Vučić za "Gardijan": Srbija ne prihvata nasilne proteste
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na tekst “Gardijana ”, naglašavajući da nasilni protesti ugrožavaju institucije i da Srbija ostaje posvećena demokratiji i evropskim integracijama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na tekst uredništva “Gardijana” od 25. avgusta, ističući da nasilni protesti u zemlji nisu prihvatljivi i da Srbija ostaje posvećena evropskom putu i demokratiji.
Odluka Komisije Visokog saveta tužilaštva kojom je poništeno obavezno uputstvo glavnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Nenada Stefanovića, nije samo skandalozna, već predstavlja direktno kršenje zakona od strane onih koji bi trebalo da ga štite.
Nezapamćen skandal u srpskom pravosuđu! Sudija Ljubinka Čeman odlučila je da na slobodu pusti Mišu Bačulova i M. Markovića, iako su kamere jasno zabeležile kako tokom blokada brutalno nasrću na policajce. Snimci incidenta, koje je videla cela nacija, izazvali su šok i bes, dok pravosna odluka otvara pitanje – da li su zakoni isti za sve?
Jugoslav Jovanović, koji preti Ćacijima na društvenim mrežama, dok se predstavlja kao ratni veteran prava je slika i prilika blokadera, koji samo znaju za nasilje. Jovanović je, kako Informer saznaje, sinoć uhapšen zbog nasilja u porodici.
Profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Nataša Milićević tražila je otvoreno na tajkunskoj TV N1 da policija momentalno napusti kampus!
29.08.2025
14:20
Njegov odgovor, preveden sa srpskog na engleski, prenosimo u celosti:
"Tokom poslednjih devet meseci, u Srbiji je održano više od 23.000 neodobrenih skupova. Većina su bila mali skupovi, ponekad samo nekoliko desetina učesnika, ali su ometali svakodnevni život, zaustavljali rad vlasti i poslednjih nedelja su prerastali u nasilje. Više od 170 policajaca je povređeno. Uprkos tome, policija je postupala ograničeno i uzdržano, ciljajući isključivo one koji su uništavali imovinu ili napadali pripadnike snaga reda.
Početni zahtevi studenata krajem prošle godine brzo su ispunjeni. Pokrenute su istrage, objavljeno je više hiljada dokumenata u vezi sa renoviranjem železničke stanice, povećana su sredstva za obrazovanje, a premijer je podneo ostavku preuzimajući odgovornost za sukobe mladih. Ipak, demonstracije su se nastavile i preusmerile sa traženja pravde ka otvorenim političkim ciljevima – uklanjanju vlade mimo demokratskih procedura.
Srbija je duboko uključena u evropske integracije i kontinuirano napreduje u demokratskom i ekonomskom razvoju. Evropska unija ulaže više od 60% stranih direktnih investicija i do 2027. godine planira da obezbedi 1,6 milijardi evra za podršku reformama. Takav nivo angažovanja nije u skladu sa idejom da je Srbija 'autoritarna' i 'štetna' zemlja u regionu. EU ne bi ulagala toliko u zemlju čije su vrednosti i interesi fundamentalno osporavani.
Srbija je demokratska država i izbori će biti održani pre 2027. godine, kao što se dosledno dešava više od decenije. U međuvremenu, sprovode se reforme izbornog sistema. Ono što Srbija ne može da prihvati jeste nasilje prikriveno kao aktivizam, koje ugrožava institucije pažljivo izgrađene uz posvećenost i podršku evropskih partnera."
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) - nezavisno od časti, morala i zakona, a zavisno od stranih donacija - na čijem čelu je Željko Bodrožić, a koje okuplja tajkunske novinare, objavilo je publikaciju čiji je cilj da se srpska policija unapred optuži za nasilje.
Odluka Komisije Visokog saveta tužilaštva kojom je poništeno obavezno uputstvo glavnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Nenada Stefanovića, nije samo skandalozna, već predstavlja direktno kršenje zakona od strane onih koji bi trebalo da ga štite.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju akciza na derivate nafte, kako bi ublažila posledice rasta cena sirove nafte na svetskom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veljko Odalović, predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica gostujući u Info jutru komentarisao je nezavidnu poziciju premijera lažne države Aljbina Kurtija.
Tokom skupa građana protiv blokada u Obrenovcu, mladić iz tog grada, šetao je, i to na štakama, bez jedne noge, kako bi podržao svoje istomišljenike, a ono što je poželeo tada, ostvareno je danas.
Zimska oprema u Srbiji obavezna je do 1. aprila, u uslovima snega i leda na kolovozu, a nakon ovog datuma vozači će morati da gume zamene letnjim, koje ove sezone imaju različite cene.
Petak 13. se smatra najnesrećnijim i najbaksuznijim danom, a Srbiju su baš na petak pod ovim datumom potresli zločini koji su skrenuli pažnju javnosti, ali i teške nesreće.
Apelacioni sud u Kragujevcu potvrdio je presudu Višeg suda u Užicu kojom je policajac Igor Avramović (30) iz Priboja, u ponovljenom postupku, osuđen na 13 godina zatvora zbog ubistva sugrađanina Ervina Ćelahmetovića (35).
Iranske oružane snage odlučne su da uzvrate Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelu i zadaju im "odlučujuću i nezaboravnu lekciju", izjavio je portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei.
Američkom ministru finansija Skotu Besentu iznenada je prekinut intervju nakon što mu je pomoćnik saopštio da ga predsednik Donald Tramp hitno poziva u Belu kuću.
Alison Span, ćerka prvog američkog vojnika poginulog tokom rata u Avganistanu, oštro je kritikovala objave Bele kuće na društvenim mrežama u kojima se rat u Iranu prikazuje kroz mimove i isečke iz video-igara.
Često se dešava da korektor ispod očiju naglašava fine linije umesto da ih prikrije. Uz nekoliko jednostavnih trikova može ostati gladak, a lice sveže i odmorno tokom celog dana.
Snimak iz aviona postao je viralan nakon što je putnik podigao bose noge i naslonio ih na zid kabine, što je izazvalo brojne reakcije na društvenim mrežama.
Prženo testo, poput uštipaka ili mekika, često upija previše ulja, ali jednostavni trikovi mogu ga učiniti laganim i vazdušastim, bez upijanja i jedne kapi.
Pas po imenu Henri, kojeg je usvojila Medison Ostin iz azila verujući da je čivava, na kraju je izrastao u velikog labradora i postao neizostavan deo njihove svakodnevice u Njujorku.
Danas je u Brestaču, oko 16:15 sati, na groblju u Brestaču, sahranjen Dragan Lazić, brat Darka Lazića, koji je 11. marta poginuo u saobraćajnoj nesreći.
Dragan Lazić, brat Darka Lazića koji je tragično nastradao u saobraćajnoj nesreći, danas je ispraćen na večni počinak, a pevač je zahtevao da mu brata sahrane sa mikrofonom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar