Ideolog blokadera Dinko Gruhonjić je još pre dva meseca u Hrvatskoj pripremao teren za nasilje u Srbiji, za koje će okriviti predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Naime, vođa blokadera Dinko Gruhonjić je pre dva meseca je bio u Dubrovniku, gde je za hrvatske medije optužio Srbe za zločine.
- U Srbiji i dalje tinja ta velika Srbija, i vi nikako ne možete da razrešite nekakvih starih priča. Vama još uvek Karlobag, (tzv.) Kosovo, sve je to još uvek aktuelno - rekao je on i dodao:
- Pa zavisi kako kod koga. Videćemo, ali mi se ne možemo rešiti ničega dok se ne rešimo ovog režima.
Ovako je ideolog blokadera Dinko Gruhonjić napao predsednika Vučića u Hrvatskoj, poručujući da će se rešiti KiM kada se bude rešio aktuelne vlasti.
- Ja bih recimo mogao lakše da zamislim reprizu Sretenja znate. Sretenje je bilo 1835. godine u Kragujevcu kada je održan narodni zbor, i kad su ljudi bili nezadovoljni zbog korupcije iz onog vremena, Miloša Obrenovića, i tako dalje.
- I kada su zapravo na plenumu, jer je Sretenje suštinski plenum bio, i izglasali su, nisu to bili nikakvi izabrani delegati...
Nakon što je još tada pozvao na ustanak optužio je Vučića da želi da izazove građanski rat, dok je istovremeno Srbe okrivio za sve zločine u regionu.
- Zlo se vratilo kući, i ja znam kakvo je to zlo s obzirom da nisam od onih koji je zabadao glavu u pesak ni kad je bio rat u Hrvatskoj, u Bosni, na Kosovu. Znam koliko je učešće samog Vučića kao saučesnika u svemu tome, i znamo kakve su strahote učinjene u naše ime devedesetih godina prema našim susedima.
Predsednik SNS Miloš Vučević istakao je da je jasno da je scenarista ove obojene revolucije želeo da obuhvati sve sfere društva pa je tako poželeo da ima i studente, veterane, i sve ostale kako bi obuhvatio što širu masu ljudi.
U prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV) u Novom Sadu, pod okriljem zloglasnog Dinka Gruhonjića, održan je brifing - politička indoktrinacija i instruktaža za "izborne aktivnosti" studentima blokaderima.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić gostovao je u emisiji "Bez pardona" na KTV televiziji i komentarisao, između ostalog, jednog od ideologa blokadera profesora Dinka Gruhonjića.
Vođa i ideolog blokadera Dinko Gruhonjić ponovo je odlučio da glumi žrtvu, napada predsednika Srbije Aleksandra Vučića i suptilno preti svima koji ne misle kao on, ovoga puta na televiziji pod kontrolom Mila Đukanovića.
Lažne nade i montirani planovi blokadera u Srbiji, koji već mesecima priželjkuju haos, nestabilnost i nasilno preuzimanje vlasti, doživeli su stravičan i nepopravljiv slom - i to usred Zagreba.
Mila Pajić, koja se nakon poziva na nerede u Srbiji sklonila u Hrvatsku, piše antisrpske tekstove za portal Autonomija, koji uređuje Dinko Gruhonjić, čovek koji je ranije govorio bi od crkava u Srbiji pravio pabove.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SNS Miloš Vučević istakao je da je jasno da je scenarista ove obojene revolucije želeo da obuhvati sve sfere društva pa je tako poželeo da ima i studente, veterane, i sve ostale kako bi obuhvatio što širu masu ljudi.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Hakerski napad na platformu Phobs ugrozio je podatke oko 100.000 turista na Jadranu. Prevaranti šalju lažne WhatsApp poruke i traže doplatu za smeštaj.
Radoman Vintolm i Dejan Bulatović uhapšeni su po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), zbog sumnje da su izvršili krivična dela stvaranje kriminalne organizacije i šverc kokaina.
Telefonske poruke dvojice tadašnjih službenika policije Crne Gore, otkrivaju da je zaštićeni svedok u slučaju ubistva Šćepana Roganovića prošao policijsku torturu nakon što je uhapšen u februaru 2020. godine kao član grupe koja je organizovala i taj zločin.
Na parkingu supermarketa u Insbruku, glavnom gradu Tirola u Austriji, izbila je žestoka svađa koja je eskalirala do te mere da je 74-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine teže povređen.
Anton Kobjakov, savetnik predsednika Rusije i izvršni sekretar Organizacionog komiteta SPIEF-a, komentarisao je otvoreno pismo Volodimira Zelenskog Vladimiru Putinu.
Ruska vojska zauzela je selo Ševčenko u Harkovskoj oblasti koje su ukrajinske oružane snage pokušale da zadrže koristeći najobučenije jedinice, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ukrajinska vlada zamrzava spermu svojih vojnika kako bi njihove supruge mogle da je iskoriste za trudnoću nakon njihove smrti, navodi italijanski sociolog Alesandro Orsini u svom blogu.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Sredina juna donosi značajne finansijske promene za Bikove, Device i Ribe, a 15. jun se izdvaja kao datum kada bi moglo doći do olakšanja u vezi sa novcem i dugovima.
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar