• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

31.03.2025

15:58

"Saopštenje je bezobrazno i bezobzirno!" Brnabić: Kako se ne setiste da osudite linč koje prolaze vaši studenti koji samo traže da im se omogući da uče?

Inofrmer/Pedja Milosavljević

Vesti

"Saopštenje je bezobrazno i bezobzirno!" Brnabić: Kako se ne setiste da osudite linč koje prolaze vaši studenti koji samo traže da im se omogući da uče?

Podeli vest

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić oglasila se povodom, kako je rekla, bezobraznog i bezobzirnog saopštenja proširenog rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu.

Nego, kada navodite da ćete braniti pravo akademske zajednice na miran i dostojanstven protest, sigurno mislite na pravo da gađate ljude kamenicama, jajima, flašama, da ih ponižavate, vređate, jurite po ulicama, jašete, dinstate, zatvarate i ubijate? Pošto je to "miran i dostojanstven protest" koji je dekanka Jovanović organizovala u Nišu - napisala je Brnabić.

Kada tražite da prestane govor mržnje, nastavlja ona, sigurno mislite na pogrdan i uvredljiv naziv "ćaci" za deo vaših studenata? Ili je to govor ljubavi?

- Kako se ne setiste da osudite fizičke napade i linč koje prolaze vaši studenti koji samo traže da im se omogući da uče? - upitala je Brnabić.

Nije ovo sramota univerziteta, zaključuje predsednica Narodne skupštine, ovo je samo lična sramota onih koji stoje iza ovakvog saopštenja.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca
Srbija

Dao mu kola za bombonu: Neverovatna priča iz Kragujevca

Kraljevčanin Slobodan Jovanović, poznat kao Zlatnoribac na društvenim mrežama, svakodnevno objavljuje dogodovštine iz svog života. Njegova najnovija priča, otkriva, međutim, kakvih velikih ljudi ima tu, negde blizu, svako od nas.

23.12.2025

16:21

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru
Hronika

Škaljarac ostao bez bubrega u hrvatskom zatvoru

Vladan Mijušković odlučio se za štrajk glađu iz besa zbog situacije u kojoj se nalazi. Poslao je pismo iz pritvora u kojem objašnjava da je Crnu Goru napustio 2020. godine jer je osetio da mu je život u opasnosti. Uhapšen je u Splitu u septembru 2022. godine.

23.12.2025

21:54

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set