Pavkov u Užicu: Napravljen prvi korak u zaštiti životne sredine nakon akcidenta u Regionalnom centru "Duboko"
Podeli vest
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov održala je danas izuzetno konstruktivan sastanak sa predstavnicima devet lokalnih samouprava koje pripadaju Regionalnom centru za upravljanje otpadom "Duboko".
Nakon toga je, kako je navedeno iz ministarstva, u njenom prisustvu potpisan važan ugovor koji predstavlja prvi korak ka rešavanju problema zagađenja i boljoj zaštiti životne sredine na ovoj lokaciji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas u opštini Žitorađa, gde je obišao radove na obnovi kuća izgorelih u požaru u naselju Novo Momčilovo, a potom i u naselju Konjarnik.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević, osudio je odluku Apelacionog veća Suda BiH.
01.08.2025
18:27
Danas je početak, istakla je, zajedničkog rešavanja izuzetno kompleksnog pitanja nastalog nakon gašenja požara na lokaciji gde se tretirao otpad sa teritorije Užica, Bajine Bašte, Požege, Arilja, Čajetine, Кosjerića, Lučana, Ivanjice i Čačka.
Tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić, koji stoji iza hapšenja bivšeg ministra Gorana Vesića i Nebojše Šurlana, bivšeg direktora Infrastrukture Železnice, morao je da uhapsi i svog pajtosa Nebojšu Bojovića.
01.08.2025
16:16
- Svesni smo koliko je veliki problem sa kojim smo se suočili kada se na ovoj lokaciji rasplamsao ogroman požar na čijem gašenju su sve nadležne ekipe danonoćno radile, jer su ostale posledice po životnu sredinu koje su zahtevale reakciju. Praktično od osnivanja preduzeća, JКP Regionalni centar za upravljalje otpadom "Duboko", postojao je veliki problem sa otpadnim, procednim vodama. Sistem koji je radio od početka nije davao očekivane rezultate. Na osnovu ugovora koji je danas potpisan, imaćemo novo postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda, koje će koristiti savremenu membransku tehnologiju i tako sprečiti zagađenje zemljišta i vodotokova procednom otpadnom vodom. Iz postrojenja će izlaziti tehnički ispravna voda čime ćemo trajno rešiti ovaj veliki problem za dobrobit građana i očuvanje životne sredine - rekla je Pavkov.
Postrojenje za preradu otpadih voda, ukazala je, preduslov je za dobijanje dozvole za rad pretovarnog mesta na ovoj teritoriji koje planira Grad Užice, kao i za početak istražnih radova, projektovanja i izvođenja radova za narednu fazu koja se odnosi na sanaciju i rekultivaciju tela deponije "Duboko".
Foto: Ministarstvo zaštite životne sredine
- Izuzetno sam ponosna na poruku koju smo danas zajedno poslali i sve što smo uradili, jer su zajedništvo i sloga svih nas bili ključni u celom procesu. Bez iskrenog dijaloga, saradnje i razumevanja, ne bismo mogli da dođemo do ovakvih rešenja i da krenemo u njihovu realizaciju - kaže ministarka.
Prema njenim rečima, ovo nije uspeh jedne institucije, jednog grada ili jednog tima.
Foto: Ministarstvo zaštite životne sredine
- Ovo je uspeh svih devet lokalnih samouprava koje su pokazale da, kada svi delujemo kao jedan, uz snažnu podršku Vlade Republike Srbije i u ovom slučaju Ministarstva koje vodim možemo prevazići i najveće prepreke - objasnila je Pavkov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas u opštini Žitorađa, gde je obišao radove na obnovi kuća izgorelih u požaru u naselju Novo Momčilovo, a potom i u naselju Konjarnik.
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Grupa blokaderskih sudija i tužilaca okupila se danas u 13 časova ispred Ustavnog suda u Beogradu i još jednom pokazala kako izgleda totalni blokaderski debakl.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
Nenad Alajbegović Alibeg, nekadašnji vođa Partizanove navijačke grupe Zabranjeni, sinoć je po ko zna koji put izbegao kišu metaka, kada je napadač, za kojim se traga, ušao u poznati restoran na Novom Beogradu i teško ranio N. K. (30), sa kojim je Alibeg sedeo!
Krvavi pir u naselju Sloboda u Čačku koji je juče otkriven duboko je potresao meštane, naorčito što se pre tri godine u istom gradu dogodio sličan zločin.
Broj pitanja pristiglih za tradicionalnu „direktnu liniju“ s predsednikom Rusije Vladimirom Putinom premašio je 350.000, saopšteno je u programu Prvog kanala.
Sin američkog predsednika Donalda Trampa, Donald Tramp mlađi izjavio je danas na konferenciji u Dohi da njegov otac može da odustane od Ukrajine, odnosno da se povuče iz mirovnih pregovora, dodajući da predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski produžava sukob jer "zna da ne bi mogao da pobedi na izborima"
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar