Novi zastrašujući snimci divljanja ustaša u srcu Zagreba - užasne scene uperene protiv Srba: Za danas najavljuju veće zlo (VIDEO)
Podeli vest
Novi zastrašujući snimci sinoćnjeg ustaškog divljanja u srcu Zagreba objavljeni su na društvenim mrežama.
Na njima se vidi kako od 50 do 100 maskiranih muškaraca, obučenih od glave do pete u crnu odeću i sa kapuljačama na glavama, ponavljaju ustaške pokliče: "O Hrvatska, o Hrvatska, nezavisna država" i "Zovi, samo zovi svi će sokolovi za te život dati" sa sve podignutim rukama u nacistički pozdrav. Podsetimo, oni su se okupili ispred Srpskog kulturnog centra u Preradovićevoj ulici u centru glavnog grada Hrvatske, gde su počeli Dani srpske kulture izložbom o Dejanu Medakoviću. Okupili su se neposredno nakon što se isto ustaško divljanje odigralo u Splitu, takođe zbog održavanja "Dana srpske kulture". Tada je grupa maskiranih muškaraca upala i prekinula događaj u Gradskom kotaru Blatine, a sada se situacija dodatno zaoštrila.
Pedesetak maskiranih muškaraca, uglavnom mladića, okupilo se u Zagrebu, gde se održava izložba u okviru Dana srpske kulture, i uzvikivali ustaški poklič "Za dom spremni".
Zbog straha i nelagodnosti članova Narodnog ansambla „Veselin Masleša“ iz Banjaluke, folklorno veče u okviru Dana srpske kulture Srpskog kulturnog društva „Prosvjeta“ je otkazano, potvrdio je zamenik gradonačelnika Ogulina iz redova srpske nacionalne manjine Neven Vujnović.
07.11.2025
22:32
Prema navodima hrvatskih medija, sinoć su se u Zagrebu okupili članovi navijačke grupe Bed blu bojsi. Zbog njih je reagovala i policija, dok je gradonačelnik Tomislav Tomašević najstrože osudio okupljanje poručivši da se "u Zagrebu slavila NDH".
U Preradovićevoj ulici, u samom centru Zagreba, pripadnici interventne policije večeras su sprečili maskirane muškarce sa kapuljačama da uđu u prostorije Srpskog kulturnog centra, gde se otvara izložba "Efemeris - legat Dejana Medakovića", kojom počinju Dani srpske kulture.
Novi ustaški skandalozni grafiti osvanuli su jutros na zgradi fiskulturne dvorane na Plokitama u Splitu - ''Ubij Srbina'' i ''Mrš iz Hrvatske''.
07.11.2025
10:42
🚨BREAKING #Croatia 🇭🇷🇪🇺: In the very center of #Zagreb a group of 50 masked men wearing hoodies saluted Nazi salutes and tried to enter the premises of the Serbian Cultural Center, where the exhibition “Efemeris – The Legacy of Dejan Medaković” was opening, marking the beginning… pic.twitter.com/ZIPMFffk92
— EAGLE 🇷🇸 (@SerbEagleAI) November 7, 2025
Ove zastrašujuće scene pratilo je i isticanje ustaških simbola, a pogledajte kako su bežali od policije.
Inače, incidenti u oba grada podigli su tenzije u Hrvatskoj i stavili bezbednosne službe u stanje pojačanog nadzora, međutim, ekstremistička grupa Torcida (navijači splitskog fudbalskog kluba Hajduk) za danas u Splitu najavljuje još veće zlo i to zato što su njihovi istomišljenici uhapšeni u ponedeljak u tom gradu nakon napada na "Dane srpske kulture".
Naime, pripadnici Torcide - zloglasne organizacije, okupiće se, kako piše Indeks.hr, u 11 časova, za šta im je splitski HDZ-ov gradonačelnik, Tomislav Šuta, dao dozvolu. Takođe, hrvatski ministar unutrašnjih poslova Davor Božinović je i pored ovonedeljnih incidenata i otvorenog korišćenja ustašklih simbola i pokliča usmerenih protiv Srba poručio da taj protest nema potrebe prijavljivati, kao i da je okupljanje "njihovo demokratsko pravo".
Podsetimo, u Splitu je zbog napada na "Dane srpske kulture" privedeno devet lica, a hrvatski mediji navode da je jedan od izgrednika član Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Svima njima je određena mera jednomesečnog istražnog zatvora i svi su krivično prijavljeni.
Nimalo iznenađujuće, mnogi hrvatski funkcioneri su branili dinoćnje izgrednike iz Zagreba, a među njima je i sinjski gradonačelnik Miro Bulj. On je oštro kritikovao organizatore "Dana srpskle kulture" i naglasio kako "nigde nije pisalo zašto su se okupili" maskirani navijači.
O "Danima srpke kulture"
"Dani srpske kulture" u Zagrebu počeli su izložbom "Efemeris - legat Dejana Medakovića" koju je u Srpskom kulturnom centru otvorio predsednik Samostalne srpske stranke Milorad Pupovac. Izložba se održava pod geslom "Kultura spaja", a ovako je opisana u najavi:
"Ova jedinstvena izložba predstavlja bogati legat poznatog srpskog istoričara umetnosti, univerzitetetskog profesora, književnika i akademika Dejana Medakovića (1922–2008), rođenog u Zagrebu. Izložba obuhvata odabrana dela likovne i primenjene umetnosti, lične predmete, odlikovanja, rukopise, književnu građu i dokumentaciju, a nazvana je po njegovom nagrađivanom memoarskom delu Efemeris."
"Još jedan pokušaj zastrašivanja Srba"
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić reagovao je nakon sinoćnjih scena užasa u Zagrebu i saopštio da je reč o još jednom u nizu pokušaja zastrašivanja srpske zajednice i da očekuje da nadležne institucije Hrvatske hitno identifikuju i procesuiraju počinioce.
Foto: Printskrin UN TV
- Sa zabrinutošću i ogorčenjem smo primili informaciju o skupu pedesetak maskiranih lica ispred Srpskog kulturnog centra u Zagrebu, koji su, uz pevanje ustaških pesama i simbolike, pokušali da zastraše pripadnike srpske zajednice i organizatore manifestacije koja promoviše kulturu, dijalog i uzajamno poštovanje - naveo je Đurić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako su te male nasminkane krosane toliko opasne, zasto ne kazu „ok, objavljujemo rat Srbiji a NATO nam nije potreban“ :))))) Misle li oni da mi ne zelimo da im se revansiramo za Jasenovac i ostala zlodela????
Ako ih je Hrvatska na silu odvukla iz Srbije to je strašno a ako nije onda kaže narod “Tražili ste gledajte”. Koji će božju mater tamo. Ma malo je šta nam rade i šta su nam radili.
Pedesetak maskiranih muškaraca, uglavnom mladića, okupilo se u Zagrebu, gde se održava izložba u okviru Dana srpske kulture, i uzvikivali ustaški poklič "Za dom spremni".
Iranske snage izvele su napad bespilotnim letelicama Araš-2 na stratešku naftno-gasnu infrastrukturu u izraelskom gradu Haifi, kao odgovor na nedavne udare Sjedinjenih Američkih Država i Izraela na iranska naftna skladišta.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Posle odličnih utisaka gledalaca nakon prve emisije, Igor Ćurčić u utorak uživo od 22 sata sprema nove divne priče i izuzetno lepo druženje sa gostima i gledaocima.
Najmanje 20.000 građana Srbije, koji su se preko noći obogatili, moraće poreznicima da dokažu kako su stekli kuće, stanove, lokale, vikendice, avione i jahte.
Srpski turisti ne prestaju da zovu agencije preko kojih su uplatili aranžmane za vaskršnje praznike! Direktor JUTE Aleksandar Seničić rekao je da nema potrebe za otkazivanjem putovanja, jer još uvek ne znamo kakva će situacija biti za mesec dana.
Policija i dalje intenzivno traga za nepoznatim vozačem koji je 27. februara na pešačkom prelazu kod tržnog centra "Novi Merkator" na Novom Beogradu pokosio pedesetogodišnjeg A.P, a potom pobegao sa lica mesta bez ukazivanja pomoći povređenom.
Slomljen od bola i tuge, Rade Mijailović uz porodicu i brojne prijatelje ispratio je na večni počinak suprugu Marinu i ćerku Valentinu, koje su tragično stradale u saobraćajnoj nesreći.
Iran računa da će u aktuelnom sukobu nadživeti Sjedinjene Američke Države i Izrael ne kroz klasičnu vojnu pobedu, već pretvaranjem rata u dugotrajno nadmetanje u izdržljivosti.
Radarski sistemi američke vojne baze u Bahreinu, koji su uništeni u iranskom raketnom napadu, navodno su prikupljali obaveštajne podatke koji su korišćeni i za operacije Ukrajine protiv ciljeva duboko na teritoriji Rusije, izjavio je bivši američki oficir Stanislav Krapivnik.
Kijev trenutno kontroliše najviše 17 odsto teritorije samoproglašene Donjecke Narodne Republike, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin tokom sastanka u Kremlju sa liderom DNR Denisom Pušilinom.
Bruk Hejni kaže da ukoliko tokom snimanja erotskih scena dođe do erekcije, glumcima kaže da urade sklekove ili čučnjeve kako bi se sve vratilo u normalu.
Desimir Stanojević dobio je legendarnu ulogu Vukašina Golubovića u seriji "Srećni ljudi" tako što je na kastingu iskreno priznao da nije pripremio tekst.
Ministarstvo unutrašnjih poslova u Vranju podnelo je krivičnu prijavu protiv Dragomira Despića Desingerice i M.Dž. zbog unošenja jagnjeta na reperov nastup.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar