Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija ostati „neosvojiva i uvek nepokorena tvrđava“, ali da istovremeno neće biti pretnja nijednoj zemlji.
U video poruci objavljenoj na njegovom Instagram nalogu, predsednik Aleksandar Vučić je uz kadrove sposobnosti Vojske Srbije poslao snažnu poruku.
- Srbija će da bude neosvojiva i uvek nepokorena tvrđava za svakog osvajača, a ni prema kome neće odapeti ni strelu - naveo je predsednik na svom nalogu na Instagramu.
Predsednik je u video snimku u kome su prikazane sposobnosti Vojske Srbije istakao da je Srbija miroljubiva zemlja:
- Uvek hoćemo mir, ali mi nismo ni slepi, ni glupi da ne vidimo šta se u svetu dešava i ne smemo da budemo iznenađeni nijednom zemljom.
Video snimak prikazuje pripadnike Vojske Srbije tokom vojnih vežbi i demonstracije naoružanja, uz poruku da država kontinuirano jača svoje odbrambene kapacitete, ostajući dosledna principu vojne neutralnosti.
Blokaderska opozicija i njihovi vodeći ideolozi uputili su do sada najmonstruoznije pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uoči protesta koji najavljuju za Vidovdan, u subotu, 28. juna!
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić čestitao je srpskom kajakašu Strahinji Dragosavljeviću na osvojenoj zlatnoj medalji na Evropskom prvenstvu u češkim Račicama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderska opozicija i njihovi vodeći ideolozi uputili su do sada najmonstruoznije pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uoči protesta koji najavljuju za Vidovdan, u subotu, 28. juna!
Ukrajinu je zahvatio snažan toplotni talas! U utorak je temperatura dostigla +34 stepena, dok se danas očekuje još toplijih +36, dok će četvrtak biti paklen sa 37 stepeni u Celzijusovom plusu.
Jedna Srpkinja podelila je svoje iskustvo sa letovanja u Grčkoj nakon što je njen momak umalo završio sa trovanjem kada je iz neznanja zubima otkinuo cvet oleandera.
"Mazda 2" je jedan od najtraženijih malih polovnjaka na srpskom tržištu, a razlog je jednostavan, jer je pouzdana, jeftina za održavanje i dostupna već od 1.300 evra.
Dok se na jugu Francuske vatrena stihija prostire na hiljadama hektara, 34 vatrogasca-spasioca Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, uz podršku tročlanog medicinskog tima, rade rame uz rame sa francuskim kolegama u okrugu Var.
Pripadnici Policijske stanice Surčin izveli su večeras brzu, efikasnu i dobro planiranu akciju u naselju Dobanovci, tokom koje je zaplenjena znatna količina narkotika i uhapšen mladić J. D. (24).
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici UKP-a uhapsili su G.B. (41) zbog sumnje da je kao menadžer benzinske stanice u Zemunu proneverio više od sedam miliona dinara.
Carinici Hrvatske su 3. avgusta na graničnom prelazu Županja most kod državljanina BiH otkrili neprijavljen unos gotovine u vrednosti većoj od 36.000 evra.
Najmanje 15 ljudi je poginulo, a najmanje 50 ranjeno u masovnom ruskom napadu raketama i dronovima na Kijevsku oblast tokom protekle noći, saopštila je ukrajinska Državna služba za vanredne situacije.
Ukrajina je usvojila novu strategiju koja podrazumeva ciljane napade na civilno stanovništvo, izjavila je poverenica za ljudska prava Rusije Jana Lantratova, komentarišući napad bespilotnim letelicama na Moskovsku oblast.
Bivši predsednik Venecuele Nikolas Maduro, koji je od početka 2026. u pritvoru u SAD, poručio je da pozdravlja put ka dijalogu uoči razgovora vlade i opozicije.
Tokom posete fabrici odbrambene opreme u Kaselu, nemački ministar odbrane Boris Pistorijus slučajno je otkrio poverljive informacije o transferu najnovijeg naoružanja Ukrajini.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Mnogi veruju da se strast u dugim vezama gasi zbog navike, ali istraživanja ukazuju da su mnogo važniji svakodnevni stres, umor i kvalitet partnerskog odnosa.
Posle nekoliko pranja čak i najkvalitetniji peškiri mogu izgubiti mekoću, ali uz jednostavan trik sa belim alkoholnim sirćetom lako im možete vratiti prijatan osećaj, mekoću i bolju moć upijanja.
Dok su zvanice sa oduševljenjem pozdravljale Dragana J. Vučićevića, a lepa Marija blistala i privlačila poglede, susret slavljenika i prijatelja doneo je neviđene simpatije i smeh.
Dolazak glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i njegove prelepe partnerke Marije na rođendan "kralja hleba" oduševio je sve goste, a mi smo uslikali najzanimljivije momente!
Privrednik Dragan Stanković pokazao nacionalni ponos na svom gala slavlju tako što je u dvorištu svoje vile okačio zastave sa porukom "Srbija pobeđuje"!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.