Pogledajte ove bolesne laži koje su širili blokaderi: "Dečak koji je nasmrt pretučen od strane polićacija, nažalost je preminuo"
Podeli vest
Monstruozne laži o smrti maloletnika nakon nasilnih protesta u Valjevu besomučno su širene društvenim mrežama, a pojedinci su išli toliko daleko da su čak izmislili i da se u pojedinim medijima oglasio otac pomenutog dečaka, za šta se ispostavilo da je najprljavija moguća laž.
Jedan od glavnih lažova je Slobodan Milinković zvani Piki, koji je zbog tog prestupa danas uhapšen u akciji MUP i BIA, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Mionici. On je putem društvenih mreža širio lažnu vest da je maloletni demonstrant u Valjevu preminuo nakon intervencije policije. Za to krivično delo je propisana kazna zatvora od tri meseca do tri godine, ali i novčana kazna.
Slobodan Milinković zvani Piki uhapšen je danas u akciji MUP i BIA, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Mionici jer je putem društvenih mreža širio lažnu vest da je maloletni demonstrant u Valjevu preminuo nakon intervencije policije. Za ovo krivično delo je propisana kazna zatvora od tri meseca do tri godine, ali i novčana kazna.
16.08.2025
15:53
Inače, Milinković je u jednom snimku ranije rekao da je "dečak nasmrt pretučen", kao i to da navodno prete njegovoj porodici, koja zato sa tom pričom nije izašla u medije.
Međutim, Milinković nije jedini. Istu laž širili su i korisnici mreže Iks, koji se na njoj predstavljaju imenima Miodrag Gavrilović i Marin Bodrožić.
- Dečak A. R, koji je krvnički pretučen u Valjevu je 2009. godište. Prebačen je u Beograd u privatnu bolnicu - napisao je Gavrilović, između ostalog.
Ekstremisti blokaderi već tri dana terorišu gradove širom Srbije - linčovali su policiju i povredili više od 120 pripadnika organa bezbednosti, pri čemu je posebno zastrašujuće bilo u Valjevu i Beogradu, dok su u Novom Sadu pokušali da žive pale ljude i stravično napali ekipu Informera. Međutim, oni za večeras najavljuju nešto još strašnije, pa se opravdano strahuje od prolivanja krvi.
Udruženje novinara Srbije (UNS) osuđuje fizički napad na novinarsku ekipu televizije Informer, novinara Vladimira Savića i snimatelja Petra Mladenovića koji se sinoć dogodio dok su izveštavali sa protesta ispred gradske kuće u Novom Sadu i traži da se napadači kazne.
16.08.2025
14:49
Foto: printscreen
Zbog ove tvrdnje danas se oglasio i ministar zdravlja Zlatibor Lončar, koji je negirao da je u Valjevu bilo ko teško povređen, a posebno je reagovao na navod da je navodni dečak navodno prebačen u privatnu bolnicu. Lončar je, naime, istakao kako u Srbiji svi znaju da se koja su u kritičnom stanju odmah prebacuju u Tiršovu ili na Institut za majku i dete, te da ne postoji privatna klinika koja bi mogla da primi takve pacijente.
Osim Gavrilovića, iste laži o povređenom dečaku je širio i Marin Bodrožić, s tim što je on čak tvrdio i kako je maloletnik preminuo, ali i da se njegovim roditeljima preti da to ne iznose u javnost.
- Oni se dobro osećaju i izlaze iz bolnice danas i sutra. Nemaju ozbiljnije povrede. To širenje panike da su nekom detetu od 16 godina otkazali bubrezi, da je krvarilo i da je u životnoj opasnosti, to apsolutno nije tačno. Prvo, svi znaju da bi dete koje je tako kritično prvo poslali u Tiršovu ili na Institut za majku i dete, kao i da u Srbiji nemamo privatnu bolnicu koja bi mogla da zbrine takvog maloletnog pacijenta. Tako da je to besmislica čista - poručio je Zlatibor Lončar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dosta vise maltretiranja nedužnog naroda. Policiji, sve sto stvaraju probleme premlacuj pa kako im bude. Sa svojim postupcima oni to i traže. Mi normalni hoćemo sa ovom zemljom napred a ne nazad.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević oštro je danas u Kolegijumu komentarisao jučerašnji "nastup" propale glumice Jelene Stupljanin na protestu, kako je rekao, šatro poljoprivrednika u Mrčajevcima, a potom otkrio ko je ona u stvari.
Pojedini meksički mediji objavili su tvrdnje da su žene postale ključni deo novih dron jedinica narko-kartela, koje navodno koriste taktike razvijene tokom rata u Ukrajini, a pominju i za sada nepotvrđenu direktnu vezu sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Elica Erski je u emisiji Druga strana Exatlona rekla da su ona i Aleksa pokušali sa vantelesnom oplodnjom, ali i da još uvek ne znaju šta je tačno problem i zašto ne mogu da dobiju bebu.
Elica Erski je rekla da je Aleksu upoznala u jednom sportskom centru koji je posetila sa drugaricama, a igrom slučaja njen sadašnji muž se tu našao na pripremama.
Sada već bivša članica Crvenog tima u emisiji Druga strana Exatlona osvrnula se na školske dane u Sjedinjenim Američkim Državama, gde se suočila za teškim oblikom rasizma.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Korisnica TikToka Marija, objavila je na svom profilu računicu da li se uopšte isplati biti dostavljač u Beogradu, jer za 10 sati rada prosečna dnevnica iznosi oko 60 evra. Međutim, troškovi "jedu" profit.
Izgradnjom brze pruge Beograd-Budimpešta pa dalje do Beča napravljena je istorijska prekretnica u saobraćajnom povezivanju Srbije sa Centralnom Evropom.
Prava drama odigrala se juče u niškom naselju Čalije, kada je staford koji je izašao iz dvorišta jedne privatne kuće napao ženu (56) i njenog maltezera, a zatim i mladića (23) koji je prišao da ih odbrani.
Odeljenje za suzbijanje krijumčarenja je tokom protekle nedelje, uz pomoć policije, sprečila više pokušaja krijumčarenja zlatnog nakita, investicionog zlata i srebrnih kovanica ukupne vrednosti od oko 36.000 evra.
Niška policija podneće krivičnu prijavu protiv M.Ž. (33) zbog sumnje da je izvršila krivično delo izazivanje opšte opasnosti, saznajemo u Policijskoj upravi u Nišu.
Sjedinjene Američke Države pokušavaju da preuzmu zasluge za operaciju koju su predvodile meksičke snage, izjavio je bivši visoki zvaničnik Američke agencije za suzbijanje droga (DEA) Majk Vigdžil.
Pokušaj atentata na ruskog generala i obaveštajca Vladimira Aleksejeva zamalo je doveo do prekida pregovora između Rusije i Ukrajine, piše "Ukrajinska pravda".
Poljski Centralni istražni biro uhapsio je na aerodromu u Varšavi 32-godišnjeg državljanina Crne Gore, na osnovu evropskog naloga za hapšenje koji je izdala Litvanija, zbog sumnje da je špijunirao za Kinu, prenosi TVP.info.
Dragan Nikolić, Ljubiša Samardžić, Žarko Laušević, Igor Pervić i Nebojša Bakočević svojim šarmom, izgledom i ulogama na ekranu ostavili su neizbrisiv trag i u svoje vreme važili za najpoželjnije muškarce.
Slatka devojčica tamne kose sa šiškama, koja nas prodorno gleda sa fotografije iz pasoša, zapravo je jedna od najlepših i najzapaženijih srpskih glumica, Teodora Bjelica.
Glumac Jovo Maksić osvojio je prestižnu nagradu "Tatjana Lukjanova" na proslavi 79 godina Beogradskog dramskog pozorišta i u dirljivom govoru istakao uticaj Milene Dravić na svoj glumački put.
O tome šta se desi kada muškarac koji je glava porodice upadne u krizu srednjih godina i ozbiljnu krizu identiteta odgovara glumac Zlatan Vidović koji u filmu "Biće novih leta" igra muža i oca Andriju.
Bivša rijaliti učesnica Teodora Radojičić, poznatija kao Teodora Balzak, u decembru 2020. godine osuđena je na četiri godine zatvora zbog trgovine četiri i po kilograma heroina. O ovom slučaju ona je ranije i sama govorila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar