Blokaderi su i danas nastavili svoju blokadu zgrade Radio-televizije Srbije u Takovskoj, ali i na Košutnjaku, a jutros su blokirali i raskrsnicu Takovske i Svetogorske ulice postavljanjem kontejnera i metalnih ograda. Saobraćaj je bio obustavljen u Takovskoj ulici, u delu Svetogorske do Ilije Garašanina, kao i u Ulici Kneza Višeslava na Košutnjaku.
Opozicija nastavlja da laže bez imalo srama da predsednik Srbije Alekandar Vučić sprema napad policije na blokadere ispred RTS.
17.04.2025
18:50
- Kod nas ovako nešto ne bi bilo moguće. U Zagrebu nemamo ljude koji bi bili protiv svoj države, nema toga, to se u Hrvatskoj ne može dogoditi - rekao je gledalac Nikola iz Hrvatske.
Nikola je poručio da Hrvati cene svoju državu i da je to sasvim normalnu i ispravno, a da u Srbiji očigledno nije tako jer manjima maltretira i pokušava da sruši državu.
- Onaj koji neće razgovarati i razbija državu mora dobiti po nosu, to je moje mišljenje. Do kada ćete samo prilčati, to je moje pitanje - naveo je Nikola.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najoštrije je osudio grube neistine i opasne manipulacije koje je izneo Srđan Milivojević, da je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić naredio policiji da uz primenu sile deblokira zgradu Radio-televizije Srbije.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na objavu predsednika DS i poslanika Srđana Milivojevića o navodnom načinu na koji će se prekinuti protest blokadera koji već treći dan traje ispred Radio televizije Srbije (RTS).
17.04.2025
16:44
Za kraj je istakao da predsednik Hrvatke Zoran Milanović ne bi bio tolerantan kao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderi su i danas nastavili svoju blokadu zgrade Radio-televizije Srbije u Takovskoj, ali i na Košutnjaku, a jutros su blokirali i raskrsnicu Takovske i Svetogorske ulice postavljanjem kontejnera i metalnih ograda. Saobraćaj je bio obustavljen u Takovskoj ulici, u delu Svetogorske do Ilije Garašanina, kao i u Ulici Kneza Višeslava na Košutnjaku.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izrazio je želju da se što pre sastane sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, potvrdio je američki državni sekretar Marko Rubijo u intervjuu za televiziju CBS.
Neuspeh da se do 9. maja postigne primirje znači nastavak borbi najmanje do novembra, rekao je bivši generalni tužilac Ukrajine i bivši pripadnik Oružanih snaga Ukrajine Jurij Lučenko.
Kupci u Srbiji su ogorčeni zbog tihe prevare kompanije Lenor koji je smanjio zapreminu svog popularnog omekšivača sa 2,2 na 1,491 litara, a pritom ostavio istu cenu!
Mali i veliki maturanti, koji pohađaju osnovne i srednje škole na teritoriji opštine Vlasotince, drugu godinu zaredom dobiće jednokratni novčani iznos za proslavu drugarskih i maturskih večeri.
Evropa je poludela za biljkom žen-šen koja uspeva i u Srbiji, a koja se tradicionalno koristi u kineskoj medicini. Međutim ova biljka njapoznatnija je po svojoj visokoj ceni koja dostiže i nekoliko hiljada evra po kilogramu.
Osumnjičenom D.N. (34) koji je gurnuo ženu K. N. (27) sa terase spoljnog stepeništa kuće u Arilju, određeno je policijsko zadržavanje do 48 sati, zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici. Žena je zadobila teške povrede.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas na magistralnom putu Jajce - Mrkonjić Grad, u mjestu Kovačevac, poginuo je višestruki prvak u tekvondou i kikboksu Harun Šahinović iz Bužima.
Prema do sada potvrđenim podacima iz istrage, muškarac je u Arilju večeras oko 20 časova svoju bivši ženu pretukao, a potom bacio sa terase, pri čemu je zadobila teške telesne povrede.
Tokom večernjih sati u naselju Gruda u Arilju došlo je do incidenta kada je muškarac došao na vrata bivše supruge i nakon verbalne rasprave došlo je i do fižičkog nasilja.
Slavlje povodom šampionske titule fudbalera PSV-a u centru Ajndhovena pretvorilo se u haotične scene kada je pokušaj policije da raščisti ulice za prolazak šampionskog autobusa prerastao u sukob sa navijačima.
Oko 100 stanovnika evakuisano je iz svojih domova u alpskim selima opštine Blaten, nakon što je klizište ozbiljno ugrozilo to područje, saopštio je portparol lokalnih vlasti Matijas Ebener za švajcarski portal 20 Minuten, a prenosi Tanjug.
Prvi razgovori između Rusije i Ukrajine za skoro tri godine održani u petak u Turskoj nisu bili potpuni gubitak vremena, na primer, postoji 1.000 zarobljenika koji će biti razmenjeni, što je sa humanitarnog aspekta veoma pozitivno, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio, prenosi Tanjug.
Kvar na sistemima za kontrolu vazdušnog saobraćaja u kontrolnom tornju pariskog aerodroma Orli doveo je danas do zastoja saobraćaja i otkazivanja 40 odsto letova u popodnevnim satima, prenosi Figaro.
U drugom krugu predsedničkih izbora u Rumuniji, pobedu je odneo gradonačelnik Bukurešta Dan Nikušor, osvojivši 54 odsto glasova, na osnovu prebrojanih 93 odsto glasova. Na društvenoj mreži "X" objavljeni su snimci slavlja pristalica novoizabranog predsednika.
Jugoslava Drašković zamenila je Dubravku Mijatović u seriji "Srećni ljudi" davne 1994. godine i tada stekla veliku popularnost ulogom Đurđine Đine Golubović.
Pevačica Marina Visković konačno je progovorila o svom dečku, o kojem se već neko vreme spekuliše, iako njegov identitet i dalje uspešno krije od očiju javnosti.
Muzičar Goran Bregović viđen je danas na aerodromu "Nikola Tesla", što je njegov prvi dolazak u Srbiju nakon što mu je Letonija zabranila ulazak u zemlju zbog nastupa na Krimu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar