Oba kandidata su konkurentna i zaslužuju pažnju! Vučević o novom mandataru: Najkasnije do sutra će se prelomiti!
Podeli vest
Predsednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević izjavio je da će se najkasnije do sutra prelomiti ko će biti novi mandatar u Vladi Srbije. Očekuje da stranački organi potvrde ono što će biti predloženo kao rešenje za mandatara, nakon čega će obavestiti predsednika Aleksandra Vučića, koji će obavestiti javnost.
On je istakao i da, uprkos tome što je postignut dogovor za sastavljanje nove vlade, ne može da isključi i mogućnost novih izbora.
Predsednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević izjavio je danas na otvaranju Kongresa Evropske fudbalske unije (UEFA) da je našoj zemlji ukazana velika čast i privilegija da bude ponosni domaćin tog prestižnog skupa, koji okuplja najistaknutije predstavnike evropskog fudbala.
Predsednik vlade Miloš Vučević istakao je da postoji nekoliko imena koja kojnkurišu za novog mandatara, kao i da bi budući premijer mogao da bude veliko iznenađenje.
02.04.2025
10:52
- Suzili smo izbor za novog mandatara na dva imena. I jedno i drugo ime su veoma konkurentni, zaslužuju pažnju i mogu biti izabrani. Ono što će biti izazovno za novog mandatara je kratko vreme za formiranje vlade. Kada će se zakazati sednica skupštine zavisi od predsednice i novog mandatara - kaže Miloš Vučević i dodaje:
- U slučaju da nemamo dogovor, da ne možemo da postignemo dogovor, da mandatar ne može da zaokruži celu priču, u smislu postavljanja čitavog kabineta u razumnom vremenskom okviru, odnosno vlade. U politici je apsolutno isključiti izbore kao opciju nekorektno i netačno i ja ostavljam tu jednu malu rezervu da je moguće - kaže Vučević.
On ističe da pred mandatarom neće biti ni malo lak zadatak.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević naglasio je za K1 televiziju da se država odbranila i da se i dalje brani od pokušaja nasilnog preuzimanja vlasti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je podržao Informer ispred koga protestuju studenti u blokadi, rekavši da niko nema pravo zaposlene da drži kao taoce i da im blokira zgradu.
29.03.2025
15:39
Srbija mora da ide dalje
Ističe da savete novom mandataru neće davati, ukoliko to ne bude traženo, ali da je njegova preporuka da se dobro zasuču rukavi i prione na rad.
Foto: Tanjug
- Ono što će biti veoma izazovno za budućeg mandatara jeste kratko vreme za formiranje kabineta, odnosno i izbor vlade. Govorimo bukvalno o danima. Prošle godine, pre nešto više od godinu dana, ja sam imao gotovo mesec dana da pripremim i ekspoze i da razgovaram sa svim ljudima, ne samo ja, nego čitav tim ljudi, da bi se pravio sastav vlade Republike Srbije - kaže Vučević.
Ističe da će novom mandataru biti potrebna čvrstina i volja, jer okolnosti nisu ni malo jednostavne.
- Nisu jednostavne okolnosti, društvene, unutrašnje društvene. Vrlo teška situacija na Kosovu i Metohiji. Izuzetno komplikovano pitanje Bosne i Hercegovine. Imamo sada nove realnosti sa odlukama nove administracije u Vašingtonu. Imamo činjenicu da te mere negde pogađaju i Srbiji. Vrlo složeni odnosi Evropske unije, Sjedinjenih Američkih Država, Ruske federacije, Kine - kaže Vučević.
Ključni ciljevi novi vlade je i integracija i društveni dijalog, ističe Vučević.
- Evropske integracije, međunarodna politika... Pa ja bih rekao i društveni dijalog. Apsolutno smirivanje tenzija. I naravno integracije, ali i čuvanje dobrih odnosa sa Ruskom Federacijom, Narodnom Republikom, Kinom, Expo, ekonomija. Moram da kažem građanima, ako se ne vratimo tim pitanjima, neće moći da rastu plate i penzije kako je predviđeno. Nije bitno da mandatar ima člansku kartu ili nemam, već je do čoveka i do toga kakvu atmosferu unosi. Ta nova vlada treba da uđe u nekoj meri relaksiranija. Ova vlada treba da vodi ka vaskrsnuću Srbije na jedno čvršće tlo - kaže Vučević.
Foto: Tanjug
Ili ćemo sačuvati državu ili ćemo je potpuno upropastiti, treće opcije nema, ističe Vučević.
O BDP
Govoreći o ekonomiji, Vučević kaže da ekonomski podaci "uopšte nisu optimistični".
- To ni približno nije kako je planirano i kako treba da bude. Brine me ekonomija, ne ide to ni približno onako kako smo mi hteli - kaže Vučević.
- Ja podržavam da studenti sastave svoju listu. Mislim da je to odličan put i mislim da je veoma dobro da se napravi neka studentsko - profesorska lista da se vidi šta stvarno građani misle o tome šta su radili. Ako oni misle da imaju podršku javnosti bilo bi dobro da naprave svoju listu, da li je to moguće, ja ne znam. Ali bolje da se bore na izborima, nego u blokadama - kaže Miloš Vučević za "Prva" TV.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević izjavio je danas na otvaranju Kongresa Evropske fudbalske unije (UEFA) da je našoj zemlji ukazana velika čast i privilegija da bude ponosni domaćin tog prestižnog skupa, koji okuplja najistaknutije predstavnike evropskog fudbala.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar