Brnabić razmontirala rektora Đokića: Blokade su farsa, blokaderi ste vi!
Podeli vest
Predsednica Skupštine Ana Brnabić razmontirala je rektora Univerziteta Vladana Đokića da su blokade farse, a da je on u stvari jedini pravi blokader u celoj ovoj priči.
Brnabić je na društvenoj mreži "Iks" poručila rektoru Đokiću da on u stvari blokira sve i da je on sebe stavio iznad Ustava i zakona Republike Srbije.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na izjavu potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića da je Tamara Vučić odgovorna za odluku Kenije da prizna nezavisnost takozvane države Kosovo.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić jasno je skrenula pažnju na to kako su svaki blokaderski skupovi karnevalski uz muziku.
26.03.2025
15:55
- Pre dva dana je čitava Srbija imala priliku da od rektora Univerziteta u Beogradu, Vladana Đokića, čuje da “univerzitet nije obustavio rad”, već da “na univerzitetu ne postoji nastava zbog blokade studenta”. Jasno smo svi čuli: “profesori, odnosno fakulteti, ne mogu da realizuju nastavu zbog toga što postoje blokade koje su studenti započeli”. Kakva je ovo obmana javnosti (još jedna u nizu), najbolje govori to što se na Ekonomskom fakultetu u Beogradu održavaju nastavne aktivnosti, pa čak i ispiti (28. feb u amfiteatru A3 “blokiranog” fakulteta organizovano polaganje ispitnih obaveza), ali samo za one studente koji pohađaju međunarodne programe koje fakultet realizuje u saradnji sa Londonskom školom ekonomsije (LSE) i FREIE Univerzitetom iz Berlina. Moje pitanje, kao predsednice Narodne skupštine koja je nadležna za nadzor nad sprovođenjem zakona: Poštovani rektore, poštovana dekanko, kako profesori mogu da uđu na fakultet i drže nastavu i ispite nekim studentima, ali istu nastavu i ispite ne mogu da drže za sve studente? Kakva je to delimična blokada - jedan hodnik je blokiran, a drugi nije? Ili ste vi jednostavno stavili sebe iznad Ustava i zakona Republike Srbije? Blokade su farsa, blokaderi ste vi - poručila je Brnabić.
Predsednica Skuština Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da iza obustave rada na fakultetima "stoje dekani i rektori", a pre svega rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, a ne "studenti blokaderi" jer, kako je rekla, "niti znaju koliko je studenata u plenumu, niti ih zanima ko su ti studenti".
Predsednica Skupština Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da 75 odsto osnovnih škola radi redovno, dok je samo jedna škola u potpunoj obustavi rada, kao i da više od 80 odsto srednjih škola drži časove u punom kapacitetu.
26.03.2025
10:05
Pre dva dana je čitava Srbija imala priliku da od rektora Univerziteta u Beogradu, Vladana Đokića, čuje da “univerzitet nije obustavio rad”, već da “na univerzitetu ne postoji nastava zbog blokade studenta”. Jasno smo svi čuli: “profesori, odnosno fakulteti, ne mogu da realizuju… pic.twitter.com/DFeE2YxhGJ
— Ana Brnabic (@anabrnabic) March 27, 2025
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na izjavu potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića da je Tamara Vučić odgovorna za odluku Kenije da prizna nezavisnost takozvane države Kosovo.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
MOL Grupa potpisala je obavezujući okvirni sporazum (Heads of Agreement) sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini 56,15 odsto udela u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
Patrijarh srpski Porfirije služio je danas na praznik Bogojavljenje arhijerejsku liturgiju u hramu Svetog Save na Vračaru i istakao da obeležavamo dan kada se Bog javio, na dan krštenja Isusa Hrista.
Tokom Bogojavljenja, jednog od najznačajnijih hrišćanskih praznika, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova bili su, kao i svake godine, uz građane, vodeći računa o bezbednosti učesnika tradicionalne manifestacije Plivanje za Časni krst.
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, danas je lišen slobode u Španiji nakon skoro dve godine bežanja od pravde.
Mladi reprezentativac Srbije Stefan Savić izboden je na Dorćolu u februaru 2024. godine. Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo, uhapšen je u Španiji.
Advokati vlasnika bara Le Constelation, u kojem je na Novu godinu u požaru poginulo 40 osoba, a povređeno 116, demantovali su tvrdnje koje se pojavljuju u medijima.
Predsednik hrvatskog Sabora Gordan Jandroković danas je komentarisao odluku Evropske rukometne federacije (EHF) da zabrani Tompsonovu pesmu "Ako ne znaš što je bilo“ na Evropskom rukometnom prvenstvu, ističući da to neće promeniti stav hrvatskih navijača.
Grenlandske vlasti neće dozvoliti Džefu Landriju, specijalnom izaslaniku američkog predsednika Donalda Trampa za Grenland, da prisustvuje tradicionalnoj trci psećih zaprega na ostrvu, prenosi Politico.
Češki premijer Andrej Babiš izjavio je da razume bezbednosne argumente američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa Grenlandom i naglasio potrebu za postizanjem međunarodnog dogovora oko budućnosti ostrva.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Biljana Mašić, supruga preminulog Miroslava Mike Aleksića kaže da reditelj i profesor glume teško bolovao, da se borio do kraja iako se znalo da će ga bolest nadvladati.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu, a njegova supruga Biljana Mašić, profesorka glume na Fakultetu dramskih umetnosti, bila je uz njega do samog kraja.
Iako na prvi pogled deluju gotovo isto, crveni i beli krompir razlikuju se po sastavu, ukusu i načinu pripreme, što može značajno da utiče na krajnji rezultat jela.
Aleksandar Kos, muškarac koji živi sa Čedomirom Jovanovićem, danas je priveden u Beogradu. Javnosti je odranije poznat, a svojevremeno je bio učesnik rijaliti programa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar