• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Dragoslav Bokan

11.02.2023

12:38

DRAGOSLAV BOKAN: ZAŠTO NISU MOGUĆE, NI REALNO POTREBNE (PA ČAK NI PRISTOJNE) "OPŠTENARODNE LITIJE" U SRBIJI

Informer

Kolumne

DRAGOSLAV BOKAN: ZAŠTO NISU MOGUĆE, NI REALNO POTREBNE (PA ČAK NI PRISTOJNE) "OPŠTENARODNE LITIJE" U SRBIJI

Podeli vest

Mnogi i mnogi naivni i lukavi, dobrodušni i zloćudni, nedovoljno trezveni i apsolutno glupi... stalno pokušavaju da porede neuporedivo, prizivajući one veličanstvene litije iz Crne Gore - u Srbiju?! Da su to radili u Titovo vreme ili odmah posle tragične pobede DOS-a, bilo bi tu neke logike i smisla. Ali, takve litije su apsolutno neprimenljive u Srbiji danas. Ne postoji nijedan realan argument, a da je u vezi postojećih međuodnosa naše države i naše Crkve. Nijedan jedini!

Naime, srpska država, i pored svih pritisaka, nije u NATO-u; nismo priznali Kosovo (niti prihvatili njihove "diplomatske predstavnike"); nismo u Skupštini izglasali laž da se u Srebrenici desio genocid; nismo uveli nepravedne sankcije Rusiji; ne šaljemo svoje oficire na hrvatsko obeležavanje "Oluje" u Knin. I, na kraju, država u Srbiji ima odličan, prijateljski odnos prema Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi. Da ne nabrajam dalje...

I gde je tu onda primenljivost ovakvih naivno/lukavih poređenja i prizivanja?

Ne može se sibirski hrast preseliti u pustinjsku oazu, niti jedna sasvim konkretna situacija veštački prebacivati u neku sasvim drugu i različitu. Oni koji to u ovom slučaju tvrdoglavo rade svode nešto stvarno veličanstveno na usku dimenziju političke poluge za obaranje ma kakve vlasti. I time falsifikuju nešto istinito i spontano, vređajući sve autentično i jedinstveno u bogotražiteljskom pokretu Srba u Crnoj Gori za odbranu svoje otadžbinske majke Crkve.

Pa treba s tim konačno prestati. Da ne bismo radili protiv svoje Crkve, a navodno - "u njeno ime", kao bedni politikanti u đavolskim kandžama globalnih organizatora "obojenih revolucija".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Zoran

pre 2 godine

Mora ovaj nešto da kaže, potpuno je nevažno šta. Svima nalazi manu a stalno vrda kada treba da objasni šta je tražio devedesetih godina u paravojskama. Pa bio malo i u apsu, bar smo se odmorili od njegovih beskonačnih histerisanja dok objašnjava svoje viđenje sveta u kojem živimo.

Rade R

pre 2 godine

Gospodine Bokane, pa znaš i sam da budalama svašta pada na pamet! Kreteni! Pričaju da bi pričali! Laju da bi lajali!

Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja
Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja

Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.

19.03.2025

20:06

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara
Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.

19.03.2025

18:29

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set