Građani koji žele mir, stabilnost i napredak Srbije, koji su za ljubav i blagostanje i koji ne žele blokade, zaustavljanje razvoja naše zemlje i ekonomski kolaps, okupili su se juče u Vranju, Kraljevu i Požarevcu na impozantnim skupovima.
Prema procenama Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), na tim skupovima u organizaciji Centra za društvenu stabilnost, bilo je prisutno oko 39.600 građana, dok se, verovali ili ne, na protestima blokadera pod nazivom "Zastani Srbijo" okupilo svega 155 ljudi. Poruka je jasna - većinska Srbija ne želi blokadere i blokade, ne želi nasilje i haos na ulicama, već blagostanje i miran život u slozi.
Vijorile su se zastave Srbije, narod je bio ujedinjen, građani nasmejani, dok su pored svojih mama i tata, baka i deka, pešačila i mnogobrojna deca. Ona su nosila balone u bojama srpske zastave i pokazala šta je prava budućnost naše zemlje.
Inače, prema saopštenju MUP, sva tri skupa u pomenutim gradovima bila su zakonski prijavljena nadležnim organima i prošla su bez ijednog incidenta, dok su okupljanja blokadera, kao i uvek dosad, bila neprijavljena i u potpunosti u suprotnosti sa zakonom.
Snimak skupa protiv blokada iz Kraljeva najbolje otkriva poruke građana koji su se tamo okupili.
U Požarevcu, Kraljevu i Vranju danas su, u organizaciji Centra za društvenu stabilnost, održana javna okupljanja građana koji se protive blokadama. Prema procenama policije, na skupovima bilo je prisutno oko 39.600 građana.
Tajkunska televizija N1 uporedila je blokadere, koji su se juče okupili u mestima širom Srbije, sa, verovali ili ne, teniserom Novakom Đokovićem, dok je članove i aktiviste Srpske napredne stranke (SNS) simbolično okarakterisala kao "anonimuse iz prvog kola".
Pouznata novinarka i nekadašnja dugogodišnja urednica dnevnog lista "Politika", Ljiljana Smajlović, očitala je bukvicu Bojani Maljević, glumici koja je ove nedelje na skandalozan način slavila stravičan teroristički napad u srcu Beograda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Cene goriva i maziva za lični transport u Evropskoj uniji porasle su u julu prosečno za 16,9 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, pokazuju danas objavljeni podaci Evrostata.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Bivši učesnik popularnog sportskog rijalitija Exatlon, Aleksa Erski, iznenadio je javnost najnovijom objavom na svom Instagram profilu, gde je obelodanio da započinje "novo poglavlje u svom životu".
Učesnik prve sezone "Exatlona", Jovan Ikić, sa voditeljkom Informer televizije Jelenom Dimitrijević, potpuno otvoreno je govorio o svom privatnom životu, takmičenju i planovima za budućnost.
Voditeljka Jelena Dimitrijević uključila se u "Kolegijum" i sa pobednicom Exatlona Nevenom Petrović najavila početak druge sezone sportskog rijalitija.
Naftna industrija Srbije (NIS) podnela je danas u Kancelariji za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) novi zahtev za izdavanje posebne licence kojom se omogućava nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je u Srbiji za poslednje tri nedelje bilo više od 3.300 požara i zahvalio svima koji gase požare dodajući da se Srbija obratila i Evropi za pomoć.
Veštačka inteligencija sve više postaje deo svakodnevice dece i mladih. Koriste je za školu, zabavu, pronalaženje informacija, ali i za pitanja o kojima nerado razgovaraju sa roditeljima, zbog čega stručnjaci upozoravaju da znatno može da prikrije tragove određenog ponašanja deteta.
Vlasnik pečenjare u Mladenovcu Rade Dragović oglasio se nakon ubistva psa iza njegovog lokala i poručio da njegov radnik nije imao nameru da usmrti životinju. Prema Dragovićevim rečima, radnik je pokušavao da izvuče psa iz prikolice, nakon što je životinja prethodno zaglavila glavu i ugušila se.
Uprava policije Crne Gore sprovela je veliku koordinisanu akciju na području severa zemlje, u kojoj je izvršeno čak 10 pretresa na teritoriji Kolašina, Berana, Bijelog Polja, Rožaja i Plava. Ono što je tom prilikom pronađeno i zaplenjeno u privatnim kućama i pomoćnim objektima šokiralo je javnost i otvorilo pitanje za šta se to građani na severu spremno naoružavaju.
Ubijeni pripadnici "škaljarskog" i "kavačkog" klana i mrtvi se sahranjuju na suprotnim stranama groblja, a njihove porodice kupuju grobnice koje koji koštaju i po 50.000 evra.
Strahovita detonacija u Velikoj Moštanici, u kojoj je poginuo Nebojša K. (48), a njegova nevenčana supruga Dragana F. (50) povređena, otkrila je jezivu tajnu koju je nastradali skrivao u svom dvorištu. Iako se u prvim momentima sumnjalo da je u pitanju eksplozija bojlera, policijski uviđaj pod ruševinama ogolio je stravičnu istinu - kuća je bila napunjena ogromnom količinom oružja i eksploziva.
Više od 10 evropskih zemalja prijavilo je od početka godine lokalno prenete slučajeve virusa Zapadnog Nila, što je više nego u istom periodu prošle godine, saopštila je danas zdravstvena agencija EU ECDC.
Češka Republika je u prvom kvartalu 2026. godine proterala dvostruko više Ukrajinaca nego u celoj prethodnoj godini, prema izveštajima češkog Ministarstva unutrašnjih poslova.
Pored bogatog takmičarskog i pratećeg programa za odrasle, ovogodišnji Međunarodni filmski festival Niš pripremio je i poseban, sadržajan program namenjen najmlađoj publici.
Postoje dva načina za povezivanje telefona i televizora. Prvi koristi Wi-Fi i odgovarajuće funkcije pametnog televizora, dok je za drugi potreban kabl ili adapter.
Pevačica Ruslana podelila je snažne utiske nakon koncerta koji je održala na Ušću, gde je pred beogradskom publikom priredila pravi muzičko-scenski spektakl.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.