Tiranija u Novom Sadu! Blokaderi silom pokušali da spreče SNS u njihovim političkim aktivnostima!
Podeli vest
Danas je ponovo došlo do napada na članove Srpske napredne stranke (SNS) u Novom Sadu, kada je grupa blokadera na Bulevaru oslobođenja pokušala da spreči SNS-ove aktiviste u obavljanju njihovih redovnih aktivnosti.
Na miran način su razgovarali sa građanima o daljim planovima za razvoj grada, a blokaderi su, kako se tvrdi u saopštenju SNS Novi Sad, preduzeli nasilne radnje da bi ih sprečili.
Blokaderi nastavljaju sa napadima na neistomišljenike. Damiru Zlojutru, odborniku Srpske napredne stranke u Skupštini grada, izbušene su gume na automobilu, dok je na štandu na Limanskoj pijaci obavljao uobičajene i redovne političke aktivnosti - razgovarao sa građanima o njihovim predlozima kako da se Grbavica i Novi Sad još brže razvijaju, na dobrobit svih Novosađana, saopštio je Gradski odbor SNS Novi Sad.
Branko Pavlović, pravnik i opozicioni poslanik govorio je o posledicama blokada u Srbiji
18.05.2025
13:25
"Nastavlja se tiranija onih koji Novi Sad šest meseci drže kao svoje taoce. Nastavlja se njihov nedemokratski plan da se svima koji ne misle kao oni ukinu slobodu govora, slobodu kretanja i slobodu učestvovanja u političkom životu.", stoji u saopštenju. Blokaderi su, prema navodima SNS-a, najpre gađali jaja i verbalno napali članove stranke, među kojima su bili i odbornici i javni funkcioneri.
"Osiono su zahtevali da se ukloni stranački štand, i pokušali da prisile naše članove da prestanu sa svojim redovnim političkim aktivnostima." Kada nisu uspeli u svom naumu, blokaderi su pozvali još svojih pristalica, kako bi silom onemogućili SNS-u da nastavi da komunicira sa građanima o projektima i radovima koji bi unapredili kvalitet života Novosađana.
"Blokaderi sve vreme prete i najpogrdnijim izrazima vređaju članove SNS-a koji mirno nastavljaju svoje stranačke aktivnosti."
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je da se danas u Nišu okupila pristojna i većinska Srbija, koja želi mir, stabilnost i dalji razvoj naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se još jednom na Instagramu i poručio da Srbija pripada narodu, svakom njenom čoveku, svakom deki, svakoj baki, svakoj ženi, svakoj sestri, svakom bratu i svakom detetu.
18.05.2025
10:35
SNS Novi Sad oštro osuđuje ovakvo ponašanje i naglašava da su ovi napadi još jedan dokaz da blokaderi "demokratiju zamišljaju kao jednoumlje". Saopštenje dodaje da je cilj ovih ekstremista da "se zaustavi otvaranje fabrika i novih radnih mesta, da se zaustavi rast plata i penzija, gradnja novih škola i vrtića."
"Za razliku od njih, SNS politiku tumači kao takmičenje idejama i programima, koji nude bolji i kvalitetniji život Novosađanima, i svih građana Srbije." U saopštenju se poručuje da SNS ne strahuje od blokaderskih falangi, te da će nastaviti da se bori za napredak Novog Sada i slobodnu, razvijenu i samostalnu Srbiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu u ponedeljak je održana svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi siledžije su užasnim i agresivnim ispadima, napadajući žene i sveštenike, pokušali da tu manifestaciju prekinu. S druge strane, u Beogradu je u utorak održan skup na Ušću, gde su blokaderi rušili ograde na mestu gde treba da se izgradi akvarijum.
Blokaderi nastavljaju sa napadima na neistomišljenike. Damiru Zlojutru, odborniku Srpske napredne stranke u Skupštini grada, izbušene su gume na automobilu, dok je na štandu na Limanskoj pijaci obavljao uobičajene i redovne političke aktivnosti - razgovarao sa građanima o njihovim predlozima kako da se Grbavica i Novi Sad još brže razvijaju, na dobrobit svih Novosađana, saopštio je Gradski odbor SNS Novi Sad.
Hiljade vojnika Severnoatlantskog saveza poginule su tokom sukoba u Ukrajini, izjavio je bivši savetnik šefa Pentagona Daglas Makgregor u obraćanju na Jutjubu.
Vladimir Prijović, predsednik Advokatske komore Beograda priznao je u tajkunskoj emisiji "Utisak nedelje" da blokaderi, na čelu sa njim, mrze svoj narod.
Elica Erski je rekla da je Aleksu upoznala u jednom sportskom centru koji je posetila sa drugaricama, a igrom slučaja njen sadašnji muž se tu našao na pripremama.
Sada već bivša članica Crvenog tima u emisiji Druga strana Exatlona osvrnula se na školske dane u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se suočila za teškim oblikom rasizma.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović istakla je da se tokom takmičenja nije ugojila samo Nevena Petrović, dok su sve ostale takmičarke uključujući i njenu žestoku suparnicu Anabelu Zonai nabacile koji kilogram.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Danas počinje Vaskršnji post, koji se smatra najzahtevnijim, a mnogi vernici na taj način pokušaće da iscele duh i telo, vodeći se savetima patrijarha Pavla.
Veliki Vaskršnji post, najduži i najznačajniji u pravoslavnoj veri, počinje danas, 23. februara, a završava se praznikom Vaskrsenja Isusa Hrista, koji se ove godine slavi 12. aprila.
Telekom Srbija u okviru projekta 5G MTS karavan, u saradnji sa Arenom sport i kampanjom "Moje pravo da biram sport", uspešno je realizovao veliki broj turnira u basketu 3x3 za učenike osnovnih škola, takmičenja u Sony Playstation-u, kao i atletske igre za najmlađe, širom Srbije u 2025. godini. 5G MTS Karavan istim tempom nastavlja i u 2026. godini, da obilazi gradove širom Srbije.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se jutros u Mirijevskom bulevaru kod broja 51, u kojoj je, prema nezvaničnim informacijama, jedna osoba teško povređena.
Tokom protekle noći u Beogradu su se dogodile tri saobraćajne nezgode u kojima je jedna osoba teško a dve osobe su lakše povređene, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Samo nekoliko sati nakon likvidacije lidera kartela Nemesija Osegere Servantesa, poznatijeg kao "El Menčo", u Halisku, predsednik SAD Donald Tramp objavio je na platformi Truth Social tajanstvenu poruku.
Bela kuća je potvrdila da su SAD pružile obaveštajnu podršku meksičkoj vladi u operaciji koja je rezultirala ubistvom lidera kartela Nemesija Osegere Servantesa, poznatijeg kao "El Menčo", u Halisku.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski mora da zna da napadom na Mađarsku samo može da izgubi, kazao je mađarski premijer Viktor Orban, povodom spora oko obustave isporuke nafte naftovodom "Družba".
Glumcu Borivoju Bori Kandiću, koji je u kultnoj seriji "Vuk Karadžić" tumačio srpskog reformatora, majka je izdahnula na rukama, a samo nekoliko godina kasnije je i sam tragično skončao.
Pionir salse i legendarni trombonista Vili Kolon preminuo je u subotu, 21. februara, u 75. godini života, saopštila je njegova porodica, navodeći da je umetnik preminuo mirno, u krugu najbližih.
Na 79. dodeli BAFTA nagrada u Rojal Festival Holu u Londonu, film "One Battle After Another" proglašen je najboljim ostvarenjem, dok je "Hamnet" dominirao u britanskim kategorijama, potvrdivši status jednog od najznačajnijih filmova godine.
Večeras od 21.00 sat na Prvom programu RTS-a očekuje nas novo izdanje kviza "Potera". Pojavio se novi isečak iz večerašnje emisije, gde su tragačica Milica Jokanović, takmičar i voditelj Jovan Memedović pričali o popularnoj aplikaciji za pronalaženje partnera Tinderu.
Ćerka pokojnog glumca Bogoljuba Mitića Đoše izabrala je potpuno drugačiji životni put od svog slavnog oca. Natalija Mitić radi kao medicinska sestra na VMA.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova podneće krivičnu prijavu protiv nekadašnjeg političara Čedomira Jovanovića zbog sumnje da je izvršilo krivično delo nasilničko ponašanje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar