Vučević čestitao Dan Vojske Srbije: Uvek je bila i biće stub naše bezbednosti i sigurnosti!
Podeli vest
Predsednik SNS Miloš Vučević čestitao je pripadnicima Vojske Srbije, načelniku Generalštaba Vojske Srbije generalu Milanu Mojsiloviću i ministru odbrane Bratislavu Gašiću 23. april – Dan Vojske Srbije.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović primio je danas pripadnike Vojske Srbije koji su učestvovali na vojnom takmičenju „Najbolji ratnik“ (Best Warrior) u Sjedinjenim Američkim Državama, ostvarivši pritom odlične rezultate.
Na poligonima u okolini Niša realizovana je taktička vežba Tenkovskog bataljona T-72M u okviru koje je proveren nivo osposobljenosti tenkovskih posada za izvođenje borbenih dejstava u napadnim operacijama Vojske Srbije.
10.04.2025
14:24
''I ovaj dan, koji slavimo u spomen na podizanje Drugog srpskog ustanka, je prilika da još jednom istaknem da svi treba da budemo ponosni na Vojsku Srbije, koja je uvek bila i biće stub naše bezbednosti i sigurnosti. Sledeći primere junaštva i čojstva naših slavnih predaka, pripadnici Vojske Srbije neumorno čuvaju našu zemlju i naše građane od svih koji nam ne žele dobro, ne zaboravljajući da je otadžbina uvek na prvom mestu. Zahvalan sam svim pripadnicima Vojske Srbije na posvećenosti i požrtvovanju da naši građani budu bezbedni i sigurni i uveren da će naša država nastaviti da jača našu vojsku, svesna da je jaka vojska garant sigurne i slobodne Srbije. Živela Srbija'', napisao je Vučević na Instagram profilu.
Pešadijska četa iz sastava Prve brigade kopnene vojske koja će na leto biti upućena u sastav Privremenih snaga Ujedinjenih nacija u Libanu uspešno je prošla proveru obučenosti za angažovanje u ovoj mirovnoj operaciji.
U bazi „Jug“ i na poligonu „Borovac“ u toku je realizacija kolektivne obuke pešadijske čete iz sastava Prve brigade kopnene vojske koja će na leto biti upućena u mirovnu operaciju Ujedinjenih nacija u Libanu.
Svečanost povodom obeležavanja Dana Vojne akademije i jubileja - 175 godina postojanja upriličena je danas u kasarni „General Jovan Mišković“ u Beogradu, u prisustvu državnog sekretara u Ministarstvu odbrane Mileta Jelića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović primio je danas pripadnike Vojske Srbije koji su učestvovali na vojnom takmičenju „Najbolji ratnik“ (Best Warrior) u Sjedinjenim Američkim Državama, ostvarivši pritom odlične rezultate.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Poslednjih godina nalepnice za jaja sa crkvenim simbolima postale su mega popularne. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da možete tako ukrašavati vaskršnja jaja pod uslovom da ćete te nalepnice nakon praznika negde odložiti, a ne baciti u kantu.
Na današnji dan, pre 26 godina pale su bombe na fabriku "Zastava Kovačnica" u Kragujevcu, koja je tokom NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju dva puta bombardovana i potpuno uništena.
Pred Posebnim odelјenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, saslušani su sedmorica zaposlenih u Naftnoj industriji Srbije, zbog sumnje za pretakanje goriva namenjenog avionima, u privatno vozilo.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
U mestu Bečmen kod Surčina juče je otkriven jeziv zločin, nakon kojeg je Nemanja R, koji se sumnjiči za isti, doživeo nesreću kada se automobilom zakucao u betonski krst i na mestu poginuo.
Carinski službenici su na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili jednog putnika da bez prijavljivanja u zemlju unese dva violončela, za koje se sumnja da su stara više od 150 godina.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je danas da će njena vlada ostati do kraja mandata, čime će postati najdugotrajnija u italijanskoj posleratnoj istoriji.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Istraživači su napravili veliki tehnološki iskorak razvijanjem bežičnog prijemnika koji može da funkcioniše u ekstremnim uslovima nuklearnog reaktora gde bi obična elektronika momentalno otkazala zbog jakog zračenja.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Biljana Jevtić Vaskrs svake godine proslavlja sa porodicom u rodnom selu Grejač, gde se okupe par dana ranije kako bi pripremili prazničnu trpezu i ofarbali jaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar