Profesorka Fakulteta političkih nauka (FPN) Dragana Mitrović oplela je po svojim kolegama, Jovu Bakiću sa Filozofskog fakulteta i Rektoru Beogradskog Univerziteta Vladanu Đokiću, rekavši kako joj nije jasno ko bi na eventualnim izborima mogao da glasa za nju dvojicu.
Blokader Vladan Đokić, rektor Beogradskog univerziteta, samo u jednoj godini zaradio je od države koju bi da sruši 4.539.538 dinara!
23.09.2025
06:58
Alan je, prema našim informacijama, profesor na američkom univerzitetu na Kosovu i iskusni praktičar na terenu u oblasti konfliktne i postkonfliktne administracije, mirovnih operacija, vladavine prava, jačanja zakonodavstva, lokalne uprave i administracije i demokratizacije.
Rektor Univerziteta u Beogradu i blokader Vladan Đokić pokušava da predstavi svoju novu farsu kao "žrtvu represije vlasti", ali istina je sasvim drugačija. Nije ga vlast sprečila da obeleži Dan univerziteta, već njegovi sopstveni „studenti“.
13.09.2025
16:40
Alan je blizak saradnik samozvanog kosovskog premijera Aljbina Kurtija, a tokom devedesetih godina radio je u mirovnim misijama UN-a u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i na Kosovu 1990-ih.
Bio je direktor istraživanja u Pearson mirovnom centru u Kanadi i konsultovao je Ujedinjene nacije, Svetsku banku, vladu Kanade, USAID i druge. Trenutno je vanredni profesor na fakultetu RIT na Kosovo i predaje Politiku i Javnu politiku. Unazad bio je na više funkcija koje finasira americka vlada.
Često se sastaje sa Aljbinom Kurtijem. Jedan od sastanaka koji je izazvao veliku buru u javnosti je sastanak na kom su prisustvovali Nenad Čanak i Sonja Biserko, a tema razgovora je bila premeštanje kosovskih Srba sa Kosova i Metohije u Sandžak.
Prema našim informacijama, on u Beogradu boravi od 09.07.2025. godine uz prethodnu rezervaciju preko Bookinga.
U Srbiju je ušao tri dana ranije, preko graničnog prelaza Surčin, odnosno Aerodroma Nikola Tesla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kaka je to drzav kad nemoze da istera take iz drzave zauvek mada je roden u Srbiju treba naci neku africku drzavu koja zeli daga primi Srbija bi trebalo da da nekoliko moljon toj drzavi i da on nemoze dase vrati u drzavi vise dok je ziv i ako uspe dase vrati opet deportacija tamo nazad .tako treba sve te koje su protiv svoje domovine i drzave te placenike.
Kako primecujem svi antisrpski elementi su obavestajno pokriveni, mislim i da se zna kakvu zaveru su pravili, tako da nece uspeti u naumu ni teorijski, vise srece drugi put ali u nekoj drugoj drzavi i neka povedu sa sobom ove izrode svoga roda!
Prvo Srbija mora da zabrani funkcionisanje ne vladinih organizacija i proterati sve strance koji podržavaju i finansiraju proteste i zabraniti im ulazak doživotno u Srbiju !!!
Postoji zakon! To bi tužioci trebali da znaju! Sve bi bilo u redu kada bi tužilaštvo radilo svoj posao, a sudstvo svoj! U tom slučaju bi Đokić već odavno bio u zatvoru, a ovaj američki špijun bi bio proteran iz Srbije! A ovako, imamo to što imamo! Špijune koji vršljaju po Srbiji i izdajnike koji se sastaju sa njima!
Ovaj bezlični lik je nažalost rektor beogradskog univerzitea.Obična ljiga od čoveka koji je umislio da nekako dođe na vlast,pa da pored 4 500 000 dinara koje godišnje otme od države uzme i 620 miliona evra kao Đilas.Vreme je da ova spodoba sa svim štrokaderskim profesorima dobiju šut kartu,jer ogromna većina tih nazovi profesora nije ni zaslužila da bude tu,ne zbog štrokaderstva nego zbog toga što su nepotizmom zauzeli stolice ne izdavši ni jednu knjigu,pa čak ni skriptu.Dede,babe,mame,tate ili bliža rodbina ih je dovela tu gde jesu.
Kome i kako pravda svoj nerad i prisustvo na radnom mestu. Da li se poštuju zakoni i propisi u vezi radnog odnosa. Da li je ova informacija za osudu ili hvalu? Šta država preduzima? Da li neko ubire poene sa ovakvim informacijama?
Najaktivnija šabačka blokaderka Jelena Ivetić (46), koja je široj javnosti postala poznata nakon otkaza u Šabačkom pozorištu, osuđena je na tri meseca zatvora uslovno na godinu dana, zbog krađe u drogeriji DM u Aranđelovcu!
Profesorka Fakulteta političkih nauka (FPN) Dragana Mitrović oplela je po svojim kolegama, Jovu Bakiću sa Filozofskog fakulteta i Rektoru Beogradskog Univerziteta Vladanu Đokiću, rekavši kako joj nije jasno ko bi na eventualnim izborima mogao da glasa za nju dvojicu.
Zapadni mediji objavili su vest koja je u Briselu odjeknula kao politička detonacija: Evropska koalicija za trgovinsko pravosuđe (ETJC) saopštila je da su ruski investitori pokrenuli tužbe protiv Evropske unije u ukupnom iznosu od čak 53 milijarde evra.
Dok se većina ljudi sprema za najluđu noć, bira garderobu, rezerviše stolove i planira kako će dočekati ponoć, profesionalnim vozačima tada počinje svoj najprofitabilniji radni sat u godini.
Evropska istraga otkrila je da je anonimni donor sperme koji je nesvesno nosio opasnu mutaciju povezanu sa rakom, godinama prodavao uzorke širom Evrope i tako postao otac najmanje 197 dece.
Japanska policija oduzela je od januara do septembra ove godine vozačke dozvole skoro 900 osoba koje su uhvaćene kako voze bicikl pod uticajem alkohola.
Sutrašnje izdanje nemačkog nedeljnika Der Špigel donosi kontroverznu naslovnicu na kojoj je američki predsednik Donald Tramp prikazan kako stoji iznad ruskog predsednika Vladimira Putina, dok Putin nožem secira Evropu.
Tajler Robinson (22), optužen za ubistvo konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka (31) na Univerzitetu Juza Veli 10. septembra, prvi put se pojavio uživo u sudu u Provu, Juta.
Ministarstvo odbrane Poljske zatražilo je od kompanije Google da zamaskira prikaze vojnih objekata na svojim platformama, nakon što je portal Interia objavio listu od 17 lokacija čije su fotografije bile javno dostupne na internetu, uključujući Google Street View.
Američke vojne snage zaplenile su tanker sa venecuelanskom naftom kod Kariba, što je administracija Donalda Trampa predstavila kao akciju protiv ilegalne mreže za transport energenata.
Bangkok je ove godine postao najposećeniji grad na svetu sa 30,3 miliona međunarodnih dolazaka, potvrđujući svoj status globalnog centra turizma, kulture i zabave.
Gordana Džehverović, majka pevačice Teodore Džehverović kaže da ne vrši pritisak na ćerku da se uda i otkriva da se najčešće svađaju oko Teodrinih kostima.
Rijaliti učesnici Teodora Delić i Nenad Macanović Bebica šokirali su ukućane u Eliti izjavom da će ponoviti veridbu, koju su raskinuli zbog njene prevare.
Modni kreator David Ćurčić okom znalca i bez dlake na jeziku ocenio je odevne kombinacije pevačica u kojima su se pojavile na snimanju novogodišnjeg programa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar