Poslanici u Republici Srpskoj bi mogli već 22. avgusta da glasaju o ostavci premijera Radovana Viškovića, ukoliko dotad na adresu parlamenta ne stigne njegova zvanična ostavka, ali i o najavljenom referendumu i presudi Miloradu Dodiku.
Kako je za "Nezavisne novine" rekao Nenad Stevandić, predsednik Narodne skupštine Republike Srpske, u petak će biti održana sednica parlamenta na kojoj će se raspravljati o najavljenom referendumu i presudi predsedniku Miloradu Dodiku, a da će na dnevni red te sednice biti dodato odlučivanje o ostavci premijera, ako dobiju obrazloženje i zahtev da se o tome odlučuje.
- Čim dobijemo obrazloženje i ostavku gospodina Viškovića, odmah ćemo zakazati Kolegijum i nakon toga skupštinu. Svakako imamo zakazanu sednicu u petak, pa ćemo u tom slučaju samo dodati tačku dnevnog reda koja se tiče ostavke na već zakazanu sednicu. U ovom momentu po pitanju ostavke i sednice NS RS, nemamo još samo datum, ali mi tu tačku na dnevni red možemo dodati 24 časa pre početka sednice koju smo već zakazali. Ako gospodin Višković to dostavi na vreme, o tome možemo pričati već u petak, a na dnevnom redu sednice koja će biti održana tada je rasprava o referendumu i stavu Narodne skupštine prema presudi Miloradu Dodiku, jer su sada već poznate sve odluke proistekle iz Šmitove odluke - poručio je Stevandić.
Predsednik NS RS rekao je da se o ostavci premijera ne raspravlja, već samo glasa.
- Mislimo da to može biti sve do petka pa taman da na istoj sednici rešimo, ne bi pravili troškove. Ostavka je tehničko pitanje, procedura nije sporna i ne postoji ništa što se tu može desiti između - rekao je Stevandić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Inače, Radovan Višković, predsednik Vlade RS u ostavci, rekao je juče da je okvirno dogovoreno da posebna sednica Narodne skupštine, na kojoj će se razgovarati o njegovoj ostavci, bude održana u petak, 22. avgusta, ali da će konačnu odluku doneti skupštinski Kolegijum, pišu Nezavisne novine.
Predsednik Milorad Dodik zahvalio je dosadašnjem premijeru Radovanu Viškoviću koji je danas podneo ostavku na saradnji i izjavio da je na sceni kulminacija hibridnog rata Zapada protiv Republike Srpske i da je zato situaciju neophodno prevazići okupljanjem vlade nacionalnog jedinstva.
Novinarka Vesna Veizović i pukovnik u penziji Veselin Šljivančanin gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju u Republici Srpskoj i atak na predsednika Milorada Dodika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Milorad Dodik zahvalio je dosadašnjem premijeru Radovanu Viškoviću koji je danas podneo ostavku na saradnji i izjavio da je na sceni kulminacija hibridnog rata Zapada protiv Republike Srpske i da je zato situaciju neophodno prevazići okupljanjem vlade nacionalnog jedinstva.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je novu podelu turističkih vaučera za odmor u Srbiji, ističući da će biti podeljeno 30.000 vaučera u vrednosti od po 10.000 dinara.
Na predstavljanju novih mera, predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će država uložiti novac u nabavku novih lekova i omogućiti da pacijenti u Srbiji dobiju savremenije terapije za lečenje raka i drugih teških bolesti.
Energetsko povezivanje ključno je za energetsku sigurnost Balkana i jugoistočne Evrope, jer samo dobro povezane zemlje mogu biti energetski bezbedne i otporne na energetske šokove i turbulencije, poručila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, koja je putem video linka učestvovala na ministarskom panelu regionalne konferencije „Energetski zaokret 2“ u Tuzli.
Dok Srbi strahuju od ujeda opasne ribe-zeća u Pefkohoriju, 15-godišnji Janis u Atini uspešno lovi ove štetočine i sa 158 ulova osvaja prvo mesto na takmičenju.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Ormuski moreuz, kroz koji prolazi oko trećina svetskog izvoza nafte, ponovo se našao na ivici ozbiljne krize, a formalni povod je tumačenje člana 5 američko-iranskog memoranduma, ali je suština spora u potpuno različitom razumevanju prava na kontrolu plovidbe.
Portparolka Bele kuće Karolina Levit potvrdila je danas da će se u utorak, 30. juna u Dohi održati sastanak na visokom nivou o Iranu, ali i da će na njemu delegaciju SAD da predvode specijalni izaslanik Stiv Vitkof i Džared Kušner, dok će se paralelno voditi i tehnički razgovori.
Nakon pucnjave u Štadeu u Nemačkoj, u kojoj je ubijeno petoro ljudi, dve osobe su navodno pokušale da pobegnu automobilom, rekao je za nemački portal Focus.de čovek koji živi u blizini mesta pucnjave.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Kamen u bubregu postaje bolan kada se simptomi pojave. Dr Sarbjit Mohapatra deli znake upozorenja na koje treba obratiti pažnju, kao i preventivne korake koje treba slediti.
Javnost bruji o snimku poljubca pevača Jakova Jozinovića i misteriozne devojke za koju se priča da je Džejla Ramović, a ona je nedavno sama izjavila kako je spremna da se posvađa zbog mladog pevača.
Saša Lazarević Kudra obeležio je obe večeri spektakularnog koncerta Južnog vetra, a njegov nastup sa bezvremenskim hitovima legendarnog Luisa izazvao je snažne emocije i oduševljenje publike.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.