"Srbija je snažna i bezbedna!" Današnja vojna parada je poruka svima koji nas potcenjuju
Podeli vest
Potpredsednik GO Socijalističke partije Srbije i direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić rekao je da je današnja vojna parada pokazala snagu, osposobljenost i modernu tehniku Vojske Srbije.
On je napomenuo da je to ponos svakog građanina Srbije, ali i jasna poruka da je naša zemlja sigurna i snažna svima koji je ne vole i žele da je potcene.
Vojna parada "Snaga jedinstva" organizovana je danas u Beogradu, a demonstracija spremnosti Vojske Srbije nije prošla ni bez komentara medija iz regiona.
Velika vojna parada "Snaga jedinstva 2025" počela je u 11 časova ispred Palate Srbija u Beogradu.
20.09.2025
11:49
- Ne smemo da zaboravimo da je ova vojska pre 13 godina bila skoro na kolenima – bez opreme, bez dovoljno ljudstva, bez ikakve perspektive. Danas je to potpuno drugačija slika, snažna i modernizovana vojska koja uliva poverenje i koja je spremna da zaštiti svoju zemlju i svoj narod. To nije došlo samo od sebe. To je rezultat vizije, odlučnosti i svakodnevnog zalaganja predsednika Aleksandra Vučića, koji je obnovio našu vojsku i dao joj snagu kakvu zaslužuje. Oni koji danas kritikuju vojnu paradu i predsednika Vučića neka se sete da su upravo oni ostavili vojsku bez uniforme i bez oružja, da su je tretirali kao trošak, a ne kao kičmu naše države. Danas, zahvaljujući Vučićevoj politici, vojska je postala stub nacionalnog ponosa i bezbednosti. Naša vojska danas ne samo da ima najmoderniju opremu, već ima i moral, snagu i izuzetnu podršku naroda. To je ono što najviše boli protivnike Srbije – činjenica da država koju su želeli slabu i nemoćnu danas stoji uspravno, pokazuje snagu i odlučnost, i jasno poručuje da Srbija nikada više neće biti laka meta - poručio je Antić.
Vojna parada "Snaga jedinstva 2025" održava se danas u Beogradu, a ispred Palate "Srbija" pripadnici Vojske Srbije razvili su i srpsku zastavu dugu 300 metara!
20.09.2025
11:12
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin prisustvovao je vojnoj paradi Vojske Srbije "Snaga jedinstva" i tom prilikom na Instagramu istakao da je danas svaki građanin Srbije ponosan na snagu naše vojske.
- Veličanstven prikaz naše odbrambene moći na vojnoj paradi "Snaga jedinstva" u Batajnici! Danas je svaki građanin Srbije ponosan na snagu naše vojske. Vojska je garant naše slobode. Suvereniteta, nezavisnosti, mira i stabilnosti. Današnjoj paradi koja je upriličena povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, kao prazniku identiteta, koji jasno govori ko smo, odakle dolazimo i gde idemo. Zastava i Vojska Srbije su pouzdani i nesumnjivi simbol našeg zajedništva, naše povezanosti, i naše posvećenosti državi i građanima - napisao je gradonačelnik na Instagramu.
On je dodao da su ljubav prema slobodi i miru dubinski ukorenjeni u karakteru svakog građanina Srbije te da je to vrednost dostojna poštovanja.
- Zahvaljujući viziji koju je Aleksandar Vučić upostavio kao ministar odbrane, zatim kao predsednik Vlade i kao predsednik države, zajedno sa Srbijom jačala je i naša Vojska. Od slabe i neopremljene, izrasla je u najopremljeniju odbrambenu armiju u ovom delu Evrope. Baš kao što je Srbija izrasla u najjaču ekonomsku snagu u regionu!
- Dobro opremljena i obučena vojska je najubedljiviji argument mirnog prosperiteta Ministarsta odbrane. Srbija je posvećena miru! Srbija je posvećena slobodi! Srbija je pod vođstvom Aleksandra Vučića posvećena napretku i boljem životu svih građana! Živela Srbija - poručio je.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojna parada "Snaga jedinstva" organizovana je danas u Beogradu, a demonstracija spremnosti Vojske Srbije nije prošla ni bez komentara medija iz regiona.
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
Troškovi pripreme za matursko veče u Srbiji znatno su veći u odnosu na prošlu godinu, pa tako najveći deo budžeta odlazi na sređivanje i garderobu, što su potvrdili i roditelji.
U Tuzli je juče poslepodne zabeležen nesvakidašnji incident koji je uznemirio stanare jednog naselja, kada je nepoznati muškarac potpuno demolirao parkirani automobil.
Radovi na Linijskom parku na Dorćolu realizuju se fazno, kroz ukupno 10 urbanističkih celina, na trasi dugoj 4,6 kilometara, od Beton hale do Pančevačkog mosta.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustovao je ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd i izjavio da nijedan grad neće imati ovakvu promenadu kakvu će imati Beograd.
Tihomir Krstić (44) koji je 27. decembra prošle godine u ulazu zgrade na Novom Beogradu napao, izbo nožem i opljačkao S. Ć (67) na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, danas je priznao zločin.
Milosav S. (75), kome se na teret stavlja da je ubio svoju suprugu Javorku S. (76), saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu gde se branio ćutanjem.
Rusija nastavlja isporuke nafte u uslovima energetske krize potražnja raste, a količine na svetskom tržištu se smanjuju, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov prenose RIA Novosti.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da će Rusija štititi svoje nacionalne interese na Arktiku, ističući strateški značaj tog regiona za ekonomiju, bezbednost i suverenitet zemlje.
Slovačka i Mađarska su objavile da ponovo dobijaju rusku sirovu naftu preko naftovoda "Družba", posle višemesečne pauze tokom koje je Budimpešta blokirala ključni kredit Ukrajini.
Trka za vođstvo francuskog centra-desnice uoči predsedničkih izbora sledeće godine sve više se pretvara u borbu između dvojice bivših premijera Gabrijela Atala i Eduar Filipa, koji su se u međuvremenu okrenuli protiv francuskog predsednika Emanuela Makrona, piše briselski Politiko.
Od 15. maja, na Informer TV, počinje emitovanje jedne od najpopularnijih serija u istoriji domaće televizije - "Bela lađa". Hit komedija emitovaće se svake večeri od 21.30 sati.
Povodom tvrdnji da je ukinut dečiji program na Javnom servisu Srbije, oglasio se predsednik Upravnog odbora Radio-televizija Srbije Branislav Klanšček.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Zeljanica je tradicionalna pita koja osvaja jednostavnim sastojcima i bogatim ukusom. Hrskava spolja, a mekana i sočna iznutra, savršen je izbor za svaki obrok.
WhatsApp, koji koristi ogroman broj ljudi širom planete, ulazi u novu etapu razvoja u kojoj se prvi put ozbiljnije razmatra uvođenje pretplate za dodatne opcije.
Dobar roštilj ne počinje loženjem vatre, već izborom pravog mesa. Ako želite da 1. maj prođe uz sočne i ukusne zalogaje, najvažnije je da na vreme odaberete kvalitetne komade.
Zimski, intenzivni parfemi polako se povlače, a njihovo mesto zauzimaju laganije, svežije i nežnije kompozicije koje nisu napadne, ali ipak ostavljaju utisak.
Princes krofne često važe za "nezgodan" kolač, ili ispadnu savršeno, ili se splasnu i izgube formu. Ipak, uz dobro objašnjen postupak i nekoliko važnih koraka, mogu se napraviti bez greške već iz prvog pokušaja.
Osman Karić, otac rijaliti učesnika Stefana Karića objavio je snimak sa svadbe na kojoj se njegov sin veseli sa bivšim košarkašem Zoranom Mokom Slavnićem.
Direktor Grand produkcije Goran Šljivić i voditeljka Ana Sević oglasili su se povodom glasina na društvenim mrežama o prestanku emitovanja "Zvezda Granda".
Katarina Grujić ispričala je da su je vršnjaci ismevali zbog fizičkog izgleda, zbog čega je u dvadesetoj godiniodlučila da se podvrgne hirurškoj intervenciji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar