Evronacizmu se mora stati na put! Brisel preti Srbiji zbog odlaska predsednika Vučića u Moskvu
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otputovaće u Moskvu 9. maja gde će prisustvovati Danu pobede nad fašizmom, a zbog toga evronacisti iz Evropske unije na najstrašniji mogući način prete Srbiji.
Marija Zaharova, portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, poručila je da se evronacizam ponovo rađa pred našim očima.
Predstavnica ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da evropski lideri koji optužuju Rusiju za napad na civile u ukrajinskom gradu Sumi nisu shvatili šta se zaista dogodilo.
Evronacizam se ponovo rađa pred našim očima, poručila je Marija Zaharova, portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
15.04.2025
19:35
Zaharova je ovako reagovala na pretnju Brisela našoj državi da bi joj moglo biti odbijeno članstvo u Evropskoj uniji ukoliko predsednik Aleksandar Vučić otputuje u Moskvu na obeležavanje Dana pobede 9. maja.
Ukoliko je to tačno, poručila je Zaharova, onda se "evronacizam ponovo rađa pred našim očima".
- Tako su fašisti pre 80 godina primoravali ljude da se odreknu svoje otadžbine, etničke pripadnosti i vere, sve one koje su smatrali "ljudima drugog reda". Ovakva politika je neprihvatljiva i predstavlja opasan presedan u odnosima Evrope sa suverenim državama - istakla je Marija Zaharova.
Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova, Marija Zaharova, neko je ko ima besprekoran imidž, kako u politici, tako i u privatnom životu. Uprkos tome, pažnju javnosti ovih dana privukle su fotografije sa njenog venčanja.
Francuska i Britanija pripremaju intervenciju u Odesi, izjavila je na brifingu zvanična predstavnica ruskog MIP-a Marija Zaharova.
10.04.2025
08:51
EU preti Srbiji zabranom pridruživanja
Podsećamo, Evropska unija bi mogla da zabrani Srbiji pridruživanje EU ako njen predsednik sledećeg meseca otputuje u Rusiju na Paradu pobede na koju ga je pozvao ruski predsednik Vladimir Putin, preneo je britanski "Telegraf".
- Moramo osigurati da oni shvate da određene odluke koštaju - rekao je Jonatan Vseviov, generalni sekretar estonskog ministarstva spoljnih poslova.
- Posledica toga je da ne uđu u Evropsku uniju - dodao je.
Pitali smo sagovornike Informera kako oni vide izjavu Marije Zaharove, ali i činjenice da predsednik Vučić ide u Moksvu uprkos svim pritiscima sa kojima se suočava iz Evropske unije zbog tog čina.
Puzić: Evronacizmu se mora stati na put
Goran Puzić iz Instituta za strateški i društveni dijalog upozorava da se evronacizmu što pre mora stati na put.
- Evronacizam je na sceni i u potpunosti se slažem sa izjavom Marije Zaharove. Ovo što se danas dešava na tlu Evrope je sramotno. Ne možete jednu suverenu i nezavisnu državu tretirati kao deo kolonije. U demokratskim odnosima treba da postoji međusobno uvažavanje i sve stvari treba da se definišu Međubrodnim pravom. Mi sada dolazimo u stanje da se predsedniku jedne suverene zemlje brani odlazak u Moskvu na Dan pobede. To je bila pobeda čitavog sveta nad nacističkom Nemačkom. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić treba da ode u Moskvu, jer to je parada pobede i to je nešto što se pamti i što su svetske tekovine. Prema tome ove poruke iz Brisela su abnormalne. Evronacizmu se mora stati na put, jer se slobodarski svet budi i to se više ne može zaustaviti - naglasio je Puzić.
Foto: informer.rs
Goran Puzić
Karan: Ucene i pretnje su ozbiljne
Ljuban Karan, potpukovnik KOS u penziji, naglasio je da su ucene i pretnje sankcijama koje dolaze iz EU ozbiljne, jer Brisel voli poslušne fašiste, a ne slobodarske i nezavisne zemlje.
- Pogled nekih država EU na fašizam i antifašizam veoma je čudan. Sve manje i sve tiše govore o velikim pobedama nad fašizmom i u tom pravcu usmeravaju i druge države na evropskom putu. Sada ja na meti predsednik Srbije zbog ranije dogovorene posete Moskvi u vreme parade. Ucene su ozbiljne u vidu pretnje sankcijama. Dublja analiza pokazuje da nije u pitanju odnos prema Rusiji, nego tiha podrška restauraciji fašizma unekim državama. Nije u pitanju samo Nemačka, nego pribaltičke zemlje, Ukrajina, Hrvatska, pa i šire od toga, gde su forsirane ličnosti ucenjene fašističkim korenima. Zapadnim silama se sada više sviđaju poslušni fašisti od bilo kakvih neposlušnih antifašista, u tome je suština aktuelnih pretnji lidera EU - poručio je Karan.
Foto: Tanja Andric
Ljuban Karan
Obradović: Prete demokratskim državama Evrope
Darko Obradović iz Centra za stratešku analizu na drugoj strani kaže da Zaharova izvrće činjenice i da se zbog obeleževanja Dana pobede u Moskvi preti demokratskim državama Evrope.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Darko Obradović
- Koliko se istorija često menja u ciklusima pokazuje i to da 9. maj u Moskvi od 2007. godine više nema nikakve veze sa pobedom iz Drugog svetskog rata već je reč o ruskom imperijalnom događaju na kome se preti demokratskim državama Evrope. Zaharova izvrće činjenice, jer joj ništa drugo ne preostaje - poručio je Obradović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predstavnica ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da evropski lideri koji optužuju Rusiju za napad na civile u ukrajinskom gradu Sumi nisu shvatili šta se zaista dogodilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
U kampu Plavog tima najvećeg sportskog rijalitija Exatlon došlo je do žestokog sukoba između Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića. Rasprava je izbila zbog, naizgled, banalne situacije, ali je brzo prerasla u obračun praćen teškim rečima.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Nakon ledenog talasa, "debelog" minusa i velike količine snega, već od sutra stiže novi vremenski obrt i merenja i do 12 stepeni u plusu, objavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Štab za vanredne situacije opštine Prijepolje ukinuo je vanrednu situaciju na delu teritorije opštine, koja je bila proglašena 5. januara zbog naglog porasta vodostaja reke Lim.
U Ulici Kisačkoj 62a, u Novom Sadu, sinoć je došlo do pokušaja razbojništva, kada je nepoznati muškarac, sa fantomkom na glavi, napao mladića koji se kretao ka ulazu u zgradu.
Dušana P. (16) koji je na Zvezdari pucao na babu i dedu, a potom sebe ubio su baba po ocu S.P. (66), stric A.B. (41) i deda po ocu Z.P. (67) prijavili policiji u decembru 2025.godine zbog nasilnog ponašanja, međutim, njega je tada otac Jovan P. (42) skrivao.
Operacijom ''Bela plima'' u Španiji zaplenjena je rekordna količina kokaina na otvorenom moru, a sada se pojavio i snimak presretanja broda u vodama Atlantika.
Iranski verski vođa Ajatolah Ali Hamnei upozorio je Ameriku na ruskom jeziku u poruci na društvenoj mreži nakon pretnji predsednika SAD Donalda Trampa vojnom akcijom zbog ubijanja demonstranata u Iranu.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Danska će ponuditi SAD do 10 novih baza na Grenlandu na sastanku koji će zvaničnici vlade premijerke Mete Frederiksen održati sa šefom Stejt departmenta Markom Rubijom.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi, ukoliko bi se pitanje našlo na referendumu, glasala za ujedinjenje sa Rumunijom, istakavši da Moldaviji postaje sve teže da opstane kao samostalna država.
Jelo koje se lako priprema, a na sto stiže puno mirisa i domaćeg ukusa, rebra se tokom pečenja polako omekšavaju i postaju izuzetno sočna, dok se krompir i kupus peku u istom sudu, upijajući sokove mesa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar