Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se danas moćnom porukom, samo nekoliko sati nakon što su blokaderi ekstremisti sinoć na teritoriji čitave Srbije izazvali nezapamćeno nasilje, sve u pokušaju da izazovu krvavi građanski rat.
Blokaderi su divljali u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Lazarevcu i mnogim drugim gradovima, napadali građane i policiju, pa i vojsku. Povređeno je sedam pripadnika vojske Srbije, od čega četvorica teže. Sa policajcima je situacija ozbiljnija. Samo u Novom Sadu je povređeno najmanje 20 pripadnika organa bezbednosti.
Srbija je zato danas još u šoku zbog takvog razvoja događaja s onima koji su do pre samo nekoliko nedelja govorili kako su oni "nevini, goloruki studenti koji se mirnim putem bore za bolje sutra i za pravdu i slobodu."
Predsednik Vučić je najpre sinoć nakon svih tih divljanja poručio da će Srbija stati na put nasilnicima i da će svi koji su činili zlodela biti privedeni pravdi.
On se potom jutros oglasio i na Instagramu, i to jednom moćnom rečenicom.
Foto: printscreen
-Postoje tri stvari od kojih nisi jači i sa kojima se ne igra: država, vatra i voda. Vreme je da to svi nauče - napisao je Aleksandar Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima putem Instagram videa poručivši da se vlast ne menja nasiljem već radom, odgovornošću i izborima. Kako je naglasio: "Država nije igračka - dijalog je rešenje", a to je na slikovit način prikazao pričom koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Nasilni blokaderi naoružani do zuba sinoć su izazvali neviđeni haos u Vrbasu, odakle je jedan divljak u programu uživo tajkunske N1 uputio jezive pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Vojni vrh Republike Srbije oglasio se danas povodom sinoćnjih nemilih događaja u Novom Sadu, gde su blokaderi teroristi izazvali nezapamćeno nasilje i ugrozili živote na stotine građana, uključujući i zastavnika Vojske Srbije, Vladimira Brkušanina. On je u jednom trenutku, kada mu je život postao ugrožen, izvadio pištolj i zapucao u vazduh, čime je uspeo da rastera ekstremiste, ne povredivši nikoga.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao je danas moćnu i važnu poruku sa vojne parade u Parizu nakon što su svi mediji počeli da bruje o tome da je njemu, ali i našoj zemlji, ukazana velika čast na tom svečanom događaju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima putem Instagram videa poručivši da se vlast ne menja nasiljem već radom, odgovornošću i izborima. Kako je naglasio: "Država nije igračka - dijalog je rešenje", a to je na slikovit način prikazao pričom koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplije, s najnižom temperaturom od 8 do 17, a najvišom od 30 do 34 stepena, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Više od 3.260 zaposlenih suočeno je sa neizvesnom budućnošću nakon što je nemački proizvođač baterija Varta, koji posluje duže od 130 godina, potvrdio da je započeo postupak zaštite od bankrota.
Država je najavila novi paket pomoći građanima, koji obuhvata penzionere, korisnike socijalnih davanja, porodice sa decom, borce, ali i sve punoletne građane.
Ekipe Hitne pomoći intervenisale su juče u 19.43 u Paštrovićevoj ulici kod Hipodroma jer je žena starosti 29 godina izgubila kontrolu tokom jahanja, pala je sa konja i povredila glavu.
Službenici Odeljenja bezbednosti Ulcinj su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Ulcinju, lišili slobode sedamnaestogodišnjeg maloletnika iz Podgorice, povratnika u izvršenju krivičnih dela, zbog sumnje da je na području Ulcinja izvršio krivična dela teška krađa i teška krađa u pokušaju.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 19. jula kod Gadžinog Hana, kada su se sudarili automobil "škoda" i kamion "zastava" koji je bio natovaren drvima za ogrev. U nesreći je poginula ženska osoba, dok su tri osobe povređene, među kojima je i dete. Prve informacije ukazuju da je do nesreće došlo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.
Policijski službenici Policijske stanice Metković završili su kriminalističku istragu protiv dvojice državljana Bosne i Hercegovine, starosti 48 i 63 godine, zbog sumnje da su učestvovali u prevari.
Sjedinjene Američke Države razmatraju slanje hiljada vojnika, elitnih specijalaca, inženjerijskih jedinica i stručnjaka za nuklearne materijale u Iran kako bi zauzeli ili uništili zalihe obogaćenog uranijuma skrivene u utvrđenim podzemnim objektima.
Dvojica pijanih britanskih vojnika uhapšena su nakon što su iz vojne baze na jugu Velike Britanije ukrala oklopno vozilo teško 15 tona, izvezla ga na ulicu i njime uništavala parkirane automobile.
Sjedinjene Američke Države i Ukrajina razgovarale su o uvođenju prekida vatre u vazdušnom prostoru, a predlog bi trebalo da bude predstavljen Rusiji tokom novog kruga mirovnih pregovora.
Predsednik Kazahstana Kasim-Žomart Tokajev izjavio je pred predsednikom Rusije Vladimirom Putinom da je vreme za zamrzavanje sukoba u Ukrajini i pokretanje novih pregovora po modelu „istanbulske formule 2.0“.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.