• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Dnevnik

03.11.2025

09:39

Vučević o neredima prošle noći: Podsećaju me na scene koje smo u avgustu gledali u Valjevu i Novom Sadu

Miloš Rafailović

Vesti

Vučević o neredima prošle noći: Podsećaju me na scene koje smo u avgustu gledali u Valjevu i Novom Sadu

Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je u novoj emisiji "Dan na dan" koju vodi Milomir Marić na kanalu TS media, o nemilim događajima od noćas.

- Dobro je da je 1. novembar prošao mirno. Mislim da je laknulo svima u Srbiji, dobro je da je svako na način koji je smatrao da je prihvatljiv odao poštu stradalima. Neko je išao u crkvu, na groblje, a neko na mesto tragedije. Gotovo 12, 13 hiljada ljudi je otišlo posle komemoracije. Svi bi morali razumeti bol porodica, da ih niko ne monopolizuje, niko od nas ne može da zna kako je to. Predsednik Republike, ja tada kao premijer Srbije, Milan Đurić kao gradonačelnik i sada Žarko, obišli smo porodice tada. Ništa teže u životu nisam doživeo. Ne  mogu da zamislim šta je teže raditi kao političar kao ovo. To su teški trenuci. Ko nije to doživeo može da priča gluposti kao ovi što zloupotrebljavaju. Sa gađenjem gledam šta rade ti politički lešinari sa gospođom Hrkom. Niko ne može da umanji bol gospođe Hrke. Ta politička instrumentalizacija je nešto što nismo imali. Šta sad treba da pogine neko drugi? Da imamo zamenu bola za neki drugi bol? Taj deo mi je neprihvatljiv i neshvatljiv. Oni je premeštaju kao šahovsku figuru. Za gađenje. Ona ima pravo da kaže šta želi da kaže. Ako želite da spalite nekoga ko drugačije misli to nije put. Juče su nam razbili 7 prostorija. Kakve to veze ima sa događajem - rekao je Vučević.

Kazao je i da su ga te scene podsetile na one koje smo videli u Novom Sadu i Valjevu u avgustu.

Pustili su sa slobode da se brane ovi ljudi što su napali Kobre koje su bile sa mnom to veče. Ne opravdam, ali donekle razumem zašto Uglješa Mrdić štrajkuje glađu. Razumem šta je njegova poruka, jer je toliko nepravde - naveo je Vučević.

Napredak Ekspa je, kaže Vučević očigledan.

- Dolazeći ka vašem studiju video sam kako napreduje izgradnja brze pruge. Stadion će biti jedan od najlepših u Evropi. Neki kažu ne trebaju nam stadioni, zašto ne gradimo bolnice. Ja kažem da gradimo i bolnice, pruge, puteve. A i stadioni nam trebaju. Vidite koliko dece se bavi sportom, koliko roditelja prati decu kroz sportske aktivnosti. Drago mi je da je predsednik juče spomenuo kako je video da ljudi u Novom Sadu ili Subotici nose transparente „Hoćemo stadione“. Hoće ljudi da imaju normalne uslove. Završili smo Klinički centar Vojvodine, Niš, Sremska Mitrovica čeka izgradnju bolnice, Kikinda se završava. Daj Bože da nam svi gradovi dobiju sportske komplekse. Ali, to zavisi od nas- da li ćemo se baviti životom ili blokadama - rekao je Vučević.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set