Teror se nastavlja! Priština zabranila Lončaru da uđe na Kosovo i Metohiju: Poseta bila najavljena na vreme, u skladu sa svim procedurama!
Podeli vest
Ministar Zlatibor Lončar je danas trebalo da obiđe zdravstvne centre u Kosovskoj Mitrovici i Gračanici, razgovara sa medicinskim radnicima i uveri se u funkcionisanje srpskog zdravstvenog sistema na KiM i njegovo dalje unapređenje, ali mu od strane Prištine to nije omogućeno.
Časna Srbija je ostala zatečena i zgrožena onim što je juče doživeo profesor doktor Miroslav Jerkan na ulicama svog grada. Čovek koji je svoj život posvetio pomaganju drugima i koga ceo Niš zna po tome što je dom zdravlja podigao na nivo najcenjenije zdravstvene ustanove na primarnom nivou zdravstvene zaštite, dočekao je da ga razularena rulja nečasnih i nedostojnih onako linčuje, rekao je ministar zdravlja u ostavci Zlatibor Lončar.
Zdravstvene ustanove u Ćićevcu, Nišu, Jagodini, Prokuplju, Kruševcu i Beogradu danas su dobile pojačanje iz dijaspore, a u okviru akcije Ministarstva zdravlja i nastavka povratka naših medicinara iz inostranstva.
21.03.2025
16:02
" Sramna je odluka privremenih institucija u Prištini da mi se kao ministru zdravlja Vlade Republike Srbije ne dozvoli da posetim Kosovo i Metohiju i obidjem zdravstvene radnike i srpske medicinske ustanove koje funkcionišu na prostoru nase juzne pokrajine.
Cilj posete nije bio političke prirode, već da se uverimo u funkcionisanje srpskog zdravstvenog sistema na KiM koji podjednako pruža sve medicinske usluge i Srbima i Albancima, vodeći se duboko humanim pristupom i ne praveći nikada razliku po bilo kom osnovu, ali je Aljbinu Kurtiju i na ovom primeru politika bila ispred zdravlja i dobrobiti ljudi.
Dok Aljbin Kurti direktno i nedvosmisleno podržava proteste u Srbiji, on istovremeno sprovodi ovakve duboko anticivilizacijske zabrane, koje direktno narusavaju normalizaciju odnosa. Medjutim, jedno je sigurno, nikada ni Priština, ni Kurti neće moći da nas spreče da pomažemo našem narodu na KiM, da osavremenjujemo zdravstvenu zaštitu i pružamo pomoć i medicinske usluge i Srbima i Albancima i svim drugim zajednicama, jer za nas to nije pitanje politike već kodeksa i odgovornosti i uvek ćemo se takvim principima voditi.
Zlatibor Lončar, ministar zdravlja, osvrnuo se na današnjoj sednici Vlade Srbije na glasine na društvenim mrežama da je jedna osoba umrla nakon navodnog udara "zvučnog topa" na jučerašnjem protestu u Beogradu.
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da će sve zdravstvene ustanove u Beogradu raditi u subotu, za kada je najavljen protest studenata u blokadi.
13.03.2025
13:51
Ova zabrana predstavlja i direktno kršenje važećih sporazuma, s obzirom da je plan moje posete, obilazak KBC Kosovska Mitrovica i KBC Gračanica najavljen na vreme i u skladu sa svim važećim i dogovorenim propisima", poručio je Lončar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Časna Srbija je ostala zatečena i zgrožena onim što je juče doživeo profesor doktor Miroslav Jerkan na ulicama svog grada. Čovek koji je svoj život posvetio pomaganju drugima i koga ceo Niš zna po tome što je dom zdravlja podigao na nivo najcenjenije zdravstvene ustanove na primarnom nivou zdravstvene zaštite, dočekao je da ga razularena rulja nečasnih i nedostojnih onako linčuje, rekao je ministar zdravlja u ostavci Zlatibor Lončar.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Samo nekoliko kilometara od centra Aranđelovca nalazi se Garaško jezero koje mnogi nazivaju i Garaši, a u čijoj se blizini može noćiti za samo 800 dinara.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom da je 2. aprila 2016. godine ubio Jelenu Marjanović, nastavljeno je danas saslušanjem sudskog veštaka Dragomira Vasiljkovića.
Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington želeo da razgovara sa rukovodstvom Irana, ali je dodao da, kako je naveo, "više nema sa kim".
Američki general Dejn Kejn potvrdio je na konferenciji u Pentagonu da je legendarn vojni avion A-10 „Vartog“, umesto planiranog penzionisanja, ove nedelje preuzeo ključnu ulogu u Ormuskom moreuzu.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da je Evropskoj uniji (EU) potrebna nova strategija za rešavanje energetske i migrantske krize, upozoravajući na rast cena energenata, probleme u snabdevanju i, kako je naveo, pogrešan pristup ratu u Ukrajini i migracijama.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar