Prava politička histerija zavladala je u regionu, ali i u Srbiji među pripadnicima antisrpskih rušilaca zemlje i blokaderima, kojima, verovali ili ne, smeta što je predsednik Aleksandar Vučić prisustvovao narodnom veselju u Požegi u organizaciji Informera i tom prilikom pevao i veselio se uz srpske pesme.
Međutim, ono što je posebno strašno jeste da pojedinim dušebriznicima smeta predsednikov potez, a nisu se setili da osude širenje ustaštva iz Hrvatske i uporno ćute na ponavljanje skandaloznog pokliča "Za dom spremni". Upravo o tim dvostrukim standardima govori se i u tekstu na Vaseljenska.net. koji prenosimo u celosti.
"Nije problem što se u Srbiji pevaju srpske pesme, problem je što Srbi to više ne smeju da rade bez da ih proglase za fašiste, šoviniste i ratne zločince, čak i onda kada su pesme koje pevaju nastale u vreme najvećih stradanja ovog naroda. U Požegi, na narodnom okupljanju, u srpskoj državi, uz srpsku zastavu, srpsku muziku, predsednik države se našao među svojim narodom i zapevao ono što narod peva. I to je postalo državni skandal, jer je zapevao kao srpski predsednik u srpskoj zemlji.
Dušebrižnicima koji samo štancaju saopštenja nije sporno što se ovog meseca u Hrvatskoj okupilo pola miliona Hrvata i skandiralo Tompsonu – „za dom spremni“, čuveni ustaški poklič uz koji je stradalo preko pola miliona Srba, niti što su tom koncertu prisustvovali najviši hrvatski zvaničnici. Nije im sporno ni što na tribinama u Sarajevu i u Novom Pazaru redovno odjekuje „ubij Srbina“. Niti činjenica da na Kosovu i Metohiji Srbi ne smeju da nose svoj barjak, da govore svojim jezikom, ne smeju da obeležavaju svoje praznike.
Posebno nije problematična ni činjenica da Turska aktivno naoružava separatiste i razvija mrežu vehabijskog pokreta od Prištine, preko Raške i Crne Gore, pa sve do Sarajeva. Ali je sporno ako u srpskoj varoši, u srpskoj zemlji, predsednik srpske države zapeva "Morem plovi jedna mala barka", jer, navodno, nečija osećanja su povređena.
Foto: Foto: Informer
Nije, dakle, više stvar u pesmi. Stvar je u tome što je dozvoljeno sve, svima, osim da se bude Srbin.
Tako smo došli do apsurda u kojem muslimanski političari u Srbiji, koji žive pod zaštitom zakona, budžeta i državnog aparata ove zemlje, ustaju protiv predsednika zato što peva pesmu koja je, u kontekstu folklora, običaja i epske tradicije, duboko ukorenjena u identitetu naroda kojem predsedava.
Husein Memić, čovek koji u fotelji ministra sedi zahvaljujući državi koju danas napada, upućuje poruke koje otvoreno kriminalizuju sve što je srpsko. Njemu je sporan stih "Turkinja se pred džamijom klela da je samo Srbina volela", a nije mu sporno što Turska otvoreno stoji iza svih antisrpskih projekata na Balkanu. Taj isti Memić se nije oglašavao na brojne diskriminacije nad Srbima, niti je komentarisao Tomsonov koncert, nema problem sa tim da u Sarajevu razbiti glavu Srbinu, više nije stvar folklora već politike.
Ali ono što mu posebno nije sporno to je da zarađuje na bolesnoj deci.
Isti taj Husein Memić koji danas ustaje u ime "morala i dostojanstva", istovremeno stoji iza strukture koja preko udruženja "Alarm" navodno pomaže deci oboleloj od dijabetesa, a u praksi se bavi prodajom medicinskih senzora Libre nabavljenih nelegalnim putem, preko posrednika, uz potvrđene finansijske transakcije i fotografske dokaze. Dok njegovi saradnici pregovaraju i trguju, sredstva se slivaju u privatne džepove, a sve to pod maskom "humanosti".
Foto: printscreen
Teško je, dakle, odlučiti šta je veća sramota, da ministar koji profitira na bolesti dece glumi moralnog arbitra u društvu, ili to što njegovi istomišljenici pokušavaju da zabrane srpsku epsku pesmu u srpskoj državi.
Da li će sutra biti zabranjen i Kosovski ciklus? Da li će biti uklonjeni stihovi o Marku Kraljeviću jer su "uvredljivi"? Da li će neki forum žena, stranačka ispostava koja ne reaguje na prizive ustaštva, odlučivati šta Srbija sme da pamti?
Slušali smo nedavno jednog profesora koji se žali zašto njegova deca moraju da uče o Svetom Savi i Gračanici. A s obzirom da su u Novom Pazaru već promenili nazive ulica koje su nosili imena srpskih junaka, a da je srpska škola koja se nekad nosila ime Svetog Save preimenovana u „Kalif bin Zajed al Nahjan“, onda je jasno u kom pravcu politika muslimana ide u Srbiji.
Kad smo došli do toga da je srpska pesma govor mržnje, onda smo već duboko u fazi u kojoj se srpskom narodu ne osporava samo istorija, nego i pravo da postoji.
Očajni blokaderi, koji svakim danom sve više gube podršku i to priznaju čak i oni koji su im do juče bili ideolozi i medijske "pumpadžije", uprkos smehotresnim fotografijama s njihovih skupova gde se okuplja šačica zgubidana, sada ponovo prete predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Reditelj Emir Kusturica našao se u središtu skandala nakon što su mu poreski inspektori iz Užica zatvorili restoran „Viskonti“ na Mokroj Gori, zbog, kako se navodi, utvrđenih nepravilnosti u poslovanju. Ono što je usledilo šokiralo je mnoge... Kusturica za sve krivi predsdnika Aleksandra Vučića i ministra finansija Sinišu Malog!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U području Ovidiopolja u Odeskoj oblasti zabeležen je udar reaktivne bespilotne letelice, nedaleko od nekadašnjeg sovjetskog obaveštajnog centra „Ovidiopolj-2“.
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
U Srbiji je u periodu januar-jul ove godine, rođeno 33.345 beba što je za 2,0 odsto ili 652 više nego u istom periodu prethodne godine, kada je rođeno 32.693 dece.
Poslednje zaplene kokaina u Španiji i Portugalu pokazuju u kojoj su značajnoj meri zastupljene osobe sa prostora bivše Jugoslavije, kao i da su pripadnici "balkanskog kartela " izuzetno značajni faktori na prostoru Južne Amerike, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član Svetske asocijacije šefova policija.
Nakon raspisane potrage za tri osobe koje su mladića P. V. (26) otele nasred ulice, a potom teško povredile i tražile otkup za njegovo puštanje, uhapšen je V. P. (22).
Crnogorac Goran Vlaović Gora (39), iz Herceg Novog, koji je važio za visokopozicioniranog člana "škaljarskog klana", ubijen je 25. avgusta 2022. godine ispred noćnog kluba "Noa" na popularnoj plaži Zrće na ostvu ostrvu Pagu, u Hrvatskoj, dok se vraćao iz noćnog provoda.
Evropska strategija prema ratu u Ukrajini sve više se svodi na pokušaj da se Sjedinjene Države ponovo snažnije uvuku u konfrontaciju sa Rusijom, ocenjuje bivši britanski diplomata Alister Kruk.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev žestoko je reagovao na izjave finskog predsednika Aleksandera Stuba o ukrajinskim napadima na rusku logističku infrastrukturu, uključujući skladišta kompanije "Vajdberiz".
Holivudska akciona zvezda Žan-Klod van Dam stigao je danas u Niš, gde će večeras biti specijalni gost otvaranja Međunarodnog filmskog festivala u Nišu.
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Prema savetima stručnjaka za san, Marjane Tejlor, ključ za bolji san tokom vrućina je pravilna ravnoteža unosa tečnosti tokom dana i smanjenje većih količina pića neposredno pre spavanja.
Iako se hotelska soba uglavnom doživljava kao sigurno mesto, nije preporučljivo da pasoš, gotovinu, nakit, telefon, laptop ili druge vredne predmete ostavljate na stolu, noćnom ormariću ili drugim otvorenim površinama.
Kada temperature porastu, teška i vrela jela često nisu ono što nam se jede. Tada je idealan izbor lagana hladna čorba od šargarepe - osvežavajuća, jednostavna i puna ukusa
Pevačica Jelena Karleuša obeležila je 48. rođendan u velikom stilu, a među brojnim skupocenim poklonima pažnju je privukla prestižna torba brenda "Hermes", vredna čak 20.000 evra.
Javne ličnosti često nisu u dobrim odnosima sa svojim najmilijima, a kada govorimo o narušenim relacijama među najbližim krvnim srodnicima - ovo su samo neki primeri porodičnih odnosa braće i sestara koji su narušeni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.