Srbija drži mesto regionalne sile po investicijama! Mesarović: Kineska kompanija stiže i zaposliće 100 ljudi u Ćupriji (FOTO)
Podeli vest
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović potpisala je danas memorandum sa kineskom kompanijom Shandong Golden Empire Precision Machinery Techology Co. Ltd, iz provincije Šandong, istakavši da je ovo od izuzetnog značaja za Srbiju.
- Potpisivanje današnjeg memoranduma sa čuvenom kineskom kompanijom iz provincije Šandong, kompanijom GB, potvrđujemo gde se Srbija nalazi kad je u pitanju investiciona mapa sveta, potvrđujemo kakav je privredni ambijent u Srbiji i koliko je ekonomski i politički jaka pod vođstvom predsednika Aleksandra Vučića. Jako sam ponosna da ova investicija ide ponovo u Ćupriju, na više od 40 hektara zemljišta, odmah na ulasku u Ćupriju, biće izgrađena velelepna fabrika od strane ove kompanije u koju će uložiti preko 30 miliona evra - rekla je ministarka Mesarović nakon potpisivanja.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović posetila je danas kompaniju "Brose", u Pančevu, koja je jedan od pet najvećih dobavljača za automobilsku industriju u svetu, a u Srbiji zapošljava 940 radnika.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović danas je na aerodromu „Nikola Tesla“ dočekala delegaciju kompanije ,,HBIS GROUP” koju predvodi predsednik grupe Liu Đian.
22.07.2025
11:05
Ona je naglasila da će kompanija u prvoj fazi zaposliti 100 ljudi, a kada se sve završi biće 450 zaposlenih.
- Ovo je jedna od većih fabrika kad je u pitanju automobilska industrija u svetu. Radujem se da ovako značajna kompanija koja proizvodi komponente za automobilsku industriju stiže u Srbiju. To će dovesti i nove fabrike u našu zemlju i borimo se za nove investicije i radna mesta, da Srbija bude još snažnija i najbrže rastućih država u Evropi - zaključila je.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović održala je sastanak sa delegacijom kineske kompanije ,,LAUNCH” koju je predvodio predsednik Vang Sjuen sa kojima su razgovarali o mogućnostima investiranja u automobilsku industriju u Srbiji.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović potpisala je u ime Vlade Republike Srbije dva Memoranduma o razumevanju sa svetski priznatom kompanijom MINTH HOLDINGS LIMITED, koja će u narednih pet godina uložiti 950 miliona evra u izgradnju novih industrijskih pogona za automobilsku industriju u Leskovcu i Ćupriji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović posetila je danas kompaniju "Brose", u Pančevu, koja je jedan od pet najvećih dobavljača za automobilsku industriju u svetu, a u Srbiji zapošljava 940 radnika.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorio je da jutarnji mrazevi koji se očekuju od 9. aprila mogu nepovoljno uticati na tek nikle ratarske useve, jer će dostići i do 2 metra visine.
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Izjave šefa Pentagona Pita Hegseta o mogućnosti da Sjedinjene Američke Države silom oduzmu uranijum Iranu ne vode ka trajnom miru, već predstavljaju pripremu terena za nove vojne akcije, ocenio je član ustavnog odbora Saveta Federacije Aleksej Puškov.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar