Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević je u samo nekoliko meseci prešao od radikalnog odbijanja izbora do otvorene pretnje predsedniku Aleksandru Vučiću.
Dok je opozicionar Srđan Milivojević do pre par meseci poručivao jednostavno i nedvosmisleno: "Mi na izbore ne idemo! Izbora neće biti ni za živu glavu!", juče je ton bio sasvim drugi.
- Ja pozivam Vučića da se ne kocka više i da raspiše izbore jer svaki dan odlaganja izbora će ga koštati teških krivičnih sankcija! - izjavio je Milibojević.
Retorika koja liči na ultimatum i pretnju, a ne na poziv na politički dijalog.
LUDILO! Srđan Milivojević juče preti Vučiću zatvorom ako ne raspiše izbora a do pre par meseci je govorio: "NI ZA ŽIVU GLAVU IZBORI!"
Srđan Milivojević, sinoć: "Ja pozivam Vučića da se ne kocka više i da raspiše izbore jer svaki dan odlaganja izbora će ga koštati teških… pic.twitter.com/Zf0LEiFYN6
— Detektor laži (@LaziDetektor) November 5, 2025
Branko Babić, biznismen koji se redovno oglašava na društvenim mrežama i čije objave nikog ne ostavljaju ravnodušnim, prokomentarisao je šok audio snimak čije je glavni akter Vojislav Šešelj.
Blokaderi-teroristi, koji više od godinu dana terorišu Srbiju, pod izgovorom da žale za stradalima u Novom Sadu 1. novembra prošle godine, licemeri su kakve Srbija nije videla!
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovaj čovek treba da sedne prvo da popriča malo sam sa sobom, da se dogovori u svojoj glavi šta hoće. Ili pak kao lutka na navijanje radi šta mu se kaže.
zasto se ne hapsi zbog protivustavnog delovanja i nasilnog pokusaja svrgavanja predsednika koji je demokratskim putem vecinskim glasovima pstao predsednik. ovo je za momentalni zatvor, nekada su ovakvi likovimomentalno isli na goli otok da tucaju kamen
Nisam znao da slede krivične sankcije ako se ne raspišu izbori kad kad im vreme nije ikad to nekom padne na pamet. Neću, hoću igre su za malu decu, ali u suštini i opozicionari se tako ponašaju, kao iznervirana deca.
Ludilo! Milivojević iz dana u dan menja priču, od „ni za živu glavu izbora“ do pretnji zatvorom ako se izbori ne raspišu. Takvi političari nemaju kredibilitet i jasno pokazuju da im nije stalo do Srbije, već samo do svojih interesa i medijske pažnje.
Komentarisati ovog najglupljeg tkz.političara je gubljenje vremena. On i Miki Aleksić utrkuju se za tu prvu poziciju najglupljih među nama koji se bave politikom.
Američka vojska uništila je dva iranska čamca koja su, prema navodima Foks njuza, pokušala da postave mine u Ormuskom moreuzu, dok je dodatni udar izveden na iranski protivvazdušni sistem nakon što je otvorio vatru na američku avijaciju.
Krajnje šokantna informacija o služenju vojnog roka u Hrvatskoj ugledala je svetlost dana nakon što se medijima u toj zemlji požalila majka jednog vojnika iz Pule.
Duhovske zadušnice, u narodu poznate kao letnje, obeležavaju se u subotu, 30. maja, pred praznik Svete Trojice. U crkvama se na taj dan služi sveta liturgija i parastos, a vernici izlaze na groblja i obavezno poštuju niz običaja. Crkva poziva da se ne nosi hrana na groblje.
Uključena klima u automobilu povećava potrošnju goriva za 10%, a stručnjaci otkrivaju kako pravilnom upotrebom i servisom možete sačuvati novac tokom leta.
Nakon jučerašnje teške saobraćajne nesreće u kojoj je N.R. (35) na mestu suvozača izgubio život, a I.T. (46) koji je upravljao kamionom “Turbo Zeta” natovaren ogrevnim drvetom, zadobio povrede opasne po život, meštani kragujevačkog sela Velike Pčelice i dalje su u neverici.
Vođa ozloglašenog "kavačkog klana", Radoje Zvicer ranjen je u pucnjavi koja se dogodila 26. maja 2020. godine u Ukrajini. Na njega su tada vatru otvorili pripadnici suprotstavljenog, "škaljarskog klana", nakon meseci praćenja. Sigurne smrti spasila ga je supruga Tamara Zvicer koja je zapucala prema napadačima.
Ognjen Rašeta (45), optužen za pripadništvo kriminalnoj grupi Radoja Zvicera i Ivana Božovića, uhapšen je nakon višemesečnog bekstva na Aerodromu Golubovci.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na auto-putu ka Beogradu kod isključenja pre Požarevca, kada je kamion probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnom smeru.
Vojno-politička situacija u svetu ozbiljno se pogoršala, dok su se nova žarišta nestabilnosti pojavila i u neposrednoj blizini granica Zajednice nezavisnih država, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Rat na Bliskom istoku pretvorio je aluminijum u jednu od najosetljivijih tačaka svetske ekonomije, jer udari na zalivska postrojenja i kriza oko Ormuskog moreuza prete da zaustave proizvodnju metala bez kojeg nema solarnih panela, dalekovoda, električnih automobila, aviona, ambalaže i rashladnih sistema.
Rusija je upozorila strane diplomatske misije i državljane stranih zemalja da napuste Kijev zbog najavljenih sistemskih udara na objekte ukrajinske vojne industrije i centre odlučivanja u glavnom gradu Ukrajine.
Iran je pokrenuo odgovor na američke udare na jugu zemlje, a rakete su, prema navodima iranskih izvora, lansirane ka američkim vojnim brodovima u zoni Ormuskog moreuza.
Glumica Milica Milša pozirala je pored motora u kožnim pantalonama, jakni i crnim čizmama i kacigom u ruci, sve za potrebe serije "Dadilja sa sela" u kojoj glumi Zorku.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Glumica Maja Sabljić osvojila je publiku širom bivše Jugoslavije ulogom simpatične službenice i Mišine ljubavnice u komediji "Druga žikina dinastija" koji je u bioskope izašao davne 1986. godine.
Iako se prašina ne može potpuno sprečiti, profesionalna čistačica otkrila je jednostavan domaći sprej koji pomaže da se sporije skuplja i da dom duže ostane čist.
Produžni kabal se često doživljava kao bezazleni dodatak, ali način na koji ga koristite direktno utiče na trajanje televizora, računara ili kućnih aparata.
Pokipelo jelo može da napravi pravi haos u kuhinji, ali postoji jednostavan trik koji mnogi i dalje koriste. Uz pomoć jedne obične drvene varjače možete sprečiti da pena iz šerpe završi po celoj ringli.
U rijalitiju "Elita" došlo je do novog žestokog sukoba između Maje Marinković i Asmina Durdžića, a situacija je eskalirala do te mere da je obezbeđenje moralo hitno da reaguje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar