupštine Srbije izabrali su danas osam od devet članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
12.11.2025
15:51
Opozicija, blokaderi, N1 i NovaS, žele da preko REM-a kontrolišu sve medije, kao način da se domognu vlasti bez izbora. Opozicija stalno napada REM, proganja članove Saveta REM, i meša se u rad nezavisnog regulatornog tela, kao deo kampanje, sa ciljem da se REM primora da dodeli nacionalne frekvencije luksemburškim TVN1 i NovaS. Da su medijske slobode u Srbiji najveće u Evropi, svedoči to što u Srbiji preko 10 godina postoje i rade, mimo zakona, mediji registrovani u Luksemburgu. Ove dve TV godinama brutalno krše Zakon o elektronskim medijima i Zakon o oglašavanju. TVN1 i TV NovaS, da bi izbegli nadležnost srpskog regulatora REM, se lažno predstavljaju kao prekogranične televizije, čime izbegavaju sve zakonske obaveze. Od bezakonja TVN1 i TVNovaS ne možete dobiti zaštitu suda i ne možete podneti predstavku Poverenici za zaštitu ravnopravnosti ili Zaštitniku građana. Takođe NovaS ne priznaje Savet za štampu, pa se ni toj organizaciji ne možete žaliti na nezakonit i neprofesionalan rad TVNovaS. Prema podacima Monitoringa medija koji je objavio REM, od 1.11.2023 – 14.12.2023. o izbornoj kampanji 2023., izveštavanje N1 o Vučiću i SNS je bilo 83,12 odsto negativno, neutralno 12,92%, a pozitivno samo 4,19 odsto. Izveštavanje NovaS je bilo 76,28 odsto negativno, 12,28 odsto neutralno, 11,44 odsto pozitivno. Analiza izbornog programa televizija N1 i Nova S, otkriva očigledan i sistematski pristup u predstavljanju Aleksandra Vučića i SNS isključivo u negativnom svetlu. Vučić i SNS za koje glasa više od 2 miliona ljudi, SNS koja ima rejting od 49 odsto, Vučić rejting od 60 odsto, izloženi su govoru mržnje i dehumanizaciji sa N1 i NovaS, svaki dan, tokom deset godina, najmanje 4 sata svakog dana na N1 i najmanje 4 sata dnevno na NovaS. O ovoj kampanji i govoru mržnje koji traje 10 godina EU i OEBS ćute. EU i OEBS u Srbiji, štite i pominju samo antisrpske medije, a 50 napada na novinare Informera u poslednjih 12 meseci ne vide. O tome čemu su izloženi članovi Saveta REM, najbolje svedoči niz pretnji prethodnom Savetu REM, gde se ističe preteći, ogroman nacistički grafit koji je dva puta 2022. bio iscrtan na ulazu zgrade u kojoj stanuje bivši zamenik predsednika Saveta REM-a Milorad Vukašinović sa porodicom. Policija je utvrdila da je kukaste krstove iscrtavao pripadnik jedne opozicione stranke. Godinama traje satanizovanje gđe Olivere Zekić, bivše Predsednice Saveta REM. Bivši Predsednik NUNS-a je u Danasu, 6.3.2018. napisao: „Zekićeva, fatalna savetnica svekolikog političkog šljama…posao koji obavljaju ku**e, smatram daleko časnijim i čistijim od radnji koje obavljaju ona i njen partner“. Niko iz opozicije, NVO i njihovih medija nije osudio ovo nasilje nad članovima Saveta REM.
Foto: printscreen
Koliko su RTS i N1-Nova ispod evropskih standarda najbolje svedoči nedavni skandal Javnog servisa BBC u Londonu. Generalni direktor BBC-ja Tim Dejvi i izvršna direktorka vesti Debora Ternes podneli su ostavke nakon što je otkriveno da je BBC neprofesionalno i zlonamerno manipulisao govorima američkog predsednika Donalda Trampa. Za razliku od BBC-ja, u Srbiji nema ostavki za mnogo veće skandale na RTS-u ili na TVN1 i TVNovaS. Urednik RTS, blokader Ivan Plavšić, je 4. novembra, predstavljajući se kao urednik RTS-a, vređao građane okupljene na platou ispred Narodne skupštine - rečima: „Da Bog da vam pocrkala deca, imali rak svi u kući, svi do jednoga, stoko, stoko neprosvećena, đubrad jedna, bićete razvlačeni“. Ovaj skandal je mnogo veći od onog na BBC-ju, ali niko iz RTS nije podneo ostavku, niti je Plavšić smenjen. Za razliku od BBC-ja, mediji poput N1 i NoveS, godinama svesno objavljuju lažne vesti, lažne afere i dehumanizuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića, njegovu porodicu i druge neistomišljenike. Tako su N1 i NovaS, 16.08.2025. lansirali lažnu vest da je policija pretukla i ubila dečaka u Valjevu, da je policija 15.8.2025. pretukla studentkinju Nikolinu, da je policija 14.10.2025. kidnapovala, mučila i pretukla studentkinju Anju Pušković. Anja Pušković je to demantovala. Sve tri vesti su potpuna laž – nije se dogodilo – izmislili su. Niko na N1 i NovaS nije podneo ostavku.
Sve što rade opozicija i blokaderi, odavno je prešlo granice razumnog neslaganja, i zašlo je u područje patologije. Poslednjih 12 meseci je pokazalo da je demokratija u Srbiji, preživela ono što većina demokratija u svetu ne bi preživela. Demokratija počiva na svetom principu da je glas naroda bitan. U Srbiji, ceo narod ima glas i ima ko da čuje taj glas.
(tekst je objavljen u štampanom izdanju lista „Politika“ 13.11.2025.)
Autor je poslanik, član predsedništva SNS i član Odbora za kulturu i informisanje Skupštine Srbije, koji je predložio Odluku o izboru Saveta REM
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslanici Skupštine Srbije izabrali su u sredu osam od devet članova za novi saziv Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM), čiji će mandati trajati dve, četiri ili šest godina.
Pokušaj Sjedinjenih Američkih Država da dođu do ruskog visokopreciznog artiljerijskog projektila sa laserskim navođenjem „Krasnopolj” završio se bez rezultata, jer je Moskva dva puta odbila prodaju sistema.
Srbima sa Kosova i Metohije koji nemaju dokumenta lažne države i kojima će po novom "kosovskom" Zakonu o strancima trebati privremena ili stalna dozvola za boravak na Kosovu i Metohiji, crno se piše.
Plavi tim je sa čak 8:1 nadigrao Crvene u borbi za nominacije, dok je Radojica Lazić pre toga osvojio medalju, a samim tim i dodatni život za nastavak takmičenja.
Radojica Lazić je osvojio prvu medalju za Crveni tim u dosadašnjem toku Exatlona, a Jovan Radulović Jodžir se sa njime našalio da je to uradio preko njegove grbače.
U Crvenom timu je došlo do žestokog verbalnog sukoba između Boška Marinkovića i Alekse Erskog, a rasprava se vodila oko para i optužbi rukometaša da rvač zna nešto što drugi ne znaju.
Violeta Simović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i Dejan Lisica iz Centra za društvenu stabilnost komentarisali su sastanak blokaderske opozicije sa članom Evropskog parlamenta Toninom Piculom.
Najvažniji politički događaji dana praćeni su u programu redovno najgledanijeg kolegijuma – Prvog kolegijuma Informer televizije, koji je i ovoga puta opravdao poverenje gledalaca.
Trinaesta epizoda Informerove spektakularne emisije "Na merama" otkriva vam šta je političarka Maja Gojković kupila za praznične poklone, kako sada izgleda nekadašnja teniska šampionka Jelena Janković, na koji način je osvedočeni srbomrzac Tonino Picula stigao u Beograd, sa kime šuruje blokaderski sudija Miodrag Majić…
U Srbiji će danas biti vetrovito, ponegde sa udarima olujne jačine. Na kraju dana očekuje se prolazna kiša, saopštili su iz Republičnog hidrometeorološkog zavoda Srbije. Temperature će se kretati od -4, pa do 14 stepeni na zapadu Srbije.
Dečak (13) i njegov vršnjak (15) brutalno su ubili Marija (15) u Čeneju, zapalili i zakopali telo, a motiv zločina navodno je bila ljubomora zbog popularnosti i materijalnih stvari žrtve.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova sankcionisali su troje vozača koji su drastično prekoračili dozvoljenu brzinu na Mostu na Adi u Beogradu, gde je ograničenje 50 kilometara na čas.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je da se ka Iranu upućuje još jedna velika grupa američkih ratnih brodova, dok istovremeno poručuje da i dalje računa na postizanje dogovora između Vašingtona i Teherana.
Američka kongresmenka iz Minesote Ilhan Omar napadnuta je tokom javnog sastanka sa građanima u Mineapolisu, kada je jedan muškarac iz publike špricem poprскаo nepoznatu tečnost u njenom pravcu, saopštila je policija tog grada.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp postavio je u Beloj kući zajedničku fotografiju sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koju mu je Putin poslao nakon istorijskog samita na Aljasci održanog u avgustu, objavila je agencija RIA Novosti.
Sjedinjene Američke Države ponovo su zapretile mogućom upotrebom vojne sile protiv Venecuele, ukoliko vlasti u Karakasu ne ispune zahteve Vašingtona u vezi sa naftnim sektorom, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Za mnoge ljude, airplane mode je isto što i mir. Jednim dodirom telefon utihne - nema poziva, nema poruka. Ipak, stvarnost je složenija nego što se čini, i često iznenadi čak i one koji misle da savršeno poznaju svoj uređaj.
Verenik pevačice Mine Kostić, Mane Ćuruvija Kasper, otkrio je kako nije previše okrenut prema školi i obrazovanju, pa da je tako već sa 18 godina radio u fabrici svog strica.
Suprug Tamare Đurić Nikola Kačarević kaznu kućnog pritvora neće izdržavati na adresi na kojoj stanuju Tamara i njihova ćerka, već u svoj porodičnoj kući.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar