Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
105. 07. 2026. u 21:54
205. 07. 2026. u 21:54
Tanja Andric
Vesti
Prenosimo saopštenje u celosti:
"Snažno osuđujem višednevnu blokadu zgrada Radio-televizije Srbije (RTS) koju sprovode pojedini studenti i građani. Ovakav čin predstavlja grubo kršenje zakona i direktan napad na pravo zaposlenih na rad, kao i na slobodu medija. Onemogućavanje novinara i tehničkog osoblja da obavljaju svoje dužnosti, kao i sprečavanje emitovanja programa, nedopustivo je u demokratskom društvu.
Posebno sam razočaran izostankom reakcije medijskih udruženja, kako domaćih tako i međunarodnih. Njihova tišina pred ovakvim kršenjem osnovnih prava zaposlenih u RTS-u i narušavanjem slobode medija je zabrinjavajuća. Očekujemo od ovih organizacija da se oglase i osude ovakve postupke koji ugrožavaju temelje demokratskog društva.
Pozivam nadležne organe da hitno reaguju u skladu sa zakonom, obezbede nesmetan rad javnog servisa i zaštite prava zaposlenih u RTS-u. Javni servis mora imati mogućnost da obavlja svoju funkciju informisanja građana bez pritisaka i ometanja.
Srbija neće i ne sme biti taoc neodgovornih grupa koje blokadama, pritiscima i nasiljem pokušavaju da uzurpiraju institucije i nametnu manjinske stavove kao volju većine. Sloboda izražavanja ne podrazumeva pravo na ucenu, niti može biti paravan za haos i bezakonje. Zato ponavljam, svi koji žele promene imaju pravo da se politički angažuju, ali ne i da poništavaju pravo drugih da rade, informišu i slobodno misle.
Takođe, sa ogorčenjem konstatujem da politička opozicija u Srbiji otvoreno podržava ove nasilne i protivzakonite akcije, ne iz uverenja, već iz golog političkog oportunizma. U svom slepom naporu da se domognu vlasti, ne biraju sredstva – podržavaju ucene, haos, pritiske na medije i kršenje zakona. Njihova podrška blokadi RTS-a nije izraz borbe za slobodu, već još jedan pokušaj da nasiljem i destrukcijom sruše legitimno izabranu vlast i predsednika Aleksandra Vučića. To nije borba za demokratiju, već otvoren napad na nju.
Pozivam sve učesnike protesta da odmah prekinu blokade javnog servisa, poštuju zakone i omoguće zaposlenima u RTS-u da nesmetano obavljaju svoje dužnosti. Samo dijalogom i poštovanjem institucija možemo graditi stabilno i demokratsko društvo", navodi se u saopštenju.
Večeras samo na Informer TV.
04.07.2026
08:30
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
03.07.2026
12:25
Gosti Info jutra govorili su o progonu Srba od strane vlasti u Crnoj Gori.
03.07.2026
11:59
Bratislav Dikić, bivši komadant Žandarmerije gostujući u Info jutru govorio je o policijskom i vojnom pozivu i zakletvi koju je dao Republici Srbiji.
01.07.2026
11:35
Na Halkidikiju, kod Paljurija, danas je viđen grbavi kit dužine 10 metara.
05.07.2026
16:47
Penzionisani zastavnik Radiša Paunić (57) koji je donirao kožu i spasao život Milu Ivanoviću (30) iz Branjeva u Republici Srpskoj, vratio se sa Klinike za opekotine su rodno selo Badovince.
05.07.2026
19:58
Čuveni italijanski proizvođač superautomobila predstavio je ekskluzivni model „ferari“ 12Cilindri Manuale, opremljen inovativnim digitalnim sistemom koji simulira rad klasičnog mehaničkog manuelnog menjača.
05.07.2026
19:31
Avio-kompanije i aerodromi traže hitnu obustavu EES sistema zbog haosa i praznih sedišta u avionima. YUTA apeluje na putnike da na aerodrome dolaze znatno ranije.
05.07.2026
18:00
Momčila Paunovića sa Rudnika u ovom kraju znaju po neobičnom ophođenju prema zemlji.
05.07.2026
17:28
Kada monstrumi u naletu bolesne ljubomore, posesivnosti ili želje za kontrolom zverski likvidiraju osobu koju su navodno voleli, prva karta na koju igraju u sudnici jeste neuračunljivost. Međutim, forenzička psihijatrija poseduje filtere koje nijedan glumac pred sudijama ne može da prevari.
05.07.2026
21:00
D. Š. (55) iz Razgojnskog Čifluka zadobio je večeras višestruke povrede opasne po život, kada je motorom udario u banderu, potvrđeno je u policiji i Opštoj bolnici Leskovac.
05.07.2026
23:31
Mirza Hadžimešić uhapšen je zbog pokušaja ubistva u Starom Gradu u Sarajevu.
05.07.2026
22:26
Pre četiri dana, 1. jula, oko dva sata iza ponoći, muškarac Lj. G. (47) napadnut je nožem u porodičnom domu svoje ćerke na Zvezdari u Beogradu, u Bulevaru kralja Aleksandra, a njegova trudna ćerka K. G. bila je svedok brutalnog nasilja.
05.07.2026
20:00
Nezapamćena drama dogodila se jutros oko 10 sati na Zvezdari u ulicu Braće Srnića, a kada je, kako se saznaje, pretučen vozač trolejbusa Jovan R. (42) od strane starijeg muškarca.
05.07.2026
17:35
Godišnje vežbe „Zajedničko more 2026” trajaće nedelju dana, saopštilo je Ministarstvo odbrane u Moskvi.
05.07.2026
23:10
Kubanska državna Nacionalna elektroprivreda (UNE) saopštila je da se očekuje da će tokom dana 72 odsto te zemlje biti bez struje, tokom sati u kojima je potrošnja najveća.
05.07.2026
22:38
Boris Pistorijus odbacio je mogućnost da se poverljivi podaci dele sa potencijalnim ministrima AfD-a.
05.07.2026
22:19
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp održaće odvojene sastanke sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i sirijskim predsednikom Ahmedom al Šarom na marginama predstojećeg samita NATO u Ankari.
05.07.2026
21:57
Silvester Stalone, Džeki Čen i Arnold Švarceneger samo su neki od glumaca koji imaju više od 70 godina, a i dalje snimaju akcione filmove.
03.07.2026
15:10
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
03.07.2026
14:44
Pevačicu Neli Furtado (47) uhvatila je kamera na Svetskom prvenstvu u fudbalu kde se jasno vidi da se bori sa viškom kilograma.
03.07.2026
13:38
U velikom životnom intervjuu koji je dao za Informer, Ljubivoje Ršumović je otkrio gde želi da bude sahranjen.
03.07.2026
13:17
Upoznajte Tima, holandskog glumca koji je svoju rodnu zemlju i London zamenio srpskim selom.
03.07.2026
11:59
Bez pečenja i komplikovane pripreme, limun tiramisu donosi lagan i osvežavajući ukus koji je idealan za tople letnje dane.
05.07.2026
16:20
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
05.07.2026
15:40
Donald Tramp je održao govor povodom 250. godišnjice nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država, a najveću pažnju je privukla prva dama.
05.07.2026
14:30
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
05.07.2026
15:00
Mnogi su kao deca slušali upozorenja da ne valja jesti semenke lubenice, ali one su potpuno bezbedne za konzumaciju.
05.07.2026
13:55
Muzička zvezda Jelena Karleuša ponovo je izazvala ogroman interes javnosti, ovog puta povodom promocije velikog koncerta koji će biti održan u Banjaluci 17.07.2026. godine.
05.07.2026
20:03
Influenserka Tamara Kalinić izgovorila je sudbonosno "da" +dugogodišnjem partneru Filipu Testi na romantičnoj obali jezera Komo.
05.07.2026
23:34
Sin nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Ivana Gvozdenovića privlači veliku pažnju na društvenim mrežama, i to ne zbog sporta, već zbog upečatljivog modnog izraza.
05.07.2026
16:49
Bivša učesnica rijalitija "Elita" Slađana Lazić, poznatija kao Poršelina, oštro je komentarisala Anitu Stanojlović povodom aktuelne afere "Bajadera".
05.07.2026
23:15
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
05.07.2026
22:41
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.