Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je da na današnji dan sve osnovne škole u Srbiji rade i da ne postoji nijedna jedina osnovna škola koja je u blokadi.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić čestitala je doktoru Đuru Macutu izbor za mandatara za sastav nove Vlade Srbije.
06.04.2025
21:06
- U poslednjih pet meseci uradili su ono što niko, nikada i nigde nije uradio. Uveli su politiku u škole, od osnovnih škola do fakulteta. Pokušali su (na sreću bezuspešno) da uvedu politiku i u vrtiće. Nije im to bilo dovoljno. Uveli su politiku u zdravstvene ustanove. Prvi put u Srbiji mogli smo da svedočimo podeli lekara po političkim osnovama – sa jedne strane oni, „pametni i lepi“, a sa druge svi ostali, tzv. „ćaci“. Ni to im nije bilo dovoljno. Tako smo došli do toga da lekar, u državnoj ustanovi za lečenje dece, bolnici Tiršova, sa osmehom i uz poziranje koleginica, ponosno drži transparent „Za ćacija nije intenzivna nega, kad nas vidi bolje je da bega“. „Ćaci“ u toj njihovoj „lepšoj, boljoj i pravdenijoj“ Srbiji, ne samo da ne treba da očekuju medicinsku pomoć, već treba da beže kada vide „lepe, pametne, svezube“ lekare, i to na intenzivnoj nezi, gde se ljudi nalaze kada im je život u opasnosti. I, vidite - da je taj lekar, ili njegove koleginice, u bilo kom trenutku uputio izvinjenje, priznao da je načinio katastrofalnu grešku, napravio gest koga bi svako normalno ljudsko biće moralo da se stidi... a da su tajkunski, opozicioni mediji rekli da je prevršena svaka mera, da je ovo nedospustivo – e, to bi bio pomak i pokazali bi da ipak imaju neke crvene linije i da možda i žele pravednu i pravičnu zemlju. To se, ponovo, nije dogodilo. Nastavili su da brane taj čin, da relativizuju, da napadaju ljude koji traže odgovornost za takav postupak, a što bi se desilo u svakoj iole civilizovanoj zemlji. Ponovo su pokazali da je njihova jedina ideologija mržnja, da žele podele, i da se rukovode nasiljem. Da podsetim, na kraju, na važan deo Hipokratove zakletve koje, makar u teoriji, moraju da se pridržavaju svi lekari: „U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, etničko poreklo, rod, vera, nacionalnost, rasa, seksualna orijentacija, politička ili klasna pripadnost“. E, moji borci za „bolju Srbiju“, u kakav otvoreni fašizam vi svi zajedno odoste - poručila je Brnabić.
У последњих пет месеци урадили су оно што нико, никада и нигде није урадио. Увели су политику у школе, од основних школа до факултета. Покушали су (на срећу безуспешно) да уведу политику и у вртиће. Није им то било довољно. Увели су политику у здравствене установе. Први пут у… pic.twitter.com/JO0ZTWEr0C
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na tekst objavljen na tajkunskom portalu N1, u kom tajkunski urednici i novinari pod kontrolom opozicije navodi da je serijal "Zlo doba" Centra za društvenu stabilnost targetiranje novinara i uvod u gašenje tajkunskih medija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oštro je reagovala na najnovije incidente u kojima su „blokaderi ponovo pokazali da im je jedina politika - rušenje“.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da se politika blokadera svodi na to da zloupotrebljavaju svaku tragediju i da joj daju bilo kakav politički kontekst.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je da na današnji dan sve osnovne škole u Srbiji rade i da ne postoji nijedna jedina osnovna škola koja je u blokadi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Vlada Republike Srpske proglasila je 1. mart Danom žalosti zbog tragičnih događaja koji su se dogodili na taj dan 1992. godine, a bili su povod za otpočinjanje tragičnog sukoba u BiH.
Muškarac M.K. iz Teslića učestvovao јe u saobraćaјnoј nesreći koјa se dogodila pre dve večeri oko јedan sat na magistralnom putu Banjaluka–Teslić u mestu Vrbanjci.
Biznismen i brat nekadašnjeg predsednika Crne Gore, Aco Đukanović, saslušavan je danas skoro pet sati u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću nakon čega mu je određeno zadržavanje do 72 sata.
Leskovčanin V.S. koji se teretio da je ukrao ikonu Bogorodice sa Hristom koju je 2024. godine u Srbiju doneo pokojni monah sa Hilandara Velikosimnik Simeon Krajnović pravnosnažno je oslobođen optužbe.
U Dohi, Dubaiju i Tel Avivu čuju se eksplozije i sirene za vazdušnu uzbunu, javljaju timovi CNN sa terena u Kataru, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Izraelu.
Američki predsednik Donald Tramp oglasio se večeras povodom smrti Alija Hamneija, vrhovnog verskog vođe Irana, koji je, prema navodima, likvidiran u udarima koje su ranije danas izvele izraelske i američke snage.
Specijalni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa za međunarodna pitanja, Ričard Grenel, oglasio se na društvenoj mreži Iks nakon što je svet obišla šokantna informacija da je u Iranu ubijen vrhovni vođa te zemlje, ajatolah Ali Hamnei.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija "Otvorena vrata" odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Mnogi se svakodnevno oslanjaju na Viber, ali malo ko se upušta u dublja podešavanja same aplikacije. Ovo su skrivene opcje koje će vam unaprediti korišćenje.
Spavanje u čarapama deli mišljenja, a prema nekim isrtaživanjima može imati i prednosti i rizike, u zavisnosti od navika, udobnosti i zdravstvenog stanja osobe.
Evropljani sve više vole kratka putovanja, posebno vikend odmore i produžene praznike. Najtraženije destinacije kombinuju kulturu, dobru zabavu i opuštanje, što ih čini idealnim izborom za brzi beg iz svakodnevnice.
Pevačica Lepa Brena nije se pojavila na pomenu Saši Popoviću, iako su mnogi očekivali njen dolazak. Razlog je to što trenutno sa porodicom boravi na Jahorina, gde ima unapred zakazane obaveze.
Učesnik rijalitija "Elita" Asmin Durdžić našao se na meti brojnih komentara nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak na kojem tokom Ramazana jede slaninu, iako se u javnosti predstavlja kao vernik.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar