RUSI DEMOLIRALI UKRAJINU U HAGU: Napori Kijeva da ospori suverenitet Moskve nad Krimom doživeli debakl
115. 06. 2026. u 17:15
215. 06. 2026. u 17:15
Zoran Sinko
Kolumne
Naši vekovni neprijatelji ne samo da to priželjkuju, već preko svojih tajnih službi i institucija podstiču i pružaju aktivnu logistiku takvom scenariju. Cilj im je rušenje predsednika Vučića i slamanje Srbije. Antisrpska opozicija, uključujući i njen današnji pokušaj sveobuhvatnog štrajka, u potpunosti sprovodi naloge Zagreba i stranih agentura.
Scenaristima “obojene revolucije” u Srbiji neophodni su nasilje i prolivanje srpske krvi na srpskim ulicama. Protesti i blokade sprovode se pod maskom “studentskih protesta”, a vodeći opozicioni funkcioneri sanjaju “scenario Čaušesku”.
Marinika Čobanu Tepić je zloslutno najavila nasilje: “Često čujemo floskule ’ovo će se završiti u krvi, pašće glave na ulici’”. Opozicionar Goran Ješić, koji se Srbima iz Republike Srpske na društvenim mrežama obraća sa “Stenice j*bene! Dete rođeno bi prodali za lovu!”, promovišući ideju neustavne prelazne vlade na N1, otvoreno preti – “bićemo nasilni, biće haos, meta nam je Vučić”. I Miloš Francuz Jovanović i njegov poslanik Predrag Marsenić pozivaju na nasilno preuzimanje vlasti u Srbiji. Skandalozno i nasilničko ponašanje u Skupštini, divljački upad u Gradsku kuću i Skupštinu grada u Novom Sadu, brutalni napadi na novinarku „Informera“, otimanje mikrofona novinarima od strane onog veselnika što je krao toalet papir iz skupštinskih toaleta – sve je to postalo normalno za antisrpsku opoziciju.
Povodom incidenta od pre nekoliko dana u Beogradu kada je jedan vozač dodao gas i povredio nesrećnu studentkinju koja je učestvovala u blokadi, novinarka Biljana Stepanović piše: „Njima je gaženje ljudi predsednik države Srbije eksplicitno dozvolio i predstavio kao legitimno“. Gebelsovska laž i podmetačina! Ne interesuje dotičnu činjenica da je studentkinja blokirajući ulicu ugrožavala pravo druge osobe, ovog vozača, na slobodu kretanja. I da ne postoji pravni sistem u svetu u kome je to dozvoljeno. U SAD, država Florida je baš za ovakve situacije usvojila zakon o borbi protiv „javnih nereda“. Zakon definiše kao krivično delo učešće u neredima, a što za posledicu ima povredu, oštećenje imovine ili „neposrednu opasnost“ povrede ili materijalne štete.
Ne mogu to naši antisrbi i autošovinisti da razumeju, ostrašćeni u svojoj mržnji, dok služe kao „korisni idioti“ stranog faktora. Svojim delovanjem dolivaju ulje u vatru podela u srpskom društvu, pozivajući na nasilje.
Zato je Natalija Petrović, politički angažovana u pokretu “Kreni-Promeni” Save Manojlovića, na najbezobzirniji način bespomoćnu stariju ženu u Novom Sadu gurnula da padne na trotoar, tom prilikom urlajući “p.... ti materina”. I sve je jasno! Gospođica Natalija, kako deluje, predstavnik je onih studenata anarhista koji bi na svojim plenumima sastavljali spiskove za slanje u kazamate.
Kod studenata u blokadi postoji relativno malo, ali izuzetno ostrašćeno tvrdo jezgro, odlučno u nameri da sprovede obojenu revoluciju u Srbiji. Oni su ekstremisti, spremni na svako nasilje. Drugi studenti, okupljeni oko ovog tvrdog jezgra, su izmanipulisani javnim ili tajnim delovanjem različitih grupa za pritisak, od onih sa društvenih mreža, do NVO organizacija, stranih agencija i tajkunskih medija.
I nemojte vi momci i devojke koji blokirate fakultete da nas obmanjujete sa nekakvim „zahtevima“. Dovoljno ste inteligentni da i sami shvatate da je sve ovo politika. I zato se politički angažujte, po demokratskim pravilima. Formirajte svoju političku stranku, iznesite svoj politički program, izaberite svog političkog lidera. I na izbore, da narod odluči.
Ivanka Popović, bivši rektor Univerziteta u Beogradu, rekla je da je za situciju u Srbiji kriv “radikalski šljam”. Ovaj “profesorski šljam” je bio za Vučića kad je dobila mesto rektora, a onda je odlepila kad nije mogla da prišti sebi drugi mandat. I zato sada kukumavči: “Za mene je mnogo strašna pomisao da još jednom prokockamo priliku”! Za nju je “prilika” tragedija koja se dogodila rušenjem nadstrešnice u Novom Sadu!
Slično govori i sudija Miodrag Majić, savetujući maloletnu decu da iskažu svoj politički stav. Neviđeno političko beščašće sudije koji je svojevremeno pustio na slobodu šiptarske teroriste, pripadnike OVK, optužene za najstrašnije zločine. Za silovanja, mučenja, ubistva, kasapljenja tela srpskih civila, koja su potom u džakovima odvožena.
Predsednik Vučić je apelovao na smirivanje tenzija u društvu. Sve u želji da se se ne stvaraju dodatne podele i zaoštravanja u društvu. Suprotno tome, lideri opozicije i tajkunski mediji pozivaju na povećanje tenzija. Na dalji teror manjine prema većini. Na nove nerede i nasilje.
Obojena revolucija neće proći! Brani se Srbija. Brani se država koju smo ponovo stekli, posle toliko godina života u truloj zajednici sa hrvatskim ustašama, a zatim pod fašizmom i komunizmom. Brani se od strane agenture i „slučajnih“ Srba – Srba po rođenju, ali ne i po izboru i delu, za koje su materijalizam, ateizam i individualizam postali ideologija. A kada se brani nešto tako sveto, pobeda je neminovna.
P.S. Aleksandar Vučić: „Srbiju nikome nećemo dati, sačuvaćemo je i odbraniti“.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
15.06.2026
14:00
Turisti se savetuju da nakon prelaska granice provere da li su službenici stavili pečat, kako ne bi došlo do problema sa osiguravajućim kućama.
15.06.2026
17:30
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
15.06.2026
17:28
Želja da se pruži puni doprinos održivom razvoju u našoj zemlji ostala je prioritet kompanije NIS uprkos brojnim izazovima sa kojima se kompanija trenutno susreće. Doprinos ekonomskom razvoju, napretku ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i boljitku šire zajednice bio je jedan od osnovnih ciljeva NIS-a i u izazovnoj 2025. godini.
15.06.2026
16:49
Jedinstveni prirodni fenomen, "cvetanje" reke Tise kada se nad njenom površinom pare insekti koji žive u rečnom mulju, ove godine, na žalost nije bio spektakularan.
15.06.2026
16:30
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
15.06.2026
16:28
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
15.06.2026
16:25
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
15.06.2026
15:49
Veliki požar koji je rano jutros izbio u novobeogradskom tržnom centru "Enjub" u Bloku 45, konačno je lokalizovan.
15.06.2026
15:03
Motociklista T.N, koji je u petak teško povređen u saobraćajnoj nezgodi na raskrsnici Ulice 12. srpske brigade i Omladinske ulice u Novom Pazaru, prebačen je na dalje lečenje u Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“ u Beogradu.
15.06.2026
14:52
Predsednik SAD Donald Tramp doputovao je u Ženevu u Švajcarskoj kako bi prisustvovao predstojećem samitu Grupe 7 (G7), koji se održava u francuskom gradu Evijanu, smeštenom odmah preko puta granice.
15.06.2026
17:23
Ruske snage su po prvi put izvele udar na Kijev, glavni grad Ukrajine, koristeći novi dron-projektil pod nazivom "Banderol", prenose mediji.
15.06.2026
16:45
Požar na naftnoj bazi u ruskom Ribinsku, u Jaroslavskoj oblasti, nije ugašen ni ujutru 15. juna, dan nakon ukrajinskog napada dronovima na kombinat „Temp“ Rosrezerva, strateški objekat u kojem se čuvaju zalihe goriva.
15.06.2026
15:10
Poljski predsednik Karol Navrocki dao je Vladimiru Zelenskom još nekoliko dana da se odrekne veličanja ukrajinskih nacionalističkih milicija koje su tokom Drugog svetskog rata masakrirale Poljake, saopštili su zvaničnici u Varšavi.
15.06.2026
14:40
Glumca Milorada Mandića Mandu, je nakon njegove smrti, zamenio kolega Dubravko Jovanović u TV seriji "Selo gori, a baba se češlja".
15.06.2026
15:15
Na današnji dan 2010. godine, Bekim Fehmiu pucao je sebi u glavu u 74. godini života. Kako ne bi isprskao zidove krvlju pokrio se čaršavom.
15.06.2026
14:31
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
15.06.2026
13:45
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
15.06.2026
12:47
Gledaoce Informer TV od večeras čeka prava televizijska poslastica jer u 21.30 sati počinje emitovanje ruske hit serije "Tajne malog grada".
15.06.2026
11:42
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
15.06.2026
16:15
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
15.06.2026
13:00
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
15.06.2026
15:30
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
15.06.2026
14:00
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
15.06.2026
12:00
Starleta Stanija Dobrojević cimerima iz "Elite" ogolila je dušu o svim muškarcima sa kojima je bila u emotivnim vezama.
15.06.2026
17:15
Bivša snajka Ivice Dačica pevačica Milica Jokić sutra ulazi u Elitu 9 kako bi pevala na njihovoj žurci i priredila takmičarima provod za pamćenje.
15.06.2026
16:47
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
15.06.2026
16:16
Mnoge poznate ličnosti imala su problema sa zakonom, te ima i onih koji su zbog toga završili iza rešetaka što je uvek intrigiralo javnost.
15.06.2026
15:15
Bivša verenica Darka Lazića Marina Gagić pokazala je rezultate estetske intervencije na usnama.
15.06.2026
14:41
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.