Vučić o Trampovom povlačenju nominacije Marka Brnovića! Nisu mogli da istrpe srpski uticaj koji toliko snaži
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je povlačenje kandidature Marka Brnovića za ambasadora SAD u Srbiji.
- Nisu mogli da istrpe da srpski uticaj toliko snaži, ja sam o tome govorio u više navrata. Nama je ta treća prizrenska liga donela najviše štete - kazao je Vučić i dodao:
Vest da Mark Brnović, Amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone, ipak neće biti ambasador SAD u Srbiji, pošto je povučena njegova kandidatura za ovu funkciju, odjeknula je, kako u javnosti, tako i u diplomatskim krugovima, pošto je njegovo imenovanje bilo već "gotova stvar".
Mark Brnović, Amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone oglasio se nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
04.10.2025
14:30
- Taj lobi je strahovito snažan i u Bruklinu, na celom Menhetnu, Njujorku, Vašingtonu, njegov uticaj je velik i to su sprečili. Žao mi je, reč je o dobrom čoveku i siguran sam da bi on dosta uradio na zbližavanju Srbije i SAD, ali mi ćemo na tome svakako raditi. Žao mi je zbog toga.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa povukla je nominaciju Marka Brnovića za ambasadora u Srbiji, navodi se u odluci objavljenoj na sajtu Odbora Senata SAD za spoljne poslove.
Krajem marta je, podsetimo, Tramp imenovao Brnovića na funkciju ambasadora SAD u Srbiji, a mesec dana kasnije je na sajtu Kongresa objavljeno da je Komitet za spoljne poslove Senata zvanično primio nominaciju na potvrđivanje. Međutim, na istoj stranici je sada osvanulo da je 2. oktobra od predsednika SAD primljena poruka o povlačenju kandidature.
Zbog toga se oglasio Brnović koji je birokrate duboke države u Americi optužio za takav razvoj situacije.
Foto: profimedia
- Ali, kako se proces odugovlačio, postalo je jasno da birokrate duboke države ne žele da bilo ko sa političkim, etičkim i verskim bekgraundom poput mog obavlja ambasadorsku dužnost u Srbiji. Kada se sve sagleda, verujem da je to što ću biti blizu porodici i prijateljima u Arizoni i pronalaziti mogućnosti za ostvarenje bitnije uloge na domaćem planu najbolji put za mene u ovom trenutku - rekao je Mark Brnović za Kurir.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Zeljko
pre 5 meseci
Svako ko ugrožava interese Srbije, posebno uz mešanje stranih faktora, mora snositi odgovornost pred zakonom. Naša bezbednost i budućnost nisu tema za pregovore, država se brani odlučno i bez kompromisa.
Vest da Mark Brnović, Amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone, ipak neće biti ambasador SAD u Srbiji, pošto je povučena njegova kandidatura za ovu funkciju, odjeknula je, kako u javnosti, tako i u diplomatskim krugovima, pošto je njegovo imenovanje bilo već "gotova stvar".
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Redovno sam na gradilištu u Surčinu, i dalje se iznenadim kada vidim koliko nam svakodnevno radovi napreduju, poručio je ministar finansija Siniša Mali.
U Srbiji će danas doći do značajne promene vremena, nakon sunčanog jutra. Očekuje nas zahlađenje sa kišom, a na planinama sneg. Temperature od 1 do 20 stepeni.
U Apelacioni sud u Beogradu su poslati spisi svih pet predmeta po žalbama izjavljenim na presude donete po tužbama za naknadu nematerijalne štete protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, čiji sin je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet vršnjaka i čuvara te škole i ranio još nekoliko dece i nastavnicu istorije.
Srđan M. (51) iz babušničkog sela Zavidince uskoro će se naći na optuženičkoj klupi jer ga je Više javno tužilaštvo u Pirotu optužilo za teško ubistvo.
Komandant mornarice Iranske revolucionarne garde Alireza Tangsiri navodno je poginuo u napadu u Bandar Abasu, tvrdi izraelski zvaničnik, dok zvanične potvrde iz Irana i izraelske vojske za sada nema.
Američka administracija razmatra scenario u kojem bi cena nafte mogla da dostigne 200 dolara po barelu, kako bi procenila posledice po ekonomiju Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Blumberg.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Kopnena operacija Sjedinjenih Američkih Država protiv Irana razmatra se kao realna opcija i mogla bi da počne u skorije vreme, navode američki mediji pozivajući se na izvore iz Kongresa.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
U vreme kada se sve više okrećemo prirodnim rešenjima, i farbanje vaskršnjih jaja dobija drugačiji, suptilniji izgled. Umesto jakih i upadljivih boja, sve su popularnije nežne pastelne nijanse koje deluju elegantno i smireno.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Pobednica "Zvezda Granda“, Šejla Zonić, iznenadila je iskrenim priznanjem da sa jednim kolegom iz takmičenja više nije u kontaktu, te otkrila kako je bila žrtva prevare na mrežama.
Starleta Stanija Dobrojević odlučila je da tuži Ivanu Šopić zbog uvreda koje su iznete na društvenim mrežama, gde ju je voditeljka optužila da obmanjuje javnost i da proizvode za svoj brend nabavlja preko jeftinih kineskih platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar