Ovo je blokaderski sudija Milinković iz Užica: Pustio na slobodu napadača na novinarku Informera
Podeli vest
Užički sudija Zoran Milinković dobro je poznat javnosti zbog toga što je oslobodio napadače na novinarku Informera Draganu Ćendić tokom izborne noći u Kosjeriću.
Dobro pogledajte ovu fotografiju, na njoj je sudija Zoran Milinković, član sudskog veća koje je odlučivalo o izbornim prigovorima u Kosjeriću, čovek koji je, uprkos tome što članovi sudstva ne bi smeli da se bave politikom, neskriveno pokazao podršku blokaderima u nekoliko navrata.
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je novu šokantu vest. Naime, sudsko veće je preglasavanjem, dva prema jedan, odlučilo da ponovi izbore na jednom biračkom mestu u Kosjeriću.
Nakon što trojici Kosjeraca, Miroslavu Mitroviću (41), Urošu Veselinoviću (25) i Lazaru Erceviću (19), osumnjičenim za napad na novinarku Informera Draganu Cendić, nije odreden pritvor, Više tužilaštvo u Užicu je uložilo žalbu Višem sudu u Užicu.
16.06.2025
15:41
Naime, Sudija Milinković odbio je predlog Višeg javnog tužilaštva u Užicu o određivanju pritvora, te oslobodio jednog od napadača Miroslava Mitrovića.
Iako je policija odmah preduzela mere i indentifikovala osumnjičene, sudija Milinković je ipak odlučio da jednog od njih pusti na slobodu. Miroslav Mitrović je pronađen na kućnoj adresi, doveden je u policiju i određeno mu je policijsko zadržavanje do 48 sati, ali se ubrzo našao na slobodi.
Dragana Ćendić otkrila je tada detalje stravičnog linča koji je doživela.
Novinarka Informera Dragana Ćendić brutalno je napadnuta tokom blokade u Kosjeriću, i to dok je, samo pokušavala da izveštava sa lica mesta. Policija je bila prisutna ali nije uradila ništa.
Miroslava Mitrovića, jednog od napadača na novinarku Informera Draganu Ćendić, oslobodio je sudija Zoran Milinković, sudija Višeg suda u Užicu.
12.06.2025
21:58
- Mi smo bili zatočeni u zgradi opštine od osam sati kad smo došli tu. Nisu nam dozvoljavali da izađemo iz zgrade sve do jedan sat posle ponoći. Desetak nas novinara je bilo tu, bez hrane i vode. Kada sam sa svojim kolegama iz drugih redakcija izašla iz zgrade oko dvadeset do jedan na glavni ulaz. Kordon policije je još uvek stajao ispred ulaza. Dok je bio kordon, nismo imali nekih problema, ali kad se on završio nastali su problemi. Dogovorili smo se da muškarci idu ispred - rekla je Dragana Ćendić nakon napada u Kosjeriću.
Zatim je dodala da su krenule strašne prozivke i provociranja, što je dalje eskaliralo i pretvorilo se u fizički kontakt.
- Dobacivali su, pljuvali, ali to mi nije bio neki problem. Ja sam sve vreme snimala telefonom jer sam znala da nam je to jedini odbrambeni sistem. Bili smo okruženi ruljom. Prišao mi je jedan čovek, udario me po ruci i telefon mi ispada na asfalt. Nekako sam uzela telefon i nastavili smo da se povlačimo. Mi se njima nismo obratili, nismo ulazili u raspravu. Onda me je čovek u beloj majici udario u rame i meni ponovo ispada telefon. Nakon toga, drugi mi je prišao s leđa i udario mi šamar - kazala je naša reporterka Dragana Ćendić.
Podsetimo, sudija Milinković doneo je još jednu skandaloznu odluku, glasao je za ponavljanje izbora na jednom biračkom mestu u Kosjeriću, o čemu opširnije možete pročitati u vesti OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je novu šokantu vest. Naime, sudsko veće je preglasavanjem, dva prema jedan, odlučilo da ponovi izbore na jednom biračkom mestu u Kosjeriću.
Lideri Evropske unije (EU) i njenih država članica, uz konsultacije sa partnerima sa Zapadnog Balkana, usvojili su zajedničku Deklaraciju na samitu EU-Zapadni Balkan, kojom se nastavlja insistiranje na tradicionalnim zahtevima – priznanje nezavisnosti tzv. Kosova i uvođenje sankcija Ruskoj Federaciji.
Belorusija je stavila ruske interkontinentalne balističke rakete srednjeg dometa „Orešnik“ u borbenu gotovost, izjavio je predsednik Aleksandar Lukašenko, potvrđujući da je raspoređivanje ovog sistema završeno i da su rakete operativne.
U današnjoj epizodi "Političkog kviza" znanje su odmerili Ljiljana Radulović Dimitrov iz Novog Sada, stari ljuditelj kvizova i učesnik istih i Branko Popadić iz Beograda, vazduhoplovni mehaničar u Vojsci Srbije.
Pregovori oko NIS-a se bliže kraju, a stručnjak Mihajlo Rabrenović ističe da budućnost kompanije zavisi od međunarodnih pregovora, dok država od početka nastoji da ublaži posledice energetske krize.
Suđenjem koje je danas otvoreno pred Prvim osnovnim sudom započeo je postupak povodom nasilja koje je prošlog leta uznemirilo javnost, a odbrana okrivljenog već na prvom ročištu pokušala je da postupak zatvori za javnost.
Na mrežama se pojavio snimak koji su snimili američki mediji Brajana Volša koji je iz pratnju policije izveden iz sudnice i upućen u zatvor na izdržavanje kazne.
Zbog otkrivanja bakterije legionele privremeno je zatvoren bazen u Sportskom parku Mladost u Zagrebu, saopštio je Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“.
Lider nemačkih demohrišćana i kandidat za kancelara Fridrih Merc izjavio je da je spreman da pošalje nemačke trupe u Ukrajinu nakon postizanja primirja, kao i da odgovori vojnim udarima ukoliko bi takav sporazum bio prekršen.
U Briselu se ordržava dvodnevni samit Evropske unije na kojem je glavno pitanje finansiranje odbrane Ukrajine iz ruskih zamrznutih sredstava u iznosu od 210 milijardi evra.
Turska bi želela da se reši ruskog protivvazdušnog raketnog sistema S-400, koji je pre osam godina kupila od Moskve, a predsednik Redžep Tajip Erdogan je, prema navodima medija, tokom nedavnog susreta sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom čak predložio da Rusija taj sistem preuzme nazad.
Doći će trenutak kada će Oružane snage Ukrajine izgubiti sposobnost organizovanog otpora i biti prinuđene na predaju, nakon čega više niko neće moći da spreči mirno rešenje sukoba, izjavio je direktor ruske Spoljne obaveštajne službe Sergej Nariškin u intervjuu za ruske medije.
Film "Boj na Kosovu" snimljen je 1989. godine za potrebe obeležavanja 600 godina od čuvene bitke. U ovoj ratnoj drami igrali su neki od najvećih srpskih glumaca.
Bred Pit (61) je prvu ulogu na filmu dobio u srpskom ostvarenju "Tamna strana sunca" 1988. godine u kojem je glumio zajedno sa našom legendarnom Milenom Dravić.
Iako psi često upućuju molećive poglede dok jedemo, važno je imati na umu da mnoge namirnice koje su bezbedne za ljude mogu biti izuzetno opasne za pse.
U poslednje vreme, sve je češći trend da se sa partnerom ili partnerkom neprekidno deli lokacija - neki to rade kao znak poverenja, drugi radi bezbednosti. Ako i vi to želite, evo jasnog vodiča.
Kardiolog je upozorio da se rizik od srčanih udara povećava tokom praznika, naročito oko Božića i Nove godine. Prepoznavanjem ranih znakova upozorenja možete da zaštitite svoje zdavlje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar