Ekstremisti divljaju, a Vrhovna javna tužiteljka ćuti? Pitanja na koja Zagorka Dolovac mora da odgovori!
Podeli vest
Dok Srbija prolazi kroz turbulentan period, bez dana mira na koji ekstremisti pozivaju dok prave haos i nered po čitavoj zemlji, Vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac ćuti.
Svedoci smo svakodnevnog nasilja ekstremista koji uznemiravaju građane Srbije, a odavno je pređena granica, te se pitamo dokle će Zagorka Dolovac da ćuti i da se pravi kao da se ništa ne dešava.
Više javno tužilaštvo (VJT) u Novom Sadu je, na osnovu odluke Vrhovnog javnog tužilaštva u vezi eventualnog izvršenja više krivičnih dela sa koruptivnim elementima u toku preduzimanja svih građevinskih radnji preduzetih na Železničkoj stanici Novi Sad, uputilo celokupne spise predmeta Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu na rad i dalje postupanje Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK).
Zagorka Dolovac, vrhovna javna tužiteljka, prihvatila je pismo studenata koje su doneli pred Tužilaštvo, i rekla im da izaberu petoro ljudi koji će odmah ići na sastanak sa njenom delegacijom.
25.12.2024
16:51
Upravo zato, u ime redakcije Informer, postavljamo par pitanja Zagorki Dolovac i očekujemo odgovor na ista.
- Da li smatrate da se pojedinim objavama na društvenim mrežama i izjavama od strane pojedinaca vezano za neproverene, ili od strane nadležnih organa demantovane informacije o korišćenju "zvučnog topa" širi panika i uznemirava javnost? Da li se takvim ponašanjem ostvaruju obeležja nekog krivičnog dela za koje tužilaštvo goni po službenoj dužnosti i da li je takav postupak pokrenut protiv nekog lica?
- Da li kao Vrhovni javni tužilac podržavate stav predsednika Republike Srbije da svi koji su širili neistinite informacije oko navodne upotrebe zvučnog topa ili vorteksa prema demonstrantima treba da odgovaraju?
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović izjavio je, komentarišući sinoćne napade na njega i druge članove SNS, kao i građane koji su išli na tribinu SNS u tom gradu, da je situacija u Nišu danas mirna i istakao da su takve scene nedopustive.
22.03.2025
11:55
Foto: ATAIMAGES
- Da li smatrate da se objavama od strane velikog broja pojedinaca kojima se direktno preti, poziva na "linč" pojedinaca ili pripadnika određenih društvenih struktura ili profesija, pa i nosilaca javnotužilačke funkcije, ostvaruju obeležja krivičnih dela koja se gone po službenoj dužnosti kao sto je kd 138?
- Smatrate li se odgovornim za eskalaciju nasilja u Srbiji imajući u vidu da je ona posledica neadekvatnog reagovanja tužilaštva?
- Da li smatrate da ste Vašom lošom komunikacijom sa medijima doprineli izbijanju protesta zbog događaja u Novom Sadu? Zašto se ni jednom od pada nadstrešnice niste obratili građanima naše zemlje?
- Koliko je ukupno lica u Srbiji procesuirano za krivično delo iz člana 343 Izazivanje panike i nereda u periodu od 15. marta do 22. marta?
- Koliko lica je uhapšeno, zadržano do 48 sati i procesuirano od strane VJT VTK u Beogradu zbog krivičnog dela iz člana 138 Ugrožavanje sigurnosti putem društvenih mreža, a koliko za krivična dela iz člana 309 Pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja u periodu novembar - 22. mart?
- Da li ste kao Vrhovni tužilac izdali obavezno uputstvo za postupanje u pojedinim predmetu u vezi gore navedenih krivičnih dela?
- Dežurni tužilac VJT u Beogradu je odbio da odredi zadržavanje do 48 sati za 5 napadača na obezbeđenje Skupštine grada u Beogradu, da li će neko pokrenuti disciplinski postupak protiv dežurnog tužioca?
Nadamo se da će Zagorka odgovoriti na naša pitanja i konačno progovoriti o nekim temama jer mislimo da je krajnje vreme...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rade
pre 9 meseci
Ljudi! Pa rektor radi šta on hoće, a što mislite da ova gospođetina hoće da odgovori na pitanja "informera"!? Pa oni su država u državi jača od države! Sve to im je omogućio upravo ovaj predsednik protiv kojeg su se udružili! Državne institucije su nemoćne! Mislim na instituciju predsednika, na instituciju skupštine Srbije! Jedino rešenje je da upravo ove institucije izvrše državni udar! Udar na ove "države" unutar države! Za šta je izgleda kasno! Za šta više nemamo moći, nemamo snage! Izgleda da je i policija stala na stranu izdajnika! Tužno i Žalosno!
Više javno tužilaštvo (VJT) u Novom Sadu je, na osnovu odluke Vrhovnog javnog tužilaštva u vezi eventualnog izvršenja više krivičnih dela sa koruptivnim elementima u toku preduzimanja svih građevinskih radnji preduzetih na Železničkoj stanici Novi Sad, uputilo celokupne spise predmeta Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu na rad i dalje postupanje Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK).
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Na Odeljenju ortopedije bolnice u sistemu tzv. Kosova, u južnom delu Kosovske Mitrovice, juče se dogodio incident u kojem su napadnuti jedna medicinska sestra i dva radnika fizičkog obezbeđenja tokom obavljanja svojih radnih dužnosti.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Marko Vuković, kum odbeglog vođe “kavačkog klana” Radoja Zvicera, ubijen je pre šest godina u Beogradu, a njegova likvidacija kasnije je dovedena u vezu sa obračunima crnogorskih kriminalnih klanova i međunarodnim švercom kokaina.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Rusija je pokazala da može da zbriše Berlin i Varšavu za nekoliko minuta, izjavio je ukrajinski ekspert Vitalij Portnikov, govoreći o ruskom udaru sistemom „Orešnik“ i poruci koju je taj napad, po njegovim rečima, bio namenjen da pošalje Evropi.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa odlaže mogući vojni udar na Iran kako bi u međuvremenu povećala američko vojno prisustvo na Bliskom istoku, prenose američki mediji bliski Beloj kući.
Ukrajinske kompanije suočavaju se sa milijardama evra dugova koje više nisu u stanju da redovno otplaćuju, piše nemački list Handelsblat. Evropski kreditori, koji su do sada pokazivali razumevanje zbog rata, sve češće najavljuju da će početi da naplaćuju potraživanja.
Najnovija verzija ruskog tenka, koja je nedavno predstavljena u javnosti, privukla je pažnju zbog neobičnog izgleda i dodatne zaštite u obliku metalne konstrukcije nalik „laticama“.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar