Ne dirajte nas, branićemo se! Vučević o teroru blokadera: Sve maske su pale, videlo se ko sprovodi nasilje (VIDEO)
Podeli vest
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna Miloš Vučević obratio se danas građanima Srbije, nakon stravičnih incidenata u Vrbasu i Bačkoj Palnci.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević ošto je osudio sinoćne napade blokadera na prostorije Srpske napredne stranke i povređivanje građana širom Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar i lider SNS Miloš Vučević pokazali su znanje u oblasti sporta.
12.08.2025
12:38
- Ne mogu da kažem da sam iznenađen onim što smo videli u više gradova u Srbiji, jer je to upravo rezultat svega onoga što se spremalo prethodnih devet meseci. Napadi na ljude koji ne misle isto kao blokaderi, napadi na policajce, tuđe prostorije. Pored tog najogoljenijeg nasilja, napada na druge ljude i povređivanja, više desetina je povređeno... - rekao je Vučević na početku obraćanja i dodao:
- Ono što je dodatno, odvratno, jeste da medijske platforme za pritisak i obmanu koje podržavaju blokadere, mesecima plasiraju da oni koji nose palice i pozivaju da se napadnu drugi ljudi i linčuju, napadaju policiju i pozivaju da se napdnu tuđe prostorije, su građani, a oni koji brane svoje domove i prostorije, za naše simpatizere prostorije naše stranke su zajednička kuća. Ti koji brane su nasilnici i batinaši... Ono juče je bilo užasno, a videli ste onda kako se taj blokaderski plamen brzo širio i kako su u svojoj čuvenoj boji crveno-crnoj pozvali da se napadnu naše prostorije u drugim gradovima, kao po komandi da izađu iz svojih jazbina i krenu u rušilački pir.
Predsednik SNS ističe da su sve maske pale i da su svi videli ko sprovodi nasilje.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović reagovala je na sramne uvrede blokadera Miše Bačulova, upućenih predsedniku SNS Milošu Vučeviću.
11.08.2025
16:17 >> 18:06
Foto: Tanjug
- Neverovatno je da neko pokušava da nas ubedi da ovi koji dolaze sa palicama i pozivaju da se ide na tuđe prostorije su grđaaniu, a ovi koji brane svoje prostorije, to su batinaši. Rekao bih da je obrnuto i suprotno od onog što njihovi mediji plasiraju i truju atmosferu u Srbiji, nadajući se većoj nesreći - kazao je Vučević i nastavio:
- Više se nećemo povlačiti nigde, koliko god da nas ima izaći ćemo da branimo svoje prostorije! Više nam nećete razbijati prostorije. Juče smo pružili otpor na svakom mestu. Koliko god da nas bude mi ćemo se boriti da ne damo na svoje, a vaše nikad nismo dirali. Nikad nismo pozvali naše simpatizere da idu da napadaju druge prostorije, oni vrše nasilje i pozivaju da se napadaju naše prostorije i ljudi. Oni nose kamenice i šipke i bacaju na ljude. I to rade danima, nedeljama, to rade mesecima. Najčešće se dešavalo, ko im pruži otpor da je batinaš, a to je patriota. Otkud toliko kamenica i cigli na njihovim skupovima? Imaju ekipe koje nose džakove sa kamenicama. U prvim redovima uvek stajale devojke, a onda ove hijene i kukavice. Nigde nisu ušli, tako će i biti od sada i zauvek. Nema kompromisa, ne dirajte nas, branićemo se. Skupljajte se, zastupajte svoju politiku, govorite šta mislite, a budete li nas dirali, branićemo se kao jedan još odlučnije i hrabrije. Mi smo od sinoć još odlučniji da branimo prostorije.
Vučević ističe da očekuje dalju intervenciju policije i pravosuđa.
Foto: Tanjug
- Mislim da je direktor policije izneo danas važne podatke i verujem da će pravosuđe biti ažurnije za ono što se dešavalo. To da progutamo, da su oni koji brane svoje domove batinaši, a ovi fini građani koji dolaze sa džakovima sa šipkama i suzavcima, to neće moći.
Pitanja novinara
O zameni teza u opozicionim medijima i navodima da je direktor policije Vasiljević, portparol predsednika Vučića.
- Oni ne mogu da podnesu kako nas juče nisu prebili i ponizili. Oni koji su pozivali da se ide na naše stranačke prostorije, to su nasilnici blokaderi. Oni koji su pozivali da se ide na naše stranačke prostorije i koji su organizovali logistiku, to su nasilnici, to su blokaderi. Ne želim da iznosim kritičke stavove prema policiji, imaju teške dane iza sebe. Mislim da je policija previše dopustila blokaderima. Koriste suzavce, topovske udare, ako je prema nekom tolerantna policija to je prema blokaderima. A ne vidim da to baš daje rezultata, u kontekstu da se blokderi smiruju. Kada bi nas prebili, oni bi rekli da je to legitimno. Ako se patriote odbrane, oni postiju nasilnici, a blokaderi žrtve. Dragan Vasiljević nije portparol predsednika države i rekao bih da je prilično umereno rekao šta se to desilo juče. Sa naše strane policija neće imati taj vid pritiska kakav ima od strane blokadera. Mi nikada nismo pozvali nikad da se ide na nečije prostorije, stanove, da se prekida nečiji skup...
- Mi nismo pozivali na nasilje i napade, već na odbranu. Odbrana je legalna i legitimna. To što rade je čisto, ogoljeno nasilje, čist fašizam. Samo još nisu došli na nivo fizičke likvidacije, ali su na korak od toga - rekao je lider naprednjaka.
Foto: Tanjug
Kada je dalje reč o opozicionim medijima, Vučević kaže da su izgubili i privid objektivnosti.
- Sve što nam se dešava prvo možete da čujete u njihovim medijima, a posle to vidite na ulcicama. Oni ovo pumpaju godinama. Oni su zvučnici i mikrofon blokaderske revolucije, isključivo se bave time. Odavno su izgbili epitet medija, nemaju čak ni prividan vid objektivnosti. Uvek su prisutni na svkaom mestu gde se dešava nesreća. Tačno znaju gde će da sprovode nasilje, imaju scenario kako će to da prikažu. Sve rade u cilju rasturanja Srbije i obojene revolucije.
- Oni pozivaju na napade na druge ljude i tuđe prostorije. Ne može batinaš da bude neko ko se brani. Batinaš može da bude samo neko ko vrši nasilje, koristeći sve nedozvoljeno. Oni danas ne vrše likvidacije kao pre 80 godina ali vrše društvene likvidacije. Ko god im pruži otpor, pobuni se, pruži otpor blokaderima, dobije na desetine napada medijskih, društvenih...
Blokaderi su na građane koji su mirno branili svoju stranku i njene prostorije u Vrbasu nasrnuli topovskim udarima, bakljama i ciglama, dok su se mučni prizori divljaštva mogli videti i u Bačkoj Palanci.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Zeljko
pre 7 meseci
Blokaderi krenuli sa narativom da Vučić hoće građanski rat! Dok su blokaderi sve nasilniji, Vučić je taj koji hoće rat?! Opasno se igraju sa životom građana Srbije!
Poštovani nisam ja glasno i moja porodica za Moga Predsednika Aleksandra Vučića i SNS da bi branio prostorije nego da bih Čuvao i Branijo Majku Srbiju uprav od ovakvog ološa koji nas je uništavao 12 godina. Prema tome šta je mnogo, mnogo je ili da zasučemo rukave pa da očistimo govna Engleska i Švabska ili dase svedemo na Beogradski pašaluk. Doklen više da se ponižavam kome šta nije jasno neka ide tamo gde misli da mu je jasno.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević ošto je osudio sinoćne napade blokadera na prostorije Srpske napredne stranke i povređivanje građana širom Srbije.
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u poseti Bajinoj Bašti, gde je obišao destileriju BB Klekovača, razgovarao sa lokalnim privrednicima, i porodicom Knežević, čiji najmlađi sin uspešno leči Mojamoja bolest (MMD) u Švajcarskoj o trošku države.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
U jednoj prodavnici nameštaja primećen je očigledan primer prevare u kojem su pojedinačni delovi kompleta sniženi, dok se pri kupovini celog seta kupcima obračunava viša, redovna cena.
Patrijarh srpski Porfirije predvodio je danas svetu Liturgiju u Hramu Svetog Save na Vračaru, u treću nedelju Velikog posta - Krstopoklonu, a reči koje je uputio vernicima veoma su važne za ovaj period.
Povodom obeležavanja 33 godine od osnivanja Drugog odreda Šekovići Specijalne brigade policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u Šekovićima je danas otkriven spomenik srpskom junaku Miloradu Pelemišu.
Goran Tasić Gokče (46), kontroverzni biznismen, koji je u Srbiji hapšen zbog pucnjave i iznude, ubijen je 15. marta 2018. godine u Amsterdamu, samo sat vremena nakon što je sleteo.
Danka Ilić (2), koja je nestala pre skoro dve godine u Banjskom polju, u to vreme nije samostalno hodala, te je čudno kako je mogla sama da odšeta od majke i brata, tvrdi gazdarica jedne kafane u Brestovcu kod Bora.
Večeras oko 19 časova, došlo je do teške saobraćajne nezgode na auto-putu kod isključenja za robnu kuću "Ikea" u Beogradu, u kojoj su dve osobe zadobile teške povrede.
Izraelski bezbednosni izvori ocenili su da je početni udar na Iran bio "iznad očekivanja", ali da se rat ne razvija tempom koji je ranije planiran, prenosi izraelski javni servis Kan.
Trampov savetnik za veštačku inteligenciju i kriptovalute Dejvid Saks pozvao je SAD da "pronađu izlaz" iz sukoba sa Iranom, što je prvi javni signal nezadovoljstva ratom koji se čuo od visoke ličnosti iz njegove administracije, piše "Fajnenšel tajms".
Američki vazdušni udar na žensku školu u iranskom gradu Minabu krajem februara otvorio je ozbiljna pitanja o ulozi veštačke inteligencije u savremenom ratovanju.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči izjavio je da Teheran nije tražio prekid vatre niti pregovore sa Vašingtonom i da će zemlja nastaviti da se brani tokom tekućeg sukoba sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Zvezda serije "Heated Rivalry" glumac Hadson Viliams pred početak dodele Oskara šokirao je svojom izjavom o drugoj sezoni ovog televizijskog ostvarenja.
Statua Oskara mora ostati naga, u toalet samo za vreme reklama i obavezno gledanje filmova samo su neka od strogih pravila na ovogodišnjoj dodeli najprestižnijih filmskih nagrada.
U noći kada su svetla Holivuda zasijala najjače, crvenim tepihom 98. dodele Oskara se prošetala jedna od najomiljenijih dama filmske industrije – Gvinet Paltrou.
Na 98. dodeli nagrada Oskara, glumica Kejt Hadson ponovo je zasenila sve prisutne svojim modnim izborom i prisustvom koje su fotografi i modni kritičari sa oduševljenjem pratili.
Na 98. ceremoniji dodele Oskara, jedna od najupečatljivijih figura večeri bila je bez sumnje Nikol Kidman, holivudska diva čije ime već decenijama izaziva uzdahe na crvenim tepisima širom sveta.
Na 98. dodeli Oskara 2026 godine, veteranica holivudske glamurozne scene, Demi Mur, ponovo je privukla sve poglede kada je zakoračila crvenim tepihom u jednoj od najoriginalnijih kombinacija večeri.
Pevač Dado Polumenta govorio je o nezavidnoj situaciji u kojoj se našao sa porodicom zbog sukoba na Bliskom istoku, usled kojih je otkazan veliki broj letova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar