Organizacija OKO pozdravlja usvajanje novih izbornih zakona u Narodnoj skupštini Republike Srbije.
Ovo je važna stvar za našu zemlju i dobar signal da država radi svoj posao, pažljivo analizira preporuke međunarodnih institucija i nastavlja da uređuje izborni proces.
Posebno je značajno što je evropska komesarka za proširenje Marta Kos jasno rekla da je ovo prvi važan korak i da su usvojeni zakoni u skladu sa preporukama ODIHR-a. To pokazuje da Srbija nije okrenula leđa reformama, već da ide putem razgovora, dogovora i ozbiljnog rada kroz institucije.
Naravno, niko ne kaže da je sve završeno preko noći. Ali važno je da se stvari pomeraju. Zakoni se donose, preporuke se uvažavaju, a institucije pokazuju da rade u interesu građana i države.
Zato smatram da je ovo dobra vest za Srbiju. Umesto stalnih svađa i osporavanja svega što se uradi, trebalo bi da priznamo kada se napravi korak napred. A ovo jeste korak napred.
Posebno je zanimljivo gledati reakcije pojedinih organizacija poput CRTA-e. Kada međunarodne institucije kritikuju Srbiju, onda se te izjave dočekuju kao sveta istina. Ali kada evropska komesarka pozdravi konkretan potez Srbije i kaže da je napravljen važan korak, odmah se traži način da se to omalovaži, izvrne ili predstavi kao nevažno.
Takav pristup je licemeran. Ne može Evropa da bude merodavna samo onda kada kritikuje Srbiju, a da ne važi kada pohvali ono što je urađeno. Ako se zaista zalažemo za bolje izborne uslove, onda bi svako ko je dobronameran trebalo da pozdravi pomak, pa makar smatrao da posao još nije završen.
Kritika je uvek dobrodošla, ali kritika koja unapred odbacuje svaki napredak nije borba za demokratiju, nego političko navijanje. Srbiji ne trebaju organizacije koje se raduju samo lošim vestima o svojoj zemlji. Srbiji trebaju ljudi i organizacije koje umeju da kažu: ovo je dobro, hajde sada da nastavimo dalje.
Građanima Srbije su potrebni mir, stabilnost i uređena pravila. Važno je da izbori budu jasni, zakoniti i sprovedeni po pravilima, a usvajanje ovih zakona ide upravo u tom pravcu.
Pozivam sve političke aktere, ali i organizacije civilnog društva, da pokažu više odgovornosti i manje navijačke ostrašćenosti. Nema ništa loše u tome da se Srbija pohvali kada uradi dobru stvar.
Srbija treba da nastavi ovim putem — smireno, odgovorno i u interesu građana.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos se u poslednje vreme često pominje u Srbiji, kao neko ko "zvecka pretnjama" da bi našoj zemlji mogli biti ukinuti EU fondovi.
Programski direktor Odbora za kontrolu i opservaciju (OKO) Aleksandar Jerković upozorio je na ozbiljne nepravilnosti uoči predstojećih izbora na Kosovu i Metohiji, nakon odluke Centralne izborne komisije u Prištini da Srpska lista nema svoje predstavnike u 24 od ukupno 38 opštinskih izbornih komisija.
Danica Vučenić, novinarka televizije N1, u emisiji koju vodi "N1 diretkno" pokušala je da kritikuje rad predsednika Srbije, ali je izazvala kontraefekat.
Današnji izbori na Kosovu i Metohiji nisu običan politički proces, već prelomna borba za biološki i institucionalni opstanak srpskog naroda na svojim vekovnim ognjištima, ocenio je programski direktor Odbor za kontrolu i opservaciju Aleksandar Jerković.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će sednica skupštine o poverenju vladi biti održana kada ne bude na dnevnom redu važnijih stvari za državu.
Danas su u Narodnoj skupštini Republike Srbije usvojena četiri izborna zakona, kojim se ispunjava 5 preporuka ODIHR-a. Od tih pet preporuka, jedna je prioritetna preporuka, tako da sve priče blokaderske opozicije kako su ovo nebitne preporuke padaju u vodu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos se u poslednje vreme često pominje u Srbiji, kao neko ko "zvecka pretnjama" da bi našoj zemlji mogli biti ukinuti EU fondovi.
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U manastiru posvećenom Svetom Pantelejmonu u selu Lepčince kod Vranja nalazi se ikona Svetog Jovana Ruskog kakva ne postoji ni u jednoj drugoj svetinji.
Lepe vesti uskoro očekuju penzionere, jer će pored povećanja penzija dobiti i paket drugih finansijskih davanja, rekao je danas predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Policijskoj upravi Banjaluka je u sredu, 10. juna, u 16.30 sati prijavljeno da se u mestu Prijakovci dogodio incident u kojem su povređena dva maloletna lica.
Pevač Enver Miki Kolašinac (43), iz Novog Pazara, koji je bio učesnik šoua "Zvezde Granda", ubijen je pre četiri godine u Holandiji u mestu Buhten, a njegov ubica još nije pronađen.
Pred posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu danas je saslušan komandant Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd Dušan N.
Osnivač italijanskog lista Il Foglio, Đulijano Ferara, objavio je tekst pod naslovom "Eskalacija - to je bila odluka", u kojem otvoreno podržava intenziviranje vojnih dejstava protiv Rusije i širenje napada na rusku teritoriju.
Više od 28 milijardi funti novca britanskih poreskih obveznika završilo je u rukama terorističkih organizacija, organizovanih kriminalnih grupa i neprijateljskih država između 2015. i 2021. godine.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Šef Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev pozvao je danas, u šali, vanzemaljce da ubede britanskog premijera Kira Starmera da podnese ostavku.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Melanija Tramp prisustvovala je juče svečanoj dodeli nagrada u okviru programa "Presidential Artificial Intelligence Challenge", koja je održana u Beloj kući, gde je oduševila svojim stajlingom.
Povremeni otoci ruku i nogu nisu neuobičajeni, naročito kod starijih osoba. Ipak, prema rečima doktora Roberta Šmerlinga, određeni simptomi mogu ukazivati na potrebu za lekarskim pregledom.
Epl bi sa predstavljanjem iOS 27 mogao da prekine podršku za pojedine starije Ajfon uređaje, među kojima se pominju Ajfon 11 serija i Ajfon SE druge generacije.
Voditeljka Radio-televizija Srbije Ivana Milenković završila je studije na Arhitektonskom fakultetu, a nakon master studija upisala je i doktorske studije na odseku za ekološku i bioklimatsku arhitekturu.
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić ponovo su dospeli u centar pažnje nakon njegove objave koja je pokrenula nagađanja o pomirenju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.