Ko o čemu, kurve o poštenju, a Đilas i đilasovci o medijima. Kukaju svaki dan. Kažu, ništa im ne valja, zabranjeni su, žrtve su strašne cenzure. Kažu, na meti su prljavih, režimskih kampanja, na koje nemaju gde da odgovore. Kažu, nikada nije bilo gore!
A da li je baš tako? Ima li u Srbiji zabranjenih tema, postoje li medijske 'crne liste' i ko je sve na njima? Ko je, zašto i kako zabranjen na Javnom medijskom servisu?
Kada iskreno, sami sebi, odgovorite na ova pitanja, shvatićete da je istina sasvim drugačija od onoga što pričaju Đilas i đilasovci.
Jer, danas i ovde ništa, ali ama baš ništa nije zabranjeno! Nema toga što danas ne možete reći i objaviti o bilo kome, pa i o predsedniku Aleksandru Vučiću. U Srbiji je danas dozvoljeno i nekažnjivo čak i ono što je svuda u civilizovanoj Evropi strogo zabranjeno i kažnjivo. Ili vi, dragi čitaoci, znate da je bilo gde, pa i u najdemokratskijim i najslobodnijim zemljama EU, moguće predsednika bez ijednog dokaza nekažnjeno optužiti za veleizdaju; ili ste čuli da je negde, bilo gde, moguće sina i brata šefa države na televiziji označiti kao mafijaše i u udarnom terminu sat vremena na ekranu držati infografiku na kojoj su oni izjednačeni sa osuđenim narko-dilerima (!?!); ili zaista mislite da je, bilo gde osim u Srbiji, danas moguće okriviti prvog čoveka države da je samo u jednom poslu ukrao osam milijardi dolara (!?!), a da posle toga taj koji je tu strašnu laž mrtav ozbiljan izgovorio ne samo da ne odgovara nego u medijima bude promovisan u lidera 'srpskog oslobođenja' (o Đilasovom kumu Mlađanu Đorđeviću govorim, jelte)!?!
I, hajte, molim vas, da vidimo ko je tačno i gde zabranjen? Đilas i đilasovci su dve televizije - one koje se polovini Srbije na daljinskim upravljačima nalaze na broju 1 i 2 - pretvorili u svoje najprljavije propagandne servise u kojima čak i voditelji lično prete i Vučiću i svima oko njega (!?!); njihovim tajkunskim interesima verno služe svi nedeljnici u Srbiji, bar tri dnevne novine i velika većina internet portala, a o mreži botova na društvenim mrežama da i ne govorimo. S druge strane, svi đilasovski analitičari, novinari, urednici uvek su dobrodošli i rado viđeni gosti na RTS, dok smo tamo strogo zabranjeni svi mi ostali koji se usuđujemo da mislimo i javno govorimo suprotno od stavova žute ološ-elite? I, moliću lepo, vi znate za primer da je bilo gde u Evropi glavni urednik ubedljivo najtiražnijih dnevnih novina u državi strogo zabranjen na Javnom medijskom servisu?!
Razumemo se. Koliko je, dakle, kurvama stalo do poštenja, taman toliko je i Đilasu stalo do istine u medijima i o medijima.
Sećate li se 'Opstanka'? TV serijala u kome smo gledali kako stvari funkcionišu u životinjskom svetu, među zverima. Znate ono, lav juri antilopu, pa je stigne, zakolje i pojede. A onda dolete lešinari i oglođu šta je preostalo. Pa ono kad mlađi i jači majmun nasmrt prebije starijeg i slabijeg, otme mu ženke i ostavi ga da umre sam...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
sule1961
pre 5 godina
Геније , генијално, умно, вреди пара! З сва времена, да се чита, прича и препричава, где станује Истина
Седми дан - Један коментар! ... КОМЕНТАРИ (1). ... Па,бре,Вучићевићу,синко где су ти ,,писачи похвала''? Шта,дојадило им је да подржавају твоја писања ,,Ђилас па Ђилас''! А за то време моја мангупарија из СНС дадоше ономад Додику ДВАДЕСЕТ МИЛИОНА ЕВРА СРБИЈЕ!А бројна деца у Србији буквално живе у беди!БЕОГРАДСКА СЕЛА НЕМАЈУ КАНАЛИЗАЦИЈУ!Машиновође дају отказе због бројних разлога? Ономад ступио нови ред вожње на железници.Брзине смањене јер се пруге лоше одржавају!
Sećate li se 'Opstanka'? TV serijala u kome smo gledali kako stvari funkcionišu u životinjskom svetu, među zverima. Znate ono, lav juri antilopu, pa je stigne, zakolje i pojede. A onda dolete lešinari i oglođu šta je preostalo. Pa ono kad mlađi i jači majmun nasmrt prebije starijeg i slabijeg, otme mu ženke i ostavi ga da umre sam...
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Poslednjih meseci haštag "alpski razvod" preplavio je društvene mreže, a koristi se za opisivanje događaja tokom planinarenja ili druge avanture na otvorenom, kada jedan partner, obično muškarac, napusti drugog.
Prava drama odigrala se u selu Stabna smeštenom oko 20 kilometara od centra Plužina kada je medved došao neposrednu blizinu kuće u kojoj sama živi jedna starija meštanka.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja u Vladi Republike Srbije, Milica Đurđević Stamenkovski, u Taškentu predvodi državnu delegaciju Republike Srbije na Međunarodnom samitu posvećenom budućnosti tržišta rada, demografskim izazovima i globalnom ekonomskom razvoju.
Vredni đaci šabačke Poljoprivredne škole sa svojim profesorima svakog proleća obraduju sugrađane. Za sadnice povrća kod njih se čeka u redovima, a na parku ispred škole zavide im svi!
Nekadašnji načelnik Uprave kriminalističke policije (UKP) Nemanja Đuran priveden je na informativni razgovor povodom ubistva Aleksandra Nešovića Baje koje se dogodilo 12. maja na Senjaku.
Nišlijki Anici B. (47) koja je osuđena na 5 godina zatvora zbog podvođenja maloletne ćerke, ponovo će se suditi jer je Apelacioni sud ukinuo prvostepenu presudu. Njoj će se na optuženičkoj klupi pred Višim sudom u Nišu pridružiti i njen prijatelj, Piroćanac Branislav M. (50) koji je prvostepeno osuđen na pet godina i šest meseci zatvora a zbog krivičnog dela trgovina ljudima u saizvršilaštvu.
Novinar Milomir Marić otvorio je danas novu temu o dečaku-ubici Kosti K. navodeći da je Vladimir Kecmanović tokom jednog od suđenja preteći rekao: "Vodite ga u Ameriku, Amerika je njega i stvorila".
Pakistan je u okviru strogo poverljivog sporazuma o međusobnoj odbrani rasporedio kontingent od 8.000 vojnika, punu eskadrilu borbenih aviona, dve eskadrile dronova i moćni sistem protivvazdušne odbrane na teritoriju Saudijske Arabije.
Predsednik Amerike Donald Tramp i premijer Australije Entoni Albaniz potpisali su "mega-sporazum" o nabavci i preradi retkih minerala, čija ukupna vrednost iznosi 8,5 milijardi dolara.
U Kongresu SAD radi se na zakonu koji bi Donaldu Trampu dao šira ovlašćenja da uvede sankcije zemljama i strukturama koje učestvuju u kupovini ruske nafte.
Dva asteroida, po veličini slična čeljabinskom meteoritu, proći će blizu Zemlje u roku od 24 sata, saopštila je Laboratorija za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Sa dolaskom proleća mravi se sve češće pojavljuju u baštama i dvorištima, što može da bude prava smetnja za biljke i održavanje prostora. Stručnjaci zato savetuju jednostavne i prirodne načine da ih oterate bez jakih hemikalija.
Grčke krofnice sa medom, poznate kao "lokumades", predstavljaju jednostavan i veoma ukusan desert koji često asocira na opuštene letnje večeri uz more.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Pevačica Zorica Brunclik danas je nasmejana stigla na snimanje Pinkovih zvezda, a društvo su joj pravili suprug Miroljub Aranđelović Kemiš i ćerka Zlata.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar