(VIDEO) Srbija ne zaboravlja prijatelja: Čarli Kirk dobio mural u Beogradu
Podeli vest
Svirepo ubijeni američki influenser i saradnik predsednika Donalda Trampa Čarli Kirk dobio je mural u Beogradu.
Kirk, koji je u više navrata pozitivno govorio o Srbiji i Srbima i koji je bio istinski prijatelj Srbije, dobio je mural nedaleko od Tržnog centra Galerija u Beogradu na vodi.
Ljiljana Smajlović, poznata srpska novinarka i nekadašnja glavna urednica Politike, je gostujući na Prvoj TV komentarisala ubistvo Čarlija Kirka, američkog patriote.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa komandantom Nacionalne garde Ohaja, brigadnim generalom Metjuom Vudrafom.
18.09.2025
15:19
U video snimku koji je objavljen na mrežama podseća se na jednu od izjava Kirka da je svojevremeno igrao košarku u svesrpskom košarkaškom timu u Čikagu 2000. godine, kada je dobio nadimak Ševa Kirković.
Mural je nastao na osnovu stare fotografije Kirka i zauvek će krasiti ovaj deo Beograda, kao znak zahvalnosti srpskog naroda prema svom prijatelju.
Čarli Kirk (31), blizak saradnik američkog predsednika Donalda Trampa, ubijen sinoć, bio je povezan sa srpskom zajednicom u Čikagu, a našu zemlju je trebalo da poseti uskoro.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Krle Paštrik
pre 2 meseca
Svaka čast! Tako se to radi prema istinskom prijatelju.
Ekonomista i profesor Univerziteta Kolumbija Džefri Saks izjavio je da bi dogovor između ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa mogao da donese olakšanje i Srbiji, te da bi i ona tada mogla da "odahne".
Ambasada SAD u Prištini saopštila je da od premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija očekuje konkretne korake kako bi se smanjile tenzije i unapredio zajednički cilj ka jačanju mira i stabilnosti kao osnov za međusobni ekonomski prosperitet, prenosi RTV 21.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Ljiljana Smajlović, poznata srpska novinarka i nekadašnja glavna urednica Politike, je gostujući na Prvoj TV komentarisala ubistvo Čarlija Kirka, američkog patriote.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije u Vladi Republike Srbije, oglasio se povodom odluke predsednika Aleksandra Vučića da ne učestvuje na današnjem samitu Evropske unije i Zapadnog Balkana.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp naredio je "totalnu i potpunu blokadu" svih sankcionisanih naftnih tankera koji ulaze ili izlaze iz Venecuele.
Više javno tužilaštvo u Smederevu, nakon završene obukcije I.P. (44), koji je preminuo nakon kafanske tuče, u ovom gradu, donelo odluku da Sašu M. (48) osumnjiči za teško ubistvo.
Ranko Ubović, optužen za pranje novca šefa "kavačkog klana" Radoja Zvicera, tvrdi da gotovo tri decenije nije primio platu, niti imao bilo kakvu zaradu, ali nije želeo da specijalnim tužiocima objasni od čega živi.
Debata u kongresu Meksiko Sitija pretvorila se u haos i fizičke sukobe nakon što su poslanice počele da čupaju jedna drugu za kosu, udaraju se i guraju.
Prema garancijama koje bi nakon prekida vatre u Ukrajini SAD i Evropa pružile Ukrajini, mirovne snage mogle bi u određenim okolnostima da odbiju ruske snage, izjavio je sinoć nemački kancelar Fridrih Merc.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp naredio je "totalnu i potpunu blokadu" svih sankcionisanih naftnih tankera koji ulaze ili izlaze iz Venecuele.
Policija u Australiji saopštila je da je optužila muškarca koji je otvorio vatru tokom proslave jevrejskog praznika Hanuke na plaži Bondaj u Sidneju za 59 prestupa, uključujući i optužbu za terorizam.
Zarobljeni ukrajinski vojnik Ivan Fedino izjavio je da je ukrajinska komanda prepustila svoje vojnike, uključujući i njega, sudbini umesto da ih izvuku sa položaja.
Slavni glumac Bili Kristal video je unakažena tela ubijenih reditelja Roba Rajnera i njegove supruge Mišel Singrer Rajner kada u nedelju je stigao u dom svog dugogodišnjeg prijatelja.
Posna salata spada u ona jela koja se pamte po ukusu, kremasta i blago pikantna, sa savršenim spojem slatkastog praziluka, sočnih pečuraka i aromatičnog senfa.
Posna Švarcvald torta dokazuje da i bez jaja, mleka i putera možete dobiti bogatu, sočnu i čokoladnu poslasticu sa višnjama koja ne zaostaje za originalom.
Nikola Grba, bivši telohranitelj Ane Nikolić otkrio je da je do jednog incidenta između pevačice i Gorana Ratkovića Raleta došlo zbog poruke Jeleni Karleuši.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar