"Zapad će učiniti sve da ne budem deo nove Vlade!" Vulin: Situacija u BiH je veoma opasna, svi treba da budu zabrinuti
Podeli vest
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin izjavio je, tokom gostovanja u jutarnjem programu TV "Pink", da će Zapad, a posebno Evropska unija, učiniti apsolutno sve da on ne bude član nove Vlade.
On je rekao da su oni od njega napravili meru samostalnosti srpske politike i dodao da su pritisci na našu zemlju da on ne bude u kabinetu nove vlade veliki i da će se narednih dana verovatno i pojačati.
Da smo uveli sankcije Ruskoj Federaciji ne bi bilo obojene revolucije u Srbiji, istakao je potpredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin na Moskovskom ekonomskom forumu.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos, zatražila je da potpredsnik Vlade Aleksandar Vulin ne bude u novoj vladi.
29.03.2025
14:59
- Veoma poštujem stav i Rusije i Kine koje se neće mešati u našu vladu i koje neće vršiti pritisak da bilo ko ko im je draži, a sigurno sam im ja draži nego neko iz pronato opozicije, bude deo vlade. To govori koliko nas naši partneri na istoku poštuju, a stav EU po kome oni odredjuju ko ne može da bude član Vlade govori koliko nas ne poštuju. Aleksandar Vučić je čovek koji jako loše reaguje na pritiske i na koga ne možete da vršite pritisak, očigledno ga ne poznaju - poručio je Vulin.
EU i bošnjačko rukovodstvo moraju da poštuju Srpsku ako im je stalo do mira i stabilnosti
Napomenuo je da Evropska unija i bošnjačko rukovodstvo moraju da povuku korak nazad i da shvate da, ako im je stalo do stabilnosti i mira u regionu, moraju da poštuju Republiku Srpsku.
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin reagovao je na izjavu Tonina Picule da bi Srbija morala da se odrekne koncepta Srpskog sveta i destabilizacije susednih država na koje ima uticaj preko političkih opcija i pravoslavne crkve, rekavši, između ostalog, da bi Balkan bio stabilan i miran kada bi Evropska unija prestala da izaziva nestabilnost u Bosni i Hercegovini preko visokog predstavnika.
27.03.2025
09:04
- Ne možete vi 49 posto svoje teritorije da proglašavate remetilačkim faktorom. Kakvu Bosnu hoćete ako nećete uspešnu Republiku Srpsku? Kako mislite da imate uspešnu BiH ako Srbima u BiH, u Republici Srpskoj zabranite da samostalno donose zakone i odlučuju u okviru svojih nadležnosti - upitao je Vulin.
Istakao je i da je Evropska unija ta koja ima apsolutnu odgovornost kada je u pitanju mir i stabilnost na ovom prostoru odnosno u Bosni i Hercegovini.
- Srbija i Srbi u Republici Srpskoj daju sve od sebe da se sačuvaju mir i stabilnost. Ali neće moći to da urade bez Evropske unije. Za sukob i nesreću u BiH dovoljan je jedan ali za mir i dogovor potrebno je najmanje dvoje. EU je postavila visokog predstavnika, ona zna kako ga je postavila, ja ne mislim da je on legitiman pošto nije ispoštovana procedura a forma je suština, tako je bar u medjunarodnim odnosima, ali ona mora da pokaže da joj je stalo do mira - naveo je Vulin.
Foto: Tanjug Dimitrije Goll
Milorad Dodik
Komentarišući zahtev Komšića i Bećirovića da EUFOR omogući hapšenje Dodika Vulin je ocenio da je situacija u BiH veoma opasna i svi treba da budu veoma zabrinuti:
- Ja ih stalno pozivam da razmisle još jednom. Ta nesreća koju oni prizivaju se neće desiti ni Berlinu ni Parizu, desiće se Sarajevu, Banjaluci, gradovima u BiH. Nemojte to raditi. Stranci će otići a mi ćemo zauvek ostati jedni kraj drugih, to ne može da se promeni.
Na opasku voditelja da ima onih koji žele da Srbija napusti Srpsku Vulin je rekao da je jedan od razloga zašto je pokrenuta obojena revolucija napuštanje Republike Srpske.
- Da je Srbija potonula u gradjanske sukobe na ulicama pa kako da pomogne Srpskoj? Sreća pa smo to izbegli i kao što vidite, zahvaljujući predsedniku Vučiću i većini gradjana Srbije možemo da branimo Srpsku i čuvamo Srpsku. Jedan od razloga što je sve ovo pokrenuto je da se Srbija toliko oslabi da ne možemo da sačuvamo Srpsku, da ne možemo da izdržimo pritisak i da uvedemo sankcije RF i da priznamo Kosovo - zaključio je Vulin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rade
pre 8 meseci
To što se fašisti rade protiv Vilina, je najveće priznanje za njega, i svakog normalnog u Srbiji!
Da smo uveli sankcije Ruskoj Federaciji ne bi bilo obojene revolucije u Srbiji, istakao je potpredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin na Moskovskom ekonomskom forumu.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Sibir se suočava sa ekstremnim vremenskim uslovima, dok temperature u pojedinim delovima Jakutije dostižu i –56 stepeni Celzijusa, što ovaj region trenutno čini najhladnijim mestom na svetu.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar