Dodiku ukinut pritvor: Predsednik Srpske pušten da se brani sa slobode
Podeli vest
Predsednik Republike Srpske i lider SNSD-a Milorad Dodik danas se dobrovoljno pojavio u Sudu BiH.
Postupajući po predlogu Tužilaštva BiH izveden je pred Sud BiH na kojem je doneseno rešenje kojim je prihvaćen predlog Tužilaštva BiH i Dodiku ukinut pritvor.
Jedan od preduzetnika startap scene Nenad Milanović sada podržava blokade u Srbiji, iako je samo 14 dana pre pada nadstrešnice imao sasvim drugačije reči za svoju zemlju.
Predsednik Vučić objavio moćan video koji pokazuje sve što je urađeno za bolji život građana!
04.07.2025
21:39
S obzirom da je utvrđeno da ne postoje razlozi zbog kojih je ranije određen te je određena sledeća mera zabrane - mera obaveznog povremenog javljanja Sudu.
"Dana 04.07.2025. godine, osumnjičeni Milorad Dodik je dobrovoljno pristupio u Tužilaštvo Bosne i Hercegovine u pratnji branioca, radi ispitivanja u svojstvu osumnjičenog lica povodom istrage zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično delo Napad na ustavni poredak iz člana 156. stav 1. Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine (KZ BiH).
Istog dana, postupajući po predlogu Tužilaštva BiH, izveden je pred Sud Bosne i Hercegovine, te je održano ročište na kojem je Sud BiH, donio rešenje kojim je prihvaćen predlog Tužilaštva BiH i osumnjičenom Miloradu Dodiku ukinut pritvor, s obzirom da je utvrđeno da više ne postoje razlozi zbog kojih je ranije određen, te istovremeno određene sledeće mere zabrane:
CIA priznaje da je ocena američkih obaveštajnih službi o Rusiji i američkim izborima 2016. godine mogla biti politički motivisana, navodi se u izveštaju ove američke agencije, prenosi Njujork post.
Izrečene mere zabrane po ovom rešenju mogu trajati dok za istim postoji potreba ili do drugačije odluke Suda.
Kontrola opravdanosti trajanja izrečenih mera zabrane vršiće se po isteku svakih dva (2) meseca. Osumnjičeni je posebno upozoren da mu se može odrediti pritvor ukoliko prekrši obaveze iz određenih mjera zabrane", saopšteno je iz Suda BiH.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedan od preduzetnika startap scene Nenad Milanović sada podržava blokade u Srbiji, iako je samo 14 dana pre pada nadstrešnice imao sasvim drugačije reči za svoju zemlju.
Nakon terorističkog napada oca i sina na proslavi Hanuke na plaži Bondi, u kome je ubijeno 16 osoba, policija je saopštila nove šokantne detalje: u vozilu napadača, pored eksplozivnih naprava, pronađena je zastava Islamske države (ISIS). Istovremeno, oglasila se majka mlađeg teroriste, Naveda Akrama, čija izjava dodatno produbljuje misteriju radikalizacije.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Evropa se nalazi na pragu velike prilike i Sjedinjene Američke Države uskoro bi mogle da stave tačku na rat koji Evropljani nisu uspeli da reše već četiri godine, izjavio je premijer Mađarske Viktor Orban.
Varšava planira da prebaci šest do osam lovaca MiG-29 u Kijev, koji će biti povučeni iz upotrebe u poljskoj vojsci do kraja godine, izjavio je zamenik ministra odbrane Poljske, Čezari Tomčik.
Hrvatski mediji burno su reagovali na seriju "Tvrđava", koja se sinoć završila, optužujući autore da njome "manipulišu ratnim događajima" iz devedesetih godina.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar