• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

28.08.2025

11:30

Priveden Miša Bačulov: Dolijao glavni predvodnik blokadera i podstrekač haosa u Novom Sadu!

printscreen

Vesti

Priveden Miša Bačulov: Dolijao glavni predvodnik blokadera i podstrekač haosa u Novom Sadu!

Priveden je Miša Bačulov, odbornik u novosadskom parlamentu i lider GG „Budi Heroj“, zbog napada na policiju tokom nereda u Novom Sadu.

Policija je uhapsila Mišu Bačulova oko 10.30 časova u njegovoj kući, pišu beogradski mediji.

Oglasio se i MUP, povodom hapšenja Bačulova.

- Sumnja se da je, sinoć, na neprijavljenom javnom okupljanju ispred Filozofskog fakulteta, on predvodio napad na policijske službenike i da je fizički nasrtao na njih, gurao ih i udarao po štitovima, pokušavajući da probije kordon i uđe u ovu obrazovnu ustanovu - navodi se u saopštenju.

Bačulovu je zadržavanje u trajanju do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden osnovnom javnom tužiocu u Novom Sadu.

Policijska uprava u Novom Sadu nastavlja rad na identifikaciji i pronalasku ostalih lica koja su, sinoć, ispred Filozofskog fakulteta, učestvovala u napadu na policijske službenike.

Podsetimo, Bačulov je jedan od glavnih sledžija koji je predvodio napad na policiju tokom eskalacije blokaderskog nasilja u Novom Sadu.

Bačulov i njegovi saborci time su se i hvalili na društvenim mrežama.

Jedan od onih koji je veličao huliganstvo svog saborca je i Milan Čanak, sin Nenada Čanka.

Pogledajte kako je to izgledalo.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set