Oglasio se nenadležni ministar! Spremni smo da pomognemo da se uhapsi Dodik
Podeli vest
Ministar unutrašnjih poslova Federacije Bosne i Hercegovine Ramo Isak rekao je danas da je Federalna uprava policije (FUP) spremna da pomogne Državnoj agenciji za istragu i zaštitu (SIPA) da uhapsi predsednika Republike Srpske Milorada Dodika.
On je, nakon što je policija Republike Srpske udaljila inspektore koji su pokušali da Dodiku uruče nalog za privođenje, rekao da je razgovarao sa direktorom Federalne uprave policije Vahidinom Munjićem koji ga je informisao da je FUP odmah podigla stepen pripravnosti, a da su u bazu upućeni i pripadnici Specijalne policijske jedinice, prenosi sarajevski portal Kliks.
Inspektori SIPA bili su ispred Administrativnog centra Vlade Srpske u Istočnom Sarajevu gde se održava sastanak predsednika Srpske Milorada Dodika sa načelnicima opština Istočnog Sarajeva i gradonačelnikom. Policija Srpske je inspektore udaljila.
Inspektori SIPA bili su ispred Adminstrativnog centra Vlade Srpske u Istočnom Sarajevu, gde se održava sastanak predsednika Srpske Milorada Dodika sa načelnicima opština ovog grada i gradonačelnikom sa namerom da uruče nalog za hapšenje, a policija Srpske ih je udaljila.
23.04.2025
20:51
Kako je rekao FUP je spreman da istog momenta pruži asistenciju SIPA-i, ukoliko za to dobije naredbu državnih pravosudnih institucija.
"Pozivam glavne inspektore i odgovorna lica u SIPA-e da se uozbilje. Slanje nekoliko inspektora pred Administrativni centar Vlade RS-a u Istočno Sarajevo s naredbom da pokušaju da privedu Milorada Dodika i to sve bez asistencije Specijalne jedinice SIPA-e zaista baca sumnju u sposobnost državne agencije da obezbedi dosledno poštovanje zakona na celoj njenoj teritoriji ili govori o nesposobnosti rukovodećih kadrova da analiziraju i isplaniraju uspešno izvršenje operativne akcije", rekao je Isak.
Inspektori SIPA bili su ispred Adminstrativnog centra Vlade Srpske u Istočnom Sarajevu, gde se održava sastanak predsednika Srpske Milorada Dodika sa načelnicima opština ovog grada i gradonačelnikom sa namerom da uruče nalog za hapšenje, a policija Srpske ih je udaljila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Inspektori SIPA bili su ispred Administrativnog centra Vlade Srpske u Istočnom Sarajevu gde se održava sastanak predsednika Srpske Milorada Dodika sa načelnicima opština Istočnog Sarajeva i gradonačelnikom. Policija Srpske je inspektore udaljila.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Redovno sam na gradilištu u Surčinu, i dalje se iznenadim kada vidim koliko nam svakodnevno radovi napreduju, poručio je ministar finansija Siniša Mali.
U Srbiji će danas doći do značajne promene vremena, nakon sunčanog jutra. Očekuje nas zahlađenje sa kišom, a na planinama sneg. Temperature od 1 do 20 stepeni.
Carinski službenici na Graničnom prelazu Tovarnik u Hrvatskoj otkrili su neprijavljenu veću količinu domaće rakije u teretnom vozilu srpskih registarskih oznaka.
Pentagon razmatra mogućnost da deo naoružanja prvobitno namenjenog Ukrajini preusmeri ka Bliskom istoku, zbog toga što rat u Iranu dodatno opterećuje zalihe ključne američke municije, objavio je Vašington post, pozivajući se na tri izvora upoznata sa situacijom.
Jemenski pokret Huti, koji ima podršku Irana, spreman je da se uključi u sukob protiv Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, pa čak i da preuzme kontrolu nad strateški važnim moreuzom Bab el Mandeb, prenela je iranska agencija Tasnim pozivajući se na upućen izvor.
Komandant mornarice Iranske revolucionarne garde Alireza Tangsiri navodno je poginuo u napadu u Bandar Abasu, tvrdi izraelski zvaničnik, dok zvanične potvrde iz Irana i izraelske vojske za sada nema.
Američka administracija razmatra scenario u kojem bi cena nafte mogla da dostigne 200 dolara po barelu, kako bi procenila posledice po ekonomiju Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Blumberg.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Dirljiva priča stiže iz severoistočne Kine gde je sedam kućnih ljubimaca uspešno je prešlo više od 17 kilometara kako bi se vratili svojim porodicama nakon što su navodno oteti od strane trgovaca psećim mesom.
U vreme kada se sve više okrećemo prirodnim rešenjima, i farbanje vaskršnjih jaja dobija drugačiji, suptilniji izgled. Umesto jakih i upadljivih boja, sve su popularnije nežne pastelne nijanse koje deluju elegantno i smireno.
MMA borac Vaso Bakočević priprema se za spektakularni boks meč sa reprom Vukom Mobom, koji će se održati sutra 27. marta u 19 časova, a emitovaće se na Informer televziji.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar