Nenadić i Dolovac kriju Bojovića i Miloševića, koji su odgovorni za tragediju u Novom Sadu i ruše odnose Srbije sa drugim zemljama!
Podeli vest
Dr Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS otkrio je da Mladen Nenadić, specijalni tužilac Tužilaštva za organizovani kriminal, i Zagorka Dolovac, vrhovni javni tužilac, kriju ljude koji su odgovorni za pad nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine.
Slobodan Josimović, tužilac VJT u Novom Sadu, prekršio je zakon jer je saslušao dvojicu bivših funkcionera Železnice Milutina Miloševića i Nebojše Bojovića, i to bez okrivljenih i branilaca.
U Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu, kako saznajemo, u toku je saslušanje bivšeg direktora Infrastrukture Milutina Miloševića i predsednika Skupštine akcionara Infrastrukture Nebojše Bojovića, međutim, taj postupak se sprovodi bez okriveljenih i branilaca.
05.09.2025
11:11
Reč je o Nebojši Bojoviću, prorektoru Beogradskog univerziteta i bivšem predsedniku Skupštine akcionara Infrastrukture železnice Srbije, i Milutinu Miloševiću, bivšem izvršnom direktoru ovog preduzeća.
Kako kaže Mrdić prošlo je oko mesec dana od kako su on i njegov kolega Đorđe Komlenski podneli krivične prijave zbog odlučujuće uloge koju su Bojović i Milošević imali u rukovođenju ovim preduzećem, garancijama za bezbednost putnika i saobraćaja i pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Krivične prijave su podneli Vrhovnom javnom tužilaštvu, Tužilaštvu za organizovani kriminal i Višem javnom tužilaštvu.
Vrhovnom javnom tužilaštvu, Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal i Višem javnom tužilaštvu Novom Sadu podneta je, kako saznajemo, dopuna krivične prijave protiv bivših funkcionera preduzeća "Infrastruktura Železnice Srbije" AD Beograd Nebojše Bojovića i Milutin Miloševića.
Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu podneta je krivična prijava protiv bivših funkcionera preduzeća "Infrastruktura Železnice Srbije" AD Beograd Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja, a u vezi sa padom nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine.
23.08.2025
10:04
Odgovora nema, a krivične prijave se kriju!
Dr Uglješa Mrdić kaže da sve izgleda kao da su Zagorka Dolovac i Mladen Nenadić uveli u tužilaštvo “omertu”, mafijaški zakon ćutanja u tužilaštvo što objašnjava kako rukovode ovom organizacijom.
Foto: ATAIMAGES
Zagorka Dolovac
- Kako bi prevarili javnost naredili su novosadskom tužiocu Josimović da “sasluša” Bojovića i Miloševića ne obaveštavajući o tome advokate a ni javnost. Jasno je da je namera Josimovića bila da se sakrije saslušanje i da ne optuži Bojovića i Miloševića jer ovu dvojicu Nenadić i Dolovac štite po svaku cenu. Dolovac i Nenadić ćute i misle da imaju pravo da ne odgovaraju na krivične prijave narodnih poslanika kojima bi morali da polažu račune. Mi ćemo naša pitanja nastaviti da postavljamo kako javno, tako i na sednicama Narodne Skupštine i resornih odbora.
Foto: Public
Kako tvrdi - Zagorka Dolovac i Mladen Nenadić odavno se ne bave pravom već politikom te da su zato njihove “aktivnosti” usmerene ka rušenju predsednika Vučića i legalno izabrane Vlade, a da je tako pokazuju sledeće činjenice:
- Tužilaštvo za organizovani kriminal u Naredbi za sprovođenje istrage od 1.8.2025. optužilo je Vladu Srbije i ministre Momirovića i Vesića da su potpisivanjem četiri aneksa kineskim državnim železnicama pribavili korist od preko 100 miliona dolara!? Poruka Dolovac i Nenadića je da je Srbija navodno korumpirala Kinu pošto su kineske državne železnice vlasništvo NR Kine? Sve su to uradili pre posete. predsednika Vučića Narodnoj Republici Kini kako bi se pokvarili odnosi naše dve države?
- Pred posetu predsednika Vučića Sjedinjenim američkim državama Mladen Nenadić preko tajuknskih medija pušta informacije da će voditi postupak “Generalštab”!? Šta je Nenedićev cilj? Da pokvari odnose Srbije sa novom američkom administracijom predsednika Trampa!?
- Nenadić i Dolovac treba da odgovore na pitanje da li su se hvalili svojim saradnicima u tužilaštvima da spremaju “akcije” protiv projekata Srbije sa Ruskom federacijom i još nekim zemljama!?
Foto: ATAIMAGES
Mladen Nenadić
Tu dolazimo do osnovnog pitanja - za koga rade Dolovac i Nenadić?
Kako tvrdi Mrdić "očigledno za “duboku državu” bivše američke administracije".
- Za koga bi drugog radili kada su su decenijama finansirani od strane USAID? U tužilaštvu koji vode Dolovac i Nenadić važnije za tužioca da ima sertifikat USAID nego diplomu Pravnog fakulteta! Zato sa pravom postavljam pitanje - da su Vrhovno tužilaštvo i TOK tužilaštva ili politička stranka?
Bojović lično odobrio i svaku pojedinačnu cenu u aneksima!?
- Kao predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i podnosilac krivične prijave protiv blokaderskog prorektora i bivšeg predsednik Skupštine Infrastrukture Železnica Srbije Nebojše Bojovića danas objavljujem nova, šokantna, saznanja zbog kojih Bojović nije odgovarao, niti je optužen kako u postupcima koji se vode u Novom Sadu i Beogradu!?
U svim Odlukama o prihvatanju Aneksa Komercijalnog ugovora o modernizaciji srpsko - kineske železnice a to su:
Odluka broj 5/2022-458-182 od 08.12.2022. godine Aneksu 2 koja je usvojena na teledonskoj sednici;
Odluka broj 6/2023-260 od 04.10.2023. godine kojom je usvojen Aneks 3 telefonskoj sednici
Odluka 5/2024-533-211 od 08.03.2024. godine kojom je usvojen Aneks 4 na telefonskoj sednici
Bojović je u svakoj odluci napisao “ovlašćuje se generalni direktor “Infrastruktura Železnica Srbije” ad da potpiše Aneks sa tabelom cena iz tačke 1. ove odluke”.
- Da podučim tužiocice Dolovac, Nenadića, Ganić Milanović, Lepotića i Josimovića da tabela cena sadrži svaku pojedinačnu cenu po aneksima. Pa ako već pričate kako su cene bile iznad ekonomskih i kako je konzorcijumu kineskih kompanija koju predvodi kineska državna železnica obezbeđena imovinska korist pitajte Nenadićevog drugara iz kafane Bojovića kako je prihvatio ove tabele? Da li je kao bivši dekan Saobraćajnog fakulteta i saobraćajni inženjer proveravao ove cene ili je očekivao da to rade ministri u Vladi Srbije koji su političari i za to nisu stručni? Možda će Bojović da kaže da je usvojio tabele sa cenama koje su prethodno usvojili iženjeri nadležni po međunarodnom standardu žuti fidik po kome je rađen ovaj ugovor da su bili ovlašćeni da usvoje tabelu cena? Ali ako su bili ovlašćeni za njega, bili su ovlašćeni i za ministre u Vladi. Izgleda da za Bojovića, druga tužioca Nenadića i Ganić Milanović, važe druga pravila!
Dr Uglješa Mrdić ponavlja da ako tužiocima Dolovac, Nenadiću, Ganić Milanović, Lepotiću i Josimoviću nije jasno - odluka kojima je prihvatio cene iz tabel Bojović je naložio Investitoru (Infrastruktura Železnica Srbije) i Finansijeru (Vlada odnosno MGSI) kako, kome i kada da isplate ukupno 86.950.664,26 američkih dolara!?
- Valjda je sada jasno zašto je 5. septembra u Novom Sadu javni tužilac Josimović tajno i protivzakonito saslušao Bojovića i Miloševića. Valjda je sada jasno kako u predmetu koji vodi Tužilaštvo za organizovani kriminal Bojović je nevin a ministri, kojima je Vlada naložila, da potpišu ugovor su im krivi! Kako bi drugačije Dolovac i Nenadić sakrili sve Bojovićeve prljave radnje?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Strašno je sve ovo što se u pravosuđu dešava, i tužilaštvo i sudovi ne rade svoj posao kako treba, po zakonu. Bojović i Milošević su primer kako neko prolazi kad ima zaštitu Dolaovac i Nanadića.
Slobodan Josimović, tužilac VJT u Novom Sadu, prekršio je zakon jer je saslušao dvojicu bivših funkcionera Železnice Milutina Miloševića i Nebojše Bojovića, i to bez okrivljenih i branilaca.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
U selu Velika Reka kod Malog Zvornika pet porodica koje žive od zemlje, ujedinile su svoje snage, i ovim načinom rada, postižu a i zarađuju mnogo više.
Od 16. decembra uvodi se nova autobuska linija koja će saobraćati na relaciji Čukarička padina - Savski venac - Voždovac - IKEA / TC "Ava šoping park".
Državljanin Sudana W.Y.H. (37) pretučen je u nedelju u ranim jutarnjim časovima u Nemanjinoj ulici, nakon što ga je napala grupa od tri nepoznata lica.
Beogradska policija u saradnji sa kolegama iz inđije uhapsila trojicu muškaraca koji su osumnjičeni za izvršenje krivičnih dela prinuda i ugrožavanje sigusnosti.
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
Energetski sistem Ukrajine nalazi se na ivici kolapsa, a nastala oštećenja prete da u potpunosti izbace iz funkcije sisteme prenosa električne energije sa zapada na istok zemlje.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Iako je dugo bio izvan glavnih trendova, tamno ljubičasti karmin vratio se na velika vrata, a ove zime i za Novu godinu postao je apsolutni favorit na usnama.
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar