Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu doveli su u službene prostorije i zadržali D. R. (2005) i N. O. (1992), koji su, kako se sumnja, prilikom napuštanja skupa u Takovskoj ulici i prolaska pored Pionirskog parka narušavali javni red i mir.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila da ćaci misle svojom glavom.
12.04.2025
14:15
Ono što su 1945. bili reakcionari, neprijatelji naroda, saradnici okupatora itd., ono što su tri godine kasnije, 1948, bili informbirovci, pa posle nekog vremena tehnomenadžeri i anarholiberali, to su danas ćaciji.
Četrdeset pete si reakcionar, neprijatelj naroda ili saradnik okupatora postajao tako što bi pozajmio pare komšiji, a komšija te, da ti ne bi vratio dug - a i da ga se sete na dan bezbednosti - prijavio „tamo gde treba“ da si reakcionar, neprijatelj naroda ili saradnik okupatora. „Tamo gde treba“ nije proveravalo prijave - verovali su voks populiju - i neprijatelje naroda, reakcionare i saradnike okupatora po kratkom postupku je prislanjalo uza zid.
Slično je bilo i kasnije, u vreme tenhomenadžera i anarholiberala, kad su preko noći zglajzavali ako bi neki ambiciozni papak iz preduzeća naumio da bude direktor umesto tebe, pa te „tamo gde treba“ prijavio da si tehnomenadžer ili anarholiberal. „Tamo gde treba“ ni te prijave nije proveravalo, ali vremena su bila malo omekšala, pa bar više nije streljala.
Ćaci, znaš sve o svemu. I ne foliraš se kao neki da ti je to ispod nivoa. Ne praviš da si nešto što nisi, ili još gore ne praviš se da si ono što bi želeo da budeš. “Znaš na čem’ đavo spava.”
24.04.2025
13:05
Ono što su, dakle, ‘45. bili neprijatelji naroda, reakcionari, saradnici okupatora, a u periodu ‘68-71. tehnomenadžeri i anarholiberali, to su 2025. ćaciji. Srećna je okolnost što je „tamo gde treba“ pod kontrolom Visokog Pokrovitelja ćacija, pa optuženi za ćacizam (zasad) podležu isključivi društvenomrežnim sankcijama.
I danas se ko od šale postaje ćaci. Dovoljno je da kažeš neku kritičku reč o studentariji ili da - moj slučaj - daš intervju koji se ne dopadne antićacijevskom lobiju, i odmah postaneš ćaci. Tako sam i ja pod starost postao ćaci. I da vam nešto kažem: samo da Visoko Mesto nije obuklo majicu na kojoj piše „I ja sam ćaci“, i ja bih napravio takvu majicu, iz istog razloga zbog koga sam davnih godina, usred pomame za serijom „Tvin Piks“, zamolio drugara sito-štampara da mi na duks odštampa priznanje „Ja sam ubio Loru Palmer“.
Ćaci je, između ostalih, postao i reditelj Stevan Filipović, inače vrlo angažovani aktivist i davač podrške studentariji, koji se drznuo da (između ostalog) napiše sledeće redove. „Niko nije smeo da se usudi da kritički analizira kompleksnu i heterogenu grupu mladih ljudi, koji jesu junakinje i junaci, ali koji su od novembra do danas prerasli u ozbiljnu političku snagu, pocepali se, a neki odlučili da biju svoje bitke, važnije od samog protesta, i ušli u ozbiljne ego tripove. Zašto smo ćutali? Da ne rizikujemo javni linč mitomanske većine. Da ne diramo monolit, kult. Da ne diramo ‘naše male anđele’, našu poslednju nadu (poslednju nadu onih koji su svojim kukavičlukom od sopstvene dece napravili topovsko meso)“.
Treba li uopšte reći da je društvenomrežna mitomanska većina najstrašnije isponapušavala Filipovića i oblepila ga nalepnicama „ćaci“. Budući da sam od svojih obaveštajaca za studentski pokret dočuo da među „našim malim anđelima“ deluje i ultraleva frakcija - koja je donela odluku (i sprovela je u delo) da prekreči mural „fašiste“ Zorana Đinđića - a imajući umu da se istorija ponavlja, preporučio bih neprijateljima naroda, reakcionarima i tehnomenadžerima da se spreme.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu doveli su u službene prostorije i zadržali D. R. (2005) i N. O. (1992), koji su, kako se sumnja, prilikom napuštanja skupa u Takovskoj ulici i prolaska pored Pionirskog parka narušavali javni red i mir.
Naftni tanker „Elbus“, koji plovi pod zastavom Palaua, oštećen je u napadu bespilotne letelice na oko 50 kilometara od obale kod Kastamonua, u Crnom moru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom sinoćnjeg ekskluzivnog Božićnog intervjua na TV Informer ispričao jednu hit-anegdotu o onome što je pre nekoliko godina doživeo u Briselu.
Istoričar Aleksandar Raković gostujući u Info jutru komentarisao je napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napravio paralelu između smene vlasti u Crnoj Gori i pokušajima smene u našoj državi.
Prva epizoda Exatlona, najvećeg sportsko-takmičarskog spektakla na svetu, premijerno je prikazana u sredu, a svi koji su propustili da je pogledaju, imaće prilike da to učine danas od 13 časova, kada će na TV Informer biti emitovana repriza.
Budite večeras od 20 sati uz specijalnu emisiju Informer televizije, povodom Badnje večeri. Uz muziku uživo kao i divne vokale sestara Marije i Marine Gobović, dočekajte najradosniji hrišćanski praznik, Božić.
Da Dom za nezbrinutu decu nije samo zgrada sa pravilima i rasporedima, već utočište i šansa za blistavu budućnost deci koja su tamo smeštena, govori priča Dragoljuba Mihajlovića (44), vredna filmskog platna.
RAPEX sistem za brzu razmenu informacija o nebezbednim proizvodima koji su stavljeni na jedinstveno tržište EU izdao je upozorenje o neispravnosti električnog trotineta te povlačenju istog iz prodaje.
Policija u Kraljeovu uhapsila je L. P. (20) i Đ. J. (36) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da su obojica izvršili po krivično delo teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Viši sud u Nišu izrekao je danas meru bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi penzioneru Milanu R. (75) jer je pod uticajem duševnog oboljenja svirepo ubio svoju suprugu Ljubinku R. (74).
Aleksandar A. (43), fitnes trener koji je uhapšen nakon što je u garaži koju je koristio u Zemunu pronađen arsenal oružja i eksploziva, saslušan je u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu i određen mu je pritvor do 30 dana.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu danas je saslušan Aleksandar A. (42), kod kojeg je 5. januara u iznajmljenoj garaži u Zemunu pronađena ogromna količina naoružanja, municije i specijalne policijske opreme.
Vlada Iraka odobrila je preuzimanje naftnih operacija na polju Zapadna Kurna 2, jednom od najvećih naftnih nalazišta na svetu, nakon aktiviranja odredbi iz važećeg servisnog ugovora sa ruskom kompanijom Lukoil, prenose međunarodni izvori.
Pucnjava u Mineapolisu, u kojoj je agent Imigracione i carinske službe SAD (ICE) ubio Rene Nikol Gud (37), majku troje dece, izazvala je snažne reakcije javnosti i otvorila novu raspravu o imigracionoj politici i policijskoj sili u Americi.
Zaplena naftnog tankera pod ruskom zastavom, koju su izvele oružane snage Sjedinjenih Američkih Država, mogla bi imati dalekosežne posledice po bezbednost civilnog pomorskog saobraćaja širom sveta i stabilnost evroatlantskog regiona, upozorilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije.
Vlasti u Iranu uvele su oštra ograničenja pristupa internetu u najproblematičnijim zapadnim provincijama, gde je veza, prema dostupnim podacima, gotovo u potpunosti isključena.
Iz srpske kinematografije mogu se izdvojiti brojni filmovi i serije za koje verujemo da su stvarne ljudske priče, ali kada znamo da jesu zasnovani na istinitim događajima to im dodatno daje na težini.
U jednom od najromantičnijih i najslikovitijih gradova na obali Kalifornije, "Carmel-by-the-Sea", krije se najčudnija lokalna zabrana na svetu - nošenje visokih štikli bez posebne dozvole.
Elica Erski pred borbu u Exatlonu bila je zabrinuta za svoje grudi jer je morala da se baci na stomak i tako kliza na jednoj od prepreka, na šta joj je muž poručio da će joj kupiti nove, dok je Jodžir, kako bi je dodatno ohrabrio, ponudio još jedan par.
U emisiji "In3gantno" na televiziji K1, Željko i Jovana Joksimović govorili su o godini koja je iza njih, profesionalnom i privatnom životu, ali i o izazovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar